Skip to content

2022 Sundance Film Festival zaprezentuje nową sekcję Frontier w VR Venue i New Park City Destination

22 de listopad de 2021
The Spaceship e1637603163512

Sekcja New Frontiers 2022 Sundance Film Festival zostanie zaprezentowana zarówno osobiście – w nowym miejscu Park City – jak i zdalnie, za pośrednictwem platformy VR, jak ogłosił dzisiaj Sundance Institute.

Nowe osobiste miejsce Sundance, The Craft, będzie dostępne od początku festiwalu w dniach 20-25 stycznia, organizując serię specjalnych wydarzeń publicznych i umożliwiając artystom spotkanie się wokół teraźniejszości i przyszłości ich praktyki . Powracanie wirtualnego miejsca Statek kosmiczny będzie dostępny na całym świecie za pośrednictwem laptopa lub gogli VR od 20 do 28 stycznia, dzięki czemu ludzie z całego świata będą mogli nawiązać kontakt z oficjalnym składem New Frontier. Będzie zawierać Galerię, prezentującą pełny zestaw prac XR (Extended Reality), wraz z Cinema House i wirtualną przestrzenią społecznościową o nazwie Film Party, w której odbędzie się również zaprogramowana seria Artist Spotlights i premierowych imprez filmowych, łącząca filmowców z internetowymi odbiorców.

W tym roku Sundance i studio kreatywne Active Theory zaprezentują szereg ulepszeń funkcjonalności i dostępności statku kosmicznego, które pozwolą osobom wchodzącym w kosmos zdalnie połączyć się z osobami na ziemi na festiwalu, za pośrednictwem „biocyfrowego mostu” w ludzkiej skali. ” Statek kosmiczny jest w tym roku dostępny dla wszystkich posiadaczy festiwalowej przepustki Explorer.

Teatr Egipski zaprezentuje również niektóre spektakle New Frontier (które odbywają się jednocześnie na statku kosmicznym) za pośrednictwem hybrydowych wydarzeń na żywo. Bilety są wymagane, pakiety można kupić 17 grudnia, a pojedyncze bilety trafią do sprzedaży 5 stycznia.

„Od najwcześniejszych etapów planowania ’22 skupialiśmy się na dostępie i nauce z poprzednich iteracji. „Po festiwalu ’21 zdaliśmy sobie sprawę, że skuteczne prezentowanie pracy online wymagało jednego z najgorętszych, najtrudniej dostępnych doświadczeń poprzednich festiwali i sprawiło, że stało się ono natychmiast dostępne na całym świecie dla każdego, kto dysponuje odpowiednią technologią” — powiedziała Shari Frilot, Starszy programista i główny kurator New Frontier. „”New Frontier w tym roku traktuje priorytetowo projektowanie biocyfrowe jako bardzo ryzykowne przedsięwzięcie, które mówi o priorytetach jego twórców, artystów i odbiorców”.

Sekcja New Frontier Sundance została uruchomiona w 2007 roku i jest poświęcona prezentacji multimedialnych opowieści, instalacji artystycznych i biocyfrowych performansów, które wykorzystują między innymi nowe technologie, takie jak wirtualna rzeczywistość, technologia dotykowa i sztuczna inteligencja. Program jest wspierany przez Fundację Johna D. i Catherine T. MacArthurów, Unity, Adobe, Dell Technologies, Rally, Metaplex Studios i Canon USA, Inc.

Czy ten post był pomocny?