Skip to content

5 powodów, dla których Attack on Titan jest przereklamowany i 5 powodów, dla których nie jest

30 de marzec de 2023
aot

Nie ma wątpliwości, że najczęściej omawianym anime ostatniej dekady jest Attack on Titan, który ma wielu różnych fanów na całym świecie i jest jedną z najbardziej oczekiwanych serii anime wszechczasów ze względu na to, jak utrzymuje fanów na bieżąco o tym, co będzie dalej z serią. Dlatego miliony miłośników anime i fanów innych niż anime uważnie oglądają odcinki Attack on Titan, ponieważ wiele szczegółów podkreśla, jak niesamowite jest to.

Niemniej jednak, chociaż wiemy, że Attack on Titan jest niezwykle popularny, nie odpowiada gustom i standardom wszystkich, ponieważ niektórzy fani niekoniecznie go lubią. Niektórzy fani uważają nawet, że jest zbyt przereklamowany ze względu na swoją popularność. Niemniej jednak fani serii uważają, że wcale nie jest przereklamowany i jest po prostu dobrze oceniany taki, jaki jest. Powiedziawszy to, spójrzmy na niektóre powody, dla których Attack on Titan jest przereklamowany i dlaczego nie jest przereklamowany.

10. Dlaczego jest przereklamowany: Fabuła nie jest wyjątkowa

Jedyną rzeczą, którą fani często mówią o Attack on Titan, jest to, że ma niekonwencjonalną i wyjątkową fabułę. Niemniej jednak, jeśli przyjrzysz się bliżej jego fabule i fabule, stanie się jasne, że nie jest ona całkowicie oryginalna. Wiemy, że serial opowiada o tytanach, którzy „pchnęli ludzkość na skraj wyginięcia” i że pod głównym wątkiem kryje się wiele różnych wątków pobocznych. Ale główny wątek i sposób eksploracji serii nie były do ​​końca oryginalne.

Wiele szczegółów Attack on Titan zostało zapożyczonych z wątków fabularnych anime i mang, takich jak Blue Gender i Claymore. Jednak nawet Godzilla i Gundam (w pewnym sensie) również zainspirowali serię. Wiemy, że założenie tytana jest wyjątkowe, ale sposób przedstawienia historii i jej zakończenie (odniesienie do Code Geass) nie jest nowością w Attack on Titan.

9. Dlaczego to nie jest przereklamowane: wspaniałe budowanie świata

ściana maria

Chociaż niektórzy ludzie mogą krytycznie odnosić się do tego, jak „nieoryginalny” może być Attack on Titan, nie ma wątpliwości, że fabuła zbudowała fantastyczny i wyjątkowy świat. Oczywiście wiemy, że serial przedstawił się jako epoka postapokaliptyczna, w której ludzie wycofali się za otoczoną murami osadę z powodu szaleństwa tytanów. A ludzkość nawet nie wiedziała, czym były te potwory i skąd się wzięli tytani.

POWIĄZANY:

Oto wszystkie powiązania z atakami Tytanów i II wojną światową

Ale rozwój tej historii pozwolił światu się zbudować, gdy dowiedzieliśmy się, że ludzkość jest daleka od wyginięcia, ponieważ kraje prosperowały daleko poza murami. Ludzie mieszkający za murami byli w rzeczywistości uchodźcami z poprzedniego świata, którzy wycofali się na odosobnioną wyspę, aby trzymać Moc Tytanów z dala od reszty świata. To odkrycie było zaskoczeniem dla wielu fanów, ponieważ stało się jasne, że w tym świecie jest coś głębszego, co należy zbadać.

8. Dlaczego jest przereklamowany: wolne tempo na początku

kadeci

Mimo że Attack on Titan zbudował sobie unikalny świat, który powoli rozwijał się wraz z rozwojem fabuły, seria straciła wielu fanów we wcześniejszej części fabuły z powodu powolnego tempa na początku. Przez pierwsze 24 odcinki tempo było strasznie powolne do tego stopnia, że ​​wydawało się, że serial po prostu przechodził przez ruchy, zanim ujawnił niektóre z największych zwrotów akcji po drodze.

Oczywiście wiemy, że tempo Attack on Titan wzrosło w ostatnich odcinkach. Szybko zrobiło się ciekawie, gdy bohaterowie zaczęli odkrywać tajemnicę całego tytanicznego bałaganu. Niemniej jednak zwroty akcji ujawniły się w ostatnich sezonach. Sezon 1 był dość powolny pod względem tempa, niezależnie od tego, jak zabawne były sceny akcji człowieka na tytanie.

7. Dlaczego to nie jest przereklamowane: zwroty akcji

Reiner Bertholdt

Mówiąc o zwrotach akcji, niespodzianki, które pojawiły się wraz z rozwojem fabuły, były jednymi z najlepszych rzeczy, jakie Attack on Titan zaoferował swoim fanom. Rzecz w tej mandze i anime polega na tym, że fani czytali ją i oglądali, nie mając pojęcia o całej tajemnicy tytanów i o tym, jak ludzkość została „zepchnięta na skraj wyginięcia”. W pewnym sensie ludzie byli ślepi na całą fabułę.

Jednak zwroty akcji ujawniały się stopniowo, zamiast od razu układać prawdę na czubku naszych głów. Każdy zakręt i zakręt po drodze stopniowo odsłaniał tajemnicę tytana, ponieważ fani byli tak samo zaangażowani w poznawanie świata i tytanów, jak Korpus Zwiadowczy. Nawet po tym, jak tajemnica tytanów została już ujawniona, aż do końca historii pojawiło się o wiele więcej zwrotów akcji.

6. Dlaczego jest przereklamowany: może być zbyt brutalny

ludzie jedli

Oczywiście Atak Tytanów nigdy nie miał być anime shonen otwartym dla wszystkich, jak zawsze dla dojrzałej publiczności. W serialu jest wiele krwawych i brutalnych scen, a tego można się spodziewać po fabule, w której występują gigantyczne humanoidalne istoty, które instynktownie zjadają ludzi, gdy tylko ich zobaczą. Oznacza to, że jest całkowicie zrozumiałe, dlaczego jest wiele brutalnych scen z udziałem tytanów jedzących ludzi.

Ale choć może to być prawda, rzecz w Ataku Tytanów polega na tym, że sceny mogą być zbyt gwałtowne i bardzo graficzne do tego stopnia, że ​​osoby o słabych żołądkach nie byłyby w stanie znieść krwawych scen. W związku z tym, chociaż sama historia może być świetna, sceny mogą zniechęcić niektórych ludzi ze względu na to, jak krwawe, niechlujne, krwawe i brutalne mogą być.

5. Dlaczego nie jest przereklamowany: postacie są bardzo ludzkie

ankieta.png

Jedną z rzeczy, które ludzie zauważają w przypadku niektórych postaci z anime, jest to, że są one zbyt dobre lub zbyt złe. Trudno jest zobaczyć postacie z anime, które mieszkają w szarych obszarach, ponieważ większość bohaterów jest pozornie świętymi, jeśli chodzi o to, jak są dobrzy, podczas gdy źli faceci wydają się z natury źli. Ale tak nie jest, jeśli chodzi o Attack on Titan. Bohaterowie są niesamowicie ludzcy, koncentrując się bardziej na swoich zainteresowaniach i przetrwaniu niż na robieniu rzeczy dla większego dobra.

POWIĄZANY:

Attack on Titan Mappa kontra Wit Studio: które studio lepiej zaadaptowało mangę?

Kiedy mówimy, że postacie są bardzo ludzkie, mamy na myśli to, że każda postać ma historię, z którą można się utożsamić, co pozwala nam zobaczyć, co ich motywuje i napędza. Żadne postacie nie są idealne, ponieważ chcą po prostu zabić tytanów dla dobra całej ludzkości. Zamiast tego, postacie są napędzane przez ich zainteresowania i pragnienia, i nic nie jest bardziej ludzkie niż to. W końcu w głębi duszy ludzie działają we własnym interesie, co było jedną z rzeczy, które widzieliśmy w Ataku Tytanów i jego postaciach.

4. Dlaczego jest przereklamowany: Eren wyciągnął Leloucha

Mikasa zabija Erena

Mówiąc o tym, jak niektóre elementy Attack on Titan mogą być nieoryginalne, wiele osób zwróciło uwagę na grę, którą Eren wykonał w końcowej części fabuły. Wziął lekcję na temat „Jak wyciągnąć Leloucha”, robiąc to samo, co Lelouch w wydarzeniach z Code Geass, który jest często uważany za jedną z najlepszych serii anime wszechczasów. W Code Geass Lelouch zmienił się w złoczyńcę całego świata, aby walczące narody świata zjednoczyły się przeciwko niemu, ponieważ był w zasadzie męczennikiem, który poświęcił się dla dobra świata.

W przypadku Erena zrobił to samo, popełniając masowe ludobójstwo, które zmniejszyło całą światową populację do ostatnich 20%. Powodem, dla którego to zrobił, było to, że chciał stać się złym facetem i sprawić, by cały świat zobaczył, że inni Erdianie nie byli wrogami. W ten sposób ocalił swoich przyjaciół przed nienawiścią świata, uwalniając świat od Mocy Tytanów po swojej śmierci. To zakończenie jest całkowicie nieoryginalne, ponieważ jest podobne do tego, co zrobił Lelouch, z wyjątkiem tego, że oryginał zrobił to lepiej.

3. Dlaczego nie jest przereklamowany: Nie ma prawdziwego złego faceta

eren 2.jpg

Wracając do naszego punktu o tym, jak bardzo ludzkie mogą być postacie Attack on Titan, w serialu chodzi o to, że nie ma prawdziwego złego faceta. Każdy złoczyńca w każdym łuku tej historii miał ludzki powód, by zrobić to, co zrobił. Annie zabiła wielu ludzi, ponieważ została wychowana jako mareńska wojowniczka; Reiner i Bertholdt zrobili to samo w sezonie 2; a Rod Reiss chciał przywrócić status quo, ponieważ to było najlepsze dla ludzkości. Nawet Eren, który był czarnym charakterem w ostatniej historii, też nie był złym człowiekiem.

Pod tym względem fabuła Attack on Titan pozwala nam zobaczyć rzeczy z różnych perspektyw, ponieważ każda postać jest dobrym facetem ze swojej perspektywy. Wszystko zależy od tego, z jakiej perspektywy patrzysz na wydarzenia fabularne. W związku z tym nie możemy tak naprawdę powiedzieć, że w Ataku Tytanów był prawdziwy złoczyńca lub zły facet.

2. Dlaczego jest przereklamowany: Zakończenie niczego nie zmieniło

drzewo erena

Jak wspomniano, Eren zmienił się w złego faceta i zmniejszył światową populację do ostatnich 20% po użyciu Dudnienia do zdziesiątkowania globu. Zrobił to, aby ocalić swoich przyjaciół przed nienawiścią świata i pozbyć się Mocy Tytanów po swojej śmierci. W związku z tym po jego śmierci na świecie zapanował pokój, ponieważ nie było już żadnych Erdian, których różne narody mogłyby nienawidzić.

POWIĄZANY:

Czy Atak Tytanów był inspirowany konfliktem izraelsko-palestyńskim?

Ale faktem jest, że pokój, który zaprowadził Eren, nie był trwały. Różne narody świata nie potrzebowały dużo czasu, aby znaleźć powody do wojny między sobą, ponieważ pozornie pozwala nam to zobaczyć, że nie było sensu, aby Eren niszczył świat. Zakończenie Ataku Tytanów pozwoliło nam jedynie zobaczyć, że cykl wojny i nienawiści na świecie nie ma końca.

1. Dlaczego nie jest przereklamowany: Odzwierciedla realia wojny

śmierć ramziego

Ostatnia część Ataku Tytanów uwydatniła wojnę między Erdianami a resztą świata. Pozwoliło nam nawet zobaczyć długotrwały konflikt między Erdianami a innymi narodami na całym świecie, spowodowany rzeczami, które Erdianie robili w przeszłości, używając Mocy Tytanów. Oczywiście, chociaż wiemy, że Erdianie stali się drugorzędnymi obywatelami Mare po tym, jak król zabrał ich do Paradis i ukrył tam Moc Tytanów, wciąż stało się jasne, że konflikt między Erdianami a Mareńczykami nigdy się nie zakończył.

POWIĄZANY:

Atak Tytanów: Wszystkie rozdziały i łuki mangi w kolejności

To tylko pokazuje, że wojna zawsze była niekończącym się cyklem nienawiści między różnymi stronami. Ale faktem jest, że ofiary wojen, które toczyły się w Ataku Tytanów, były prawdziwymi ofiarami niekończącego się konfliktu między Erdianami a Mareńczykami, ponieważ ci, którzy nie mieli nic wspólnego z wojną, zostali zabici lub co najmniej przesiedlonych. Pod tym względem odzwierciedla to fakt, że w prawdziwym życiu nie ma prawdziwych zwycięzców wojny, ponieważ są tylko ofiary wojny.

  • Ysmael Delicana

    Ysmael Delicana

    Ysmael „Eng” Delicana jest pisarką mieszkającą w mieście Davao na Filipinach. Uzyskał tytuł licencjata z ekonomii na Uniwersytecie Ateneo de Davao, po czym kontynuował nauczanie w niepełnym wymiarze godzin na tej samej uczelni. Podczas gdy nauczanie było zabawnym zajęciem, bycie maniakiem i pisarzem wydawało się być jego powołaniem…

Czy ten post był pomocny?