Skip to content

15 najbardziej złych cytatów Tomury Shigaraki z My Hero Academia

16 de grudzień de 2022
15Tomura

niezaprzeczalnie, Moja Akademia Bohaterów jest jednym z najpopularniejszych Shonen tytuły epoki nowożytnej. Ten tytuł „New Big Three” łączy tradycyjne japońskie narracje z zachodnią tradycją superbohaterów, dzięki czemu stał się popularny na całym świecie. Postacie stworzone w mandze są naprawdę niesamowite i uwielbiane na całym świecie, dlatego postanowiliśmy skupić się na jednej z najważniejszych postaci serii, złoczyńcy Tomurze Shigarakim.

Artykuł będzie zawierał 15 najlepszych cytatów Tomury Shigaraki, które pojawiły się w Moja Akademia Bohaterów manga i anime. Nie zostaną one wymienione w określonej kolejności, więc skorzystaj z naszego wyboru najlepszych zdań wypowiedzianych przez Tomurę z serii.

1. „Stwórz świat bez All Mighta. I spowodować wystarczająco dużo zniszczeń, aby pokazać wszystkim, jak krucha jest ich sprawiedliwość. Od dzisiaj… takie jest moje przekonanie. Chodzi o All Mighta”.

Naprawdę nie moglibyśmy zacząć od lepszego cytatu niż ten, ponieważ jest w nim przedstawiony ostateczny cel Tomury Shigaraki. Miał wroga, miał cel i sposób na jego osiągnięcie, przynajmniej z własnej perspektywy. All Might był ucieleśnieniem heroizmu, a ponieważ Tomura Shigaraki był tak niszczycielski, oczywiście skupił się na All Might.

2. „Bohaterowie i złoczyńcy czerpią korzyści z przemocy, ale wciąż jesteśmy kategoryzowani. 'Jesteś dobry.’ „Jesteś zły”. tak to jest!! Symbol pokoju? Ha!!”

Tomura Shigaraki był bardzo filozoficznym złoczyńcą i to był jeden z jego znaków rozpoznawczych i jeden z powodów, dla których ludzie tak bardzo go lubią. Ten cytat ilustruje, jak przejrzał hipokryzję bohaterstwa w porównaniu ze złoczyńcami, widząc, jak ta sama rzecz została sklasyfikowana raz jako dobra, a innym razem jako zła. Dlatego tak bardzo nienawidził bohaterów.

3. „W końcu jesteś tylko narzędziem przemocy, stworzonym, by nas powstrzymywać, a przemoc rodzi przemoc”.

To rzeczywiście zostało powiedziane bohaterom i jest kontynuacją cytowanego powyżej cytatu. Przemoc była wyjątkowo ważnym aspektem stosunków obu stron i Tomura Shigaraki po prostu zwrócił na to uwagę, co nie było wcale takie złe. Rzeczą, której on, jako złoczyńca, nie dostrzegał, było to, że różnica między tymi rodzajami przemocy polegała na ideałach, które się za nią kryły.

4. „Nawet jeśli to społeczeństwo bohaterów upadnie… nawet jeśli powstanę, by rządzić podziemiem… ten ciężar w moim sercu nigdy nie zniknie. Dlatego nienawidzę wszystkiego. Każda żywa, oddychająca rzecz po prostu ociera się o mnie w złą stronę. Dlaczego więc nie zniszczyć tego wszystkiego? Dlaczego nie zniszczyć wszystkiego?

Ten jest zarówno ogólny, jak i nieco bardziej osobisty niż niektóre inne cytaty z tej listy. Z ogólnej perspektywy ilustruje pragnienie Shigarakiego zniszczenia bohaterów, ale odzwierciedla także jego własną pustkę osobistą i jego destrukcyjną naturę, ponieważ wiedział, że świat bez bohaterów nadal nie wypełni pustki, którą miał w sobie. Dlatego zastanawiał się nad zniszczeniem wszystkiego, a nie tylko bohaterów.

5. „Słowa dorosłego były absolutne, dlatego chciałem to usłyszeć od was”.

Tomura Shigaraki miał bardzo traumatyczne dzieciństwo i bardzo surowego ojca, dlatego rozumiał powagę takich słów. Ten cytat miał trochę ironiczny wydźwięk, ale ogólnie Tomura Shigaraki był kimś, kogo problemy z rodziną, aw szczególności z ojcem, odzwierciedlały jego późniejsze zachowanie, a ten cytat jest tego przykładem.

6. „Już nie swędziało”.

Kiedy zabijał, już nie swędział. Nie zrobił. Nie był mordercą, kiedy się urodził, ale zmieniły go okoliczności, w jakich dorastał i stał się tym, kim jest dzisiaj. Kiedy zaspokoił to mordercze pragnienie w nim, pragnienie, które nazwał swędzeniem, Tomura po prostu poczuł, że to koniec i że przestało swędzieć. Smutny.

7. „Teraz jesteś bezużytecznym, bezradnym cudem bez dziwactw. Cała ta ciężka praca, którą włożyłeś! Teraz jest mój!! Twoje życie będzie teraz naprawdę gorzkie… nie żebyś miał jeszcze jakieś paznokcie do obgryzienia. Powinieneś po prostu usiąść i oglądać !! Miłego życia!! Bo to… jest nasz czas!”

Ten przenosi nas z powrotem do nikczemnej natury i roli Tomury, który był – w pewnym sensie – zwiastunem ery złoczyńców. Jego specjalny Dar pozwolił mu taki być i myślał, że era złoczyńców naprawdę nadchodzi. Było to zarówno ogłoszenie, jak i groźba, a także odzwierciedlenie tego, kim naprawdę był Tomura Shigaraki.

8. „Przemoc na rzecz innych czyni ją godną podziwu”.

Kontynuując poglądy Shigarakiego na przemoc, ten cytat ilustruje filozoficzną naturę bohatera lepiej niż jakikolwiek inny na tej liście. Przemoc z sensem, przemoc dokonana za kogoś była dla niego jak miłość, jak poświęcenie dla kogoś, aby pokazać, jak bardzo ci zależy, a ten cytat ilustruje, jak głęboka była jego brutalna natura i jak nieodwracalny był jako postać.

9. „Kiedykolwiek płakałem, ona ciągnęła mnie za rękę w ten sposób, Hana-chan była jedyną.”

Było to również odbicie przeszłości, wspomnienie o Tomurze Shigaraki, który zmarł dawno temu, który zmarł w tym domu wraz z resztą swojej rodziny. To było dla niego traumatyczne dzieciństwo i tak naprawdę nie wiedział, jak poradzić sobie z agresywnym ojcem. Ironia polega na tym, że on, choć przypadkowo, zabił tych, którzy naprawdę się o niego troszczyli.

10. „Wy, Bohaterowie, udajecie strażników społeczeństwa. Przez pokolenia udawałeś, że nie widzisz tych, których nie mogłeś ochronić i zamiatałeś ich ból pod dywan. To skaziło wszystko, co zbudowałeś. Oznacza to, że twój system jest zepsuty od środka, a na zewnątrz wypełzają robaki. To wszystko buduje się stopniowo, z biegiem czasu. Masz pospolitego śmiecia, zbyt zależnego od ochrony. I dzielni opiekunowie, którzy stworzyli śmieci, które trzeba rozpieszczać. To zepsute, błędne koło. Wszystko, czego byłem świadkiem, cały ten system, który zbudowałeś, zawsze mnie odrzucał. Teraz jestem gotów to odrzucić. Dlatego niszczę. Dlatego wziąłem tę moc dla siebie. Wystarczająco proste? Nie obchodzi mnie, czy rozumiesz. To czyni nas bohaterami i złoczyńcami”.

Oto w skrócie ideologia Tomury Shigaraki. To wszystko, co wiemy o jego poglądach na temat bohaterstwa, złoczyńców i bitew, które wszyscy toczą. To był jego świat i wszystko, co robił przedtem i potem, pochodziło z tego świata, z tak ciemnego miejsca, w którym światło było czymś, co bezwzględnie należało zniszczyć. Bo ciemność była jedyną rzeczą, która miała sens.

11. „Miałeś rację, chcę tylko zniszczyć”.

I przyznanie się do winy, a raczej przyznanie się do własnej pokręconej i złamanej natury. Ktoś mógł mieć o nim inne wyobrażenia, ale Tomura Shigaraki nie mógł i nie chciał uciec od swojej destrukcyjnej natury i otwarcie się tutaj do tego przyznał. Tomura Shigaraki jest taką postacią i taki właśnie jest.

12. „Dlaczego tata mówi, że nie mogę? Czy on mnie nienawidzi?

I jeszcze jedno odzwierciedlenie traumy, przez którą przeszedł, ten cytat pokazuje, jak bardzo pragnął uwagi ojca i jego uznania. Jedynym bogiem był znęcający się rodzic i całkowity strach, taki strach, że później zmienił go w kompletnego potwora. To dlatego Tomura Shigaraki stał się złoczyńcą, dlatego stał się potworem.

13. „Dzieci są zaskakująco przebiegłe i proste”.

Zostało to powiedziane zarówno z osobistego doświadczenia, jak iz obserwacji. On i jego siostra robili różne rzeczy, aby uniknąć wściekłości ojca, więc Tomura Shigaraki doskonale wiedział, jak wszechstronny może być umysł dziecka i jak prosto może podejść do różnych problemów i rozwiązać je z niewiarygodną łatwością, podczas gdy dorosły będzie się nad tym zastanawiał na wieki.

14. „Swędzę, kiedy jestem w domu”.

Miejscem, w którym wszystko się zaczęło dla Tomury Shigarakiego, był jego dom i ma sens, że swędzenie powróciło, kiedy był w domu. To tutaj narodził się potwór i zmaterializowała się jego największa trauma. Tu narodziły się jego mordercze ideały i dlatego chęć zabijania zawsze wracała, gdy był w domu.

15. „Tego rodzaju rzeczy też… wszystkie niepotrzebne”.

Jako nihilista, który chciał wszystko zniszczyć, Tomura Shigaraki powiedziałby coś takiego. To ma sens, że taka postać mówi coś takiego i możemy tylko powiedzieć, że ten cytat jest doskonałą ilustracją osobowości Shigarakiego i jego najciemniejszych myśli. Otchłań, w której się znajdował, jest czymś, czego niewielu ludzi mogłoby znieść, a Tomura Shigaraki znalazł sposób, by z nią żyć i w niej żyć. Był potworem, ale przeżył, i to wyraźnie odbijało się zarówno w jego słowach, jak i czynach w całej historii Moja Akademia Bohaterów.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?