Skip to content

40 najlepszych cytatów Ichigo Kurosaki, które musisz znać na pamięć

8 de listopad de 2022
Ichigo40

Pod względem Wybielacz Ichigo Kurosaki jest znanym bohaterem serii. Został po raz pierwszy przedstawiony w pierwszym rozdziale mangi i od tego czasu widzieliśmy, jak ewoluował od ucznia szkoły średniej do ojca. Z dużą przygodą pomiędzy tymi dwoma punktami. Z biegiem lat Ichigo stawał się coraz silniejszy z każdym nowym łukiem, ostatecznie okazał się unikalnym amalgamatem Shinigami, Hollowa, Quincy i Człowieka. Jest niezaprzeczalnie jednym z najpotężniejszych Shinigami w serii i jedną z najsłynniejszych postaci mangi. Aby uhonorować dziedzictwo Ichigo, oto lista najlepszych cytatów Ichigo Kurosakiego z Wybielaczw tym anime i manga.

Lista będzie zawierać łącznie 40 cytatów z obu odpowiednich źródeł – serii anime i mangi, która ją zainspirowała. Cytaty pochodzą z różnych kontekstów i sytuacji, a my postanowiliśmy je po prostu wymienić dla Twojej przyjemności. Och, ponieważ White Ichigo i Old Man Zangetsu są również częścią Ichigo, ich cytaty również zostaną uwzględnione, ale oznaczymy je indywidualnie.

Ichigo Kurosaki cytuje o życiu

1. „… Jeśli los jest kamieniem młyńskim, to my jesteśmy wodą. Nic nie możemy zrobić. Więc życzę siły. Jeśli nie mogę ich ochronić przed kołem, daj mi mocne ostrze i wystarczającą siłę… by rozwalić los.”

2. „Czy jesteś inny!? Poświęciłeś się, żeby mnie uratować! Czy myślałeś wtedy o skomplikowanych rzeczach, takich jak „to jest mój obowiązek Shinigami”!? Nie na tym polega poświęcanie się!! Przynajmniej jestem inny!! Nie przyjąłem żadnego zobowiązania. Jeśli sprawy przybiorą zły obrót, ucieknę, ponieważ nie jestem wystarczająco dobrą osobą, by poświęcić swoje życie dla zupełnie obcych ludzi. Ale niestety nie jestem też śmieciem, który może żyć szczęśliwie, nie spłacając swoich długów!”

3. „Na początku myślałem: „Chcę chronić mamę”. Liczba tych, których należy chronić, wzrosła wraz z narodzinami moich sióstr. Ciągle chodziłem do dojo, żeby ich chronić. Stałem się trochę silniejszy. Ci, których myślałem, że chciałem chronić, stawali się coraz liczniejsi”.

4. „Nie jestem supermanem, więc nie mogę powiedzieć nic wielkiego, jak będę chronić wszystkich na ziemi. Nie jestem skromnym facetem, który powie, że wystarczy, jeśli będę w stanie chronić tylu ludzi, ilu są w stanie obsłużyć moje dwie ręce. Chcę chronić górski ładunek ludzi”.

5. „Nie ma sensu po prostu żyć, nie ma sensu po prostu walczyć. Chcę wygrać!”

6. „Spójrz Muramasa, czy jak masz na imię… Przeoczyłeś jedną ważną rzecz. Przez cały ten czas nazywałeś mnie Shinigami. Jestem człowiekiem!”

7. „Ten, który odciął ci lewą rękę i nogę… czy to też ja? Jeśli tak, odetnij mi lewą rękę i nogę. Ten, który właśnie walczył z tobą, był Hollowem, który działał, gdy byłem nieprzytomny. To nie byłem ja. Jeśli mamy to załatwić, to nie jest sprawiedliwe, chyba że na początku jestem w takim samym stanie jak ty!”

8. „Przyszedłem tutaj, aby cię zatrzymać. Żeby cię powstrzymać, żeby Soul Society, Świat Ludzi i Hueco Mundo były bezpieczne. Aby ich wszystkich chronić. Nawet gdyby ktoś inny był w stanie to zrobić, nie dałoby mi to pretekstu do ucieczki bez próby!”

9. „Nie walczę, bo myślę, że mogę wygrać, walczę, bo muszę wygrać.”

10. „Ichigo, jaka jest różnica między królem a jego koniem? I nie mówię o rzeczach oczywistych, takich jak „Jeden jest człowiekiem, a drugi zwierzęciem” lub „Jeden ma dwie nogi, a drugi cztery”. FORMA, UMIEJĘTNOŚCI i MOC, oto co jest zastanawiające. Jeśli ich forma, zdolności i moc są dokładnie takie same, dlaczego jeden zostaje królem i prowadzi do bitwy, a drugi staje się koniem i niesie króla?! Jaka jest więc cecha, która odróżnia te dwie istoty? Jest tylko jedna odpowiedź. Instynkt! Aby identyczne istoty stały się silniejsze i zyskały moc, której potrzebują, aby zostać królem, muszą szukać więcej bitew i mocy! Są spragnieni walki i żyją, by bezlitośnie miażdżyć, ciąć i ciąć swoich wrogów! Głęboko, głęboko w naszym ciele tkwi wyostrzony instynkt zabijania i mordowania naszych wrogów! Mój przyjacielu, nie masz tego! Używasz mózgu, aby spróbować wygrać walkę. Próbujesz pokonać wrogów rozsądkiem i logiką! I to nie działa! Próbujesz je przeciąć mieczem w pochwie! Dlatego jesteś słabszy ode mnie, Ichigo! (Biały Ichigo)

11. „Chciałeś zemsty? Po prostu unieszczęśliwiasz innych ludzi, tak jak ty. Zemsta to tylko droga, którą wybrałeś, aby uciec od cierpienia.

Ichigo Kurosaki cytuje o przyjaźni

1. „Jestem jej winien przysługę. Uratowała mi życie. Muszę się odwdzięczyć. Uratowała mi życie i życie mojej rodziny, dając mi swoją moc. W ten sposób została aresztowana. Teraz zostanie stracona. Nie jestem punkiem, który potrafi siedzieć i nic nie robić, kiedy ktoś umrze za niego.

2. „W porządku. Zróbmy to, Chad. Robisz swoje i nie walczysz o siebie, ale walczysz o mnie. I będę walczył o ciebie. Jeśli narażasz swoje życie, żeby coś chronić, to ja też narażam swoje życie.

3. „’Nasza duma’, powiedziałeś? Więc ta duma, o której mówisz, że jest tak cenna, ma związek z zabiciem Rukii? Czy to jest? Więc powinienem nadepnąć na to, jak powiedziałeś. Bo właśnie dlatego zdobyłem ten Bankai!

4. „Różnica w sile… co z tym? Czy uważasz, że powinienem się poddać tylko dlatego, że jesteś silniejszy ode mnie? Zawsze wiedziałem, że jesteś silna. Nic, co teraz widzę, nie zmieni mojego zdania. Pokonam cię, Ulquiorro.

5. „Jeśli nie powiedziałeś mi do tej pory, musiałeś mieć swoje powody. I to jest twój problem, nie mój. Nie wiedziałbym jak zacząć. Nie przychodzi mi do głowy żaden sposób, by zapytać, który nie oznaczałby włóczenia się po twoich uczuciach i plamienia ich brudem. Więc poczekam. Dopóki pewnego dnia nie zdecydujesz, że chcesz mi powiedzieć, dopóki nie zdecydujesz, że nadszedł czas, abym wiedziała. Do tego czasu nie musisz nic mówić”.

6. „Zgadza się. To nie tak, że kiedykolwiek czułem się lepszy od kogokolwiek innego, ponieważ widziałem duchy. I nigdy nie planowałem tego robić jako zawodu. Do diabła, nigdy nawet nie czułem potrzeby, aby wykorzystać swoją zdolność do pomagania innym. Wszystko, czego kiedykolwiek pragnąłem, to normalne życie, którego nie mogłem mieć. W końcu osiągnąłem to, czego zawsze chciałem.”

7. „Zangetsu, nie będę już więcej prosić cię o „pożyczenie mi swojej mocy”. I nie powiem ci „nie wchodź mi w drogę”. Nie powiem nawet „walczmy razem”. Będę walczył o siebie. Dziękuję, Zangetsu. Jesteś mną.”

8. „Żeby zabić własną siostrę własnymi rękami? Co za chory żart! Nieważne, jakie masz powody… w jakichkolwiek okolicznościach… nigdy więcej nie mów tego przy Rukii! Użyj swojego Bankai! Zniszczę to! Potem zabiorę cię do Rukii i… sprawię, że będziesz płakać, przepraszając ją!”

9. „Przyszedłem tutaj, aby z tobą walczyć. I żeby cię pokonać, Grimmjow! Pokonam cię! I Ulquiorra! I Aizena! Wtedy zabiorę ze sobą Rukię, Chada, Uryu, Renjiego i Orihime!! Więc nie mogę… nie mogę pozwolić, żeby to się tutaj skończyło! Grimmjow!

10. „Kenpachi. Przed chwilą powiedziałeś, że ochrona miasta Karakura jest moim obowiązkiem. Zło. Moim obowiązkiem jest chronić moich przyjaciół”.

11. „Dzięki Rukio. Z twojego powodu wygląda na to, że deszcz w końcu przestał padać.

12. „Nie możemy tracić czasu na martwienie się o co-jeśli. Data egzekucji Rukii została przesunięta na jutro w południe. Więc co? Jeśli termin został przesunięty na jutro… będę musiał skończyć dzisiaj!”

13. „Ichigo, pamiętasz, co powiedziałem, kiedy zaczęliśmy tę walkę? „Rzeczy, które chcesz chronić, nie są rzeczami, które ja chcę chronić”… Chciałem chronić ciebie Ichigo.” (Stary człowiek Zangetsu)

14. „Ichigo. Stałeś się silny. Cały czas miałem przyjemność stać u twego boku i patrzeć, jak rośniesz. Czy może być większe szczęście? Jestem usatysfakcjonowany.” (Stary człowiek Zangetsu)

15. „Powiedz mi, czy ktoś staje się twoim przyjacielem tylko dlatego, że się mu przedstawiasz? Nie.” (Biały Ichigo)

Smutne cytaty Ichigo Kurosakiego

1. „Wielcy bracia… wiesz, dlaczego rodzą się pierwsi? Aby chronić maluchy, które po nich przyjdą!! Jaki brat mówi, że zabije własną siostrę?! Nawet POTWÓR nie powinien tego mówić!!”

2. „Nie mówię, że nie pamiętam twojego ostrza. Mówię, że nie pamiętam twojego serca. Kiedy krzyżujesz ostrza, możesz powiedzieć trochę, co myśli twój przeciwnik. Nie mówię, że możesz czytać w ich myślach czy coś takiego, ale możesz powiedzieć, jaki rodzaj determinacji kryje się za ich ostrzem, czy cię szanują, czy patrzą na ciebie z góry. Takie rzeczy, możesz powiedzieć. Kiedy faktycznie walczę, nie ma czasu o tym myśleć, więc zwykle nie uświadamiam sobie tego dopiero później, ale ogólnie rzecz biorąc, im silniejszy jest przeciwnik, tym więcej tego „serca” wydaje się napotykać”.

3. „Przestań, Grimmjow. Przegrałeś. Nie wiem, czy jesteś królem czy czymkolwiek… Ale po prostu bicie każdego, kto cię denerwuje… i samotne zostanie królem… gdzie do diabła jest w tym zabawa…?! Jeśli naprawdę tak bardzo cię wkurzę, będę walczył z tobą tyle razy, ile zechcesz… Więc na razie… nie możesz po prostu przestać…!?

4. „Zgadza się. Tak naprawdę nigdy nie dostrzegłem prawdziwej mocy Zangetsu ani nie próbowałem go zrozumieć. Zanpakuto to nie tylko narzędzia. Każdy z nich żyje. Każdy z nich ma imiona. Nie jestem lepszy od Kenpachi, który nawet nie zna imienia swojego Zanpakuto.

5. „Ichigo… nienawidzę deszczu. Na tym świecie też pada deszcz. Kiedy twoje serce jest w chaosie, niebo staje się zachmurzone. Kiedy jesteś smutny, deszcz pada tak strasznie łatwo. Czy rozumiesz… okropne uczucie, gdy jesteś sam na tym samotnym świecie? Jeśli tylko powstrzymasz ten deszcz, dam ci siłę. Jeśli mi zaufasz, nie pozwolę, by z nieba spadła ani jedna kropla deszczu. Ichigo, zaufaj mi… Nie walczysz sam. (Stary człowiek Zangetsu)

6. „Spójrz na ten świat! Ten wasz świat był kiedyś pełen nadziei, wypełniony drapaczami chmur… teraz wygląda jak podupadłe miasteczko, jakim jest. To miejsce spadło na nowy poziom. Deszcz, który nadal padał na ten świat, zdecydował. A teraz wszystko pogrążyło się w tym oceanie, a stało się tak, ponieważ straciłeś nadzieję i przestałeś iść naprzód.(następnie dźga Ichigo ręką w klatkę piersiową.) Ichigo… Nie mogę cię tak zostawić, wiem co się musi stać. Wyrwę korzeń twojej rozpaczy. (Stary człowiek Zangestu)

Śmieszne cytaty Ichigo Kurosaki

1. „Cholera tego Kenpachi! Naprawdę poszedł za mną goniąc mnie. To było przerażające jak diabli. Jego Reiatsu było przerażające. Pomyśleć, że rzeczywiście kogoś takiego pokonałem. Sam nawet w to nie wierzę.

2. „Nie zrobię tego, dobrze?! Co… Co to za schrzanione zwycięstwo?!”

3. „’Stosuje szansę’? To nie tak, że ja też miałam szansę w starciu z innymi moimi wrogami. Pokonałem ich tylko dlatego, że musiałem. To wszystko. Myślisz, że obchodzi mnie, czy jesteś na innym poziomie niż reszta Espady? To ta sama umowa. Jeśli jesteś wrogiem, którego muszę pokonać, to zrobię. To wszystko.”

4. „Cholera, czy tak witasz swojego syna, który zrobił wszystko, aby pomóc duchowi w drodze do domu?!”

5. „Rozumiem. Więc w zasadzie jesteś shinigami? I przybyłeś aż z jakiegoś miejsca zwanego Soul Society, aby pokonać złe duchy? Co oznacza, że ​​ten potwór wcześniej był jednym z tych złych duchów? I zaatakował tę małą dziewczynkę? Okej, wierzę- NIE MOŻNA W TO UWIERZYĆ, GŁUPIE!

6. „Ocalony nie może narzekać!”

7. „Trzymaj się. Więc moim zdaniem ta podekscytowana, boczna śmieszność jest normalnym stanem?

8. „Gówno. Wygląda na to, że twoje instynkty i chęć do walki nie zniknęły całkowicie. Chyba nie da się tego obejść. Masz mnie. Na razie muszę uznać cię za króla. Ale nigdy nie zapomnij! Nie zapominaj, że każdy z nas może zostać królem lub koniem. Jeśli kiedykolwiek dasz mi szansę. Ściągnę cię na dół i zmiażdżę ci czaszkę! I ostatnie ostrzeżenie. Jeśli naprawdę chcesz kontrolować moją moc, upewnij się, że nie zginiesz, zanim wrócę! (Biały Ichigo)

9. „Cholera! Twoja historia była tak długa, że ​​zapomniałem początku!”

  • Artur S. Poe

    Artur S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów, zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?