Skip to content

Kim jest Tytan Wielorybi w Attack on Titan? Otwarcie wyjaśnione!

2 de marzec de 2023
WhaleTitan

Atak na Tytana to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych współczesnych serii mang i anime. Seria Hajime Isayamy skupiająca się na walce między ludźmi a potwornymi Tytanami stała się prawdziwym współczesnym klasykiem z dużym fandomem z całego świata. I podczas Atak Tytanów rodzi wiele interesujących pytań, w dzisiejszym artykule postanowiliśmy skupić się tylko na jednym, a mianowicie – czy w serialu występuje Tytan Wielorybi? W tym artykule poznasz odpowiedź na to pytanie.

Tytan wielorybi nie istnieje w Atak na Tytana seria. Pytanie jest związane z początkiem anime, w którym Tytan Bestia jest widziany w towarzystwie wielu dużych zwierząt w niszczycielskim szaleństwie, w tym kilku wielorybów. Teraz jest to albo tylko symboliczne, jeśli chodzi o otwarcie anime, albo jest to inna forma, którą Tytan Zwierzęcy może przyjąć w oparciu o swojego właściciela, ale nie jest to samodzielny Tytan Wielorybi.

W dalszej części tego artykułu znajdziesz więcej szczegółów na temat wielorybów widzianych na początku filmu Atak na Tytana Anime. Dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o wielorybach i ich związku z Tytanem Bestii, a także o tym, czy w mandze i anime pojawili się wielorybopodobni Tytani. Zebraliśmy dla Ciebie wszystkie niezbędne informacje w jednym miejscu.

W kim jest Tytan Wielorybi Atak na Tytana?

Zanim przejdziemy dalej, obejrzyj ten film:

To był jeden z otworów dla Atak na Tytana a pod koniec pierwszego filmu, przypominającego małpę Tytana Bestii można zobaczyć w towarzystwie innych gigantycznych zwierząt, wszystkie w destrukcyjnym szaleństwie, najwyraźniej prowadzone przez Tytana Bestii. Wśród nich są dinozaury, słoń, dwa wieloryby i inne duże zwierzęta, i widać, jak niszczą ludzi przed nimi. Poprzedzało to kilka scen przedstawiających różne zwierzęta, przeważnie mniejsze.

Ponieważ te zwierzęta były prowadzone przez Tytana Zwierzęcego, wielu zakładało, że to inni Tytani i że istnieje Tytan Wielorybi, ale musimy jasno stwierdzić, że w serii nie ma Tytana Wielorybiego, a wieloryb na początku był albo prawdziwy wieloryb, albo inna forma znanego już Tytana. Ale ponieważ intra anime są często symboliczne i nie można ich uważać za zbyt odkrywcze pod względem wiedzy, tak naprawdę może nie być w tym nic, ponieważ manga nigdy nie zawierała takiej sceny. Tak czy inaczej, wyjaśnimy dwie teorie otaczające wieloryba ze wstępu, ale pozwól nam najpierw powiedzieć coś o Tytanie Bestii, ponieważ są one z nim powiązane.

Tytan Bestii jest jednym z najsłynniejszych z Dziewięciu Tytanów i jest znany jako jedyny, który faktycznie przypomina prawdziwe zwierzę i ma zdolność normalnego mówienia. Ma siedemnaście metrów wzrostu i po raz pierwszy pojawił się na Wall Rose. Z pokrytym futrem ciałem, wydłużonymi kończynami i twarzą przypominającą naczelnych, jego wygląd bardziej przypomina małpę człekokształtną. Posiada pełną kontrolę nad swoją inteligencją i lokucją, aby mówić, co pozwala mu przewodzić dużym grupom czystych Tytanów oraz zdolność do doskonałego działania w nocy, podczas gdy inni Tytani tracą mobilność bez światła słonecznego.

Ten tytan posiada również zdolność przekształcania ludzi w kontrolowanych i wyspecjalizowanych czystych tytanów do różnych zadań poprzez spożywanie ich szpiku kostnego, takich jak żarłoczny tytan i tytan wysokogórski, a także zdolność swobodnego poruszania się. w nocy, dzięki światłu księżyca. Wykazuje zainteresowanie sprzętem do manewrów 3D, delikatnie pozbawiając Mike’a swojego sprzętu, aby mógł go przestudiować, zanim pozwoli swoim kolegom Tytanom pożreć żołnierza. Tytan bestii wykorzystuje swoją budowę naczelnego, by wspinać się po ścianie i rzucać przedmiotami z wielką mocą i szybkością. Potrafi utwardzić swoje ciało, podobnie jak inni Zmiennokształtni Tytanów, aby atakować lub bronić się, co wyjaśnia, w jaki sposób był w stanie łatwo zranić Opancerzonego Tytana.

Jak już powiedzieliśmy, Tytan Bestia jest ściśle powiązany z obiema teoriami dotyczącymi enigmatycznego „Tytana Wielorybiego”, który – oczywiście – nie istnieje. Dlatego konieczne było, abyśmy przedstawili Ci przynajmniej krótki opis Tytana Bestii, ponieważ jego zrozumienie ułatwi nam wyjaśnienie „Tytana Wielorybiego”. Jak powiedzieliśmy, istnieją dwie teorie – jedna, że ​​wieloryb w otworze jest tylko symboliczną reprezentacją, a druga, że ​​w rzeczywistości była to forma Tytana Bestii, której nigdy nie widziano. Pozwól nam rozwinąć.

POWIĄZANY:

Czy Tytan Bestia jest tatą Erena?

Opierając się na pierwszej teorii, która wydaje się prawdopodobna, biorąc pod uwagę, że intra anime nie są tak naprawdę związane z fabułą, ale są po prostu oddzielnymi dziełami sztuki, które wzbogacają ogólne wrażenia z anime, a także fakt, że żadna taka scena nie była widziana w manga, wieloryb jest tylko symbolicznym przedstawieniem niszczycielskich mocy Tytanów. Mianowicie wieloryb jest dużym zwierzęciem i choć nie jest drapieżnikiem w takim sensie jak rekiny czy orki to jest duży i nikt tak naprawdę nie chce się z nim krzyżować bo ma ogromny potencjał destrukcyjny chociaż nie jest destrukcyjny .

Widząc, jak wieloryb był prowadzony przez Tytana Bestii, wraz z innymi dużymi zwierzętami, takimi jak dinozaur, słoń i żyrafa, w szaleństwie, w którym zniszczyli ludzi, może być tak, że wieloryb był symboliczną reprezentacją Bestii Zwierzęce cechy Tytana i nic więcej. To była tylko grupa losowo wybranych gigantycznych zwierząt, używanych jako symbole zwierzęcych i niszczycielskich cech Tytana Bestii, ale nie miało to dalszych implikacji związanych z wiedzą. Należy zauważyć, że w mandze nie było takiej sceny i dlatego uważamy, że nie ma w niej nic więcej.

Ale druga teoria chce, abyśmy myśleli inaczej. Mianowicie, istnieje teoria, chociaż nie została ona oficjalnie potwierdzona (lub zaprzeczona), że Tytan Bestia niekoniecznie jest podobny do małpy i że po prostu przybiera postać gigantycznego drapieżnika wierzchołkowego. Jasne, wieloryb nie jest drapieżnikiem, ale jest gigantem i może być dość niebezpieczny. Opierając się na fakcie, że w serialu widziano ilustracje gigantycznych koni, niektórzy fani zaczęli spekulować, że Tytan Bestia może przybierać różne formy, w tym wieloryba. Oznaczałoby to, że wieloryby ze wstępu są po prostu różnymi iteracjami Tytana Bestii.

Wiemy, że Tytan Bestia przybiera różne zwierzęce cechy i że cechy te mogą się zmieniać w zależności od właściciela Tytana, ale to, jak bardzo może się zmienić, jest dyskusyjne, zwłaszcza w świetle faktu, że nie wiemy, że może całkowicie zmienić swój gatunek. Tytan bestii, choć podobny do małpy, ma pewne ludzkie cechy, podczas gdy wieloryby i inne zwierzęta we wstępie nie miały żadnych ludzkich cech. Dlatego ta teoria wydaje się mało prawdopodobna, chociaż jest dobrze skonstruowana.

  • Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe jest pisarzem mieszkającym w Europie. Posiada stopień doktora. i mówi pięcioma językami. Jego wiedza jest różna, od filmów Alfreda Hitchcocka po Bleacha, ponieważ badał wiele fikcyjnych wszechświatów i autorów. Obecnie skupia się na anime, swojej miłości z dzieciństwa, ze szczególnym uwzględnieniem…

Czy ten post był pomocny?