Skip to content

10 najlepszych anime, takich jak Hell’s Paradise

2 de kwiecień de 2023
HPWO

Piekielny Raj: Jigokuraku, czasami nazywana po prostu Hell’s Paradise, to seria mangi stworzona przez Yūji Kaku. Seria została wydana w języku angielskim w Ameryce Północnej dzięki licencji VIZ Media. Akcja rozgrywa się w epoce Edo w Japonii i koncentruje się na dążeniu do nieśmiertelności przez zabójcę Asaemona Sagiri i ninja Gabimaru. Pierwszy odcinek wyprodukowanej przez MAPPA serii anime miał światową premierę 1 kwietnia 2023 r. W tym artykule postanowiliśmy stworzyć listę najlepszych serii anime, które przypadną Ci do gustu, jeśli Ci się spodoba Piekielny Raj: Jigokuraku.

1. Pogromca demonów

Oryginalne wydanie: 6 kwietnia 2019 – obecnie
Liczba odcinków: 34

O czym to jest: Pogromca demonów rozgrywa się w Japonii z czasów Taishō. Tanjirō jest najstarszym synem rodziny handlarzy węglem, którego ojciec zmarł. Aby zaspokoić swoje potrzeby, wyjechał do miasta, aby sprzedawać węgiel drzewny. Pomimo trudności życiowych rodzinie udaje się znaleźć niewiele szczęścia w codziennym życiu. Pewnego dnia, w związku z krążącymi plotkami o kręcącym się po zmroku demonie pożerającym ludzi, nie może wrócić do domu i spędza noc u dobrego Samarytanina w mieście. Jednak wszystko zmienia się po jego powrocie, gdy odkrywa, że ​​jego rodzina została zmasakrowana przez demona.

POWIĄZANY:

20 najlepszych anime, takich jak Demon Slayer, które musisz obejrzeć

Dlaczego tak jest Piekielny raj: Tak daleko jak Pogromca demonów jest zaniepokojony, to zdecydowanie twój najlepszy wybór. Obydwa Pogromca demonów I Piekielny raj są osadzone w historycznym okresie historii Japonii, koncentrują się na walce mieczem i elementach nadprzyrodzonych, a bohaterowie muszą walczyć z potworami, aby ocalić swoich bliskich. Potrzeba więcej? Wymeldować się Pogromca demonów!

2. Tokio Ghul

Skalowany KanekiRootA

Oryginalny bieg: 4 lipca 2014 – 25 grudnia 2018
Liczba odcinków: 48 (+2 odcinki OVA)

O czym to jest: Historia Tokio Ghul kręci się wokół studenta Kena Kanekiego, który zakochuje się w młodej kobiecie o imieniu Rize Kamishiro. Po spotkaniu z nią gryzie go w ramię w zacisznej uliczce i ujawnia, że ​​​​jest ghulem, co szokuje Kena. Gdy Rize ma zamiar zjeść Kena, spada na nią kilka dużych metalowych słupów z placu budowy budynku. Roze umiera w trakcie, a Ken zostaje przewieziony do szpitala z obrażeniami zagrażającymi życiu.

Dlaczego tak jest Piekielny raj: Tokio Ghul jest przede wszystkim dziełem urban fantasy osadzonym w epoce nowożytnej. Jest to również arcydzieło mrocznego fantasy z pewnymi podobieństwami do Piekielny raj. Dobra, mamy potwory i demony. Mimo to głównym podobieństwem jest główny bohater, Ken Kaneki, który ma wiele wspólnych elementów z Gabimaru of Piekielny raji dlatego Tokio Ghul jest na naszej liście.

3. Wybielacz

wybielacz 2

Oryginalny bieg: 5 października 2004 – 27 marca 2012
Liczba odcinków: 366

O czym to jest: WYBIELACZ śledzi Ichigo Kurosakiego. Jest młodym mężczyzną obdarzonym zdolnością widzenia duchów. Jego życie zmienia się drastycznie, gdy Shinigami o imieniu Rukia Kuchiki przecina mu drogę, szukając Hollowa. Podczas walki z duchem Rukia zostaje poważnie ranna i jest zmuszona przekazać część swoich mocy Ichigo, który przyjmuje propozycję Shinigami, próbując chronić swoją rodzinę.

Dlaczego tak jest Piekielny raj: Ta lista z pewnością nie byłaby kompletna bez Wybielaczprawda Shonen klasyk i jeden z „wielkiej trójki” Shonen tytuły anime. I podczas Wybielacz łączy w sobie więcej elementów niż Piekielny rajbitwy i podobieństwa między nimi Piekielny raj I WybielaczSoul Society wystarczyło, aby umieścić je na liście.

4. Samuraj Champloo

Samuraj Champloo

Oryginalny bieg: 20 maja 2004 – 19 marca 2005
Liczba odcinków: 26

O czym to jest: Fuu, 15-letnia dziewczyna, pracowała w herbaciarni, dopóki nie została zniszczona po gwałtownej trójstronnej walce między Mugenem, włóczęgą, Jinem, wędrownym samurajem i ochroniarzami syna Daikana z tego miasta. Pod koniec walki Mugen i Jin zostają aresztowani za egzekucję następnego dnia. Fuu pomaga im uciec w zamian za pomoc w znalezieniu „samurajów, którzy pachną jak słoneczniki”. Pomimo zgody na umowę, Mugen i Jin zawsze próbują ze sobą skończyć, w niemal zawodowej rywalizacji. Obaj samurajowie mają niewyraźną przeszłość.

POWIĄZANY:

Hell’s Paradise: 10 najlepszych cytatów z anime i mangi

Dlaczego tak jest Piekielny raj: Chociaż Samuraj Champloo jest bardziej podobny do Kowboj Bebop, jego historyczne otoczenie, a także dziwaczny charakter postaci to coś, co na pewno Ci się spodoba. Jest osadzona w tym samym okresie co Hell’s Paradise, ale z wieloma anachronizmami i nie ma tak wielu potworów, ale nadal jest to świetny zegarek.

5. Himawari!

Himawari.full .1183740

Oryginalny bieg: 8 kwietnia 2006 – 31 marca 2007
Liczba odcinków: 26

O czym to jest: W fikcyjnej wiosce Kasumi Kogen (dosłownie „Wioska Mgły”) Shinobi Gakuen to akademia specjalizująca się w szkoleniu kunoichi, czyli kobiet ninja, zrzeszająca najlepszych uczniów z całej Japonii. Młoda Hinata Himawari, nowa w szkole, przysięgła wierność i ochronę osobie, którą uważa za swojego mentora, Marikouji Hayato, z którą może ją powiązać tajemnicza przeszłość.

Dlaczego tak jest Piekielny raj: Himawari! może nie jest najbardziej znanym tytułem na tej liście, ale nadrabia swoją niejasność podobnym stylem wizualnym, perspektywą historyczną i świetną historią. Jeśli chcesz czegoś nowego i odświeżającego, ale podobnego do Hell’s Paradise, to Himawari! Z pewnością będzie to świetny wybór.

6. Mononoke

Mononoke

Oryginalny bieg: 12 lipca 2007 – 27 września 2007
Liczba odcinków: 12

O czym to jest: Mononoke skupia się na postaci aptekarza z trzeciego łuku narracyjnego Ayakashi: wędrowny aptekarz skąpy w słowach, więc jego imię nie jest nawet znane. Podróżuje w towarzystwie swojej apteczki i pudełka zawierającego duchowy miecz, którego głowicę zdobi głowa małpy.

Dlaczego tak jest Piekielny raj: Mononoke jest faktycznie podobny do Piekielny raj na więcej sposobów niż jeden. Styl jest bardzo podobny, zwłaszcza gdy bohaterowie przybywają do Jigokuraku, a także łączy ich obecność potworów i demonów. Mononoke może nie ma tak wiele akcji, ale jesteśmy pewni, że ci się spodoba.

7. Bezpańskie psy Bungo

Postacie Bungo Stray Dogs: wiek, urodziny, wzrost, płeć, pochodzenie etniczne i inne

Oryginalny bieg: 7 kwietnia 2016 – obecnie
Liczba odcinków: 36 + OVA

O czym to jest: Fabuła skupia się na pewnych osobach obdarzonych nadprzyrodzonymi mocami, które wykorzystują je do różnych celów, takich jak prowadzenie biznesu, rozwiązywanie zagadek i przeprowadzanie zbrojnych misji agencji detektywistycznych przeciwko portowej mafii. W szczególności obraca się wokół członków „uzbrojonej agencji detektywistycznej” i ich codziennego życia.

Dlaczego tak jest Piekielny raj: Bezpańskie psy Bungo może wyglądać dziwnie, ale łączy rzeczywistość z fantazją w tak wspaniały sposób, że musieliśmy to tutaj wymienić. Jest trochę inaczej niż Piekielny rajbardziej nowoczesny i mniej historyczny, ale nadal jest to świetna seria, która naszym zdaniem Ci się spodoba.

8. Akame ga Kill!

Akame ga kill

Oryginalny bieg: 7 lipca 2014 – 15 grudnia 2014
Liczba odcinków: 24

O czym to jest: Młody szermierz Tatsumi podróżuje do cesarskiego miasta wraz z dwoma towarzyszami. Chcą zarobić w cesarskim mieście, aby pomóc swojej wiosce. Ale samowola i przemoc panują w mieście odkąd Minister Uczciwy manipulował młodym cesarzem w jego interesie. Potężni wykorzystują, torturują i zabijają biednych dla ich rozrywki. Więc Tatsumi i jego towarzysze zostają najpierw rozdzieleni podczas napadu, potem Tatsumi zostaje przechytrzony i traci pieniądze i, podobnie jak jego towarzysze wcześniej, zostaje złapany przez jedną z bogatych rodzin. Ale ucieka z pomocą Night Raid, grupy zabójców.

Dlaczego tak jest Piekielny raj: I podczas Akame ga Kill! jest z pewnością kontrowersyjny ze względu na zakończenie, to wciąż jest to seria, która ma wiele elementów narracyjnych, które są podobne do walk i głównego zadania bohaterów Piekielny raj. Może nie jest to najlepszy wybór, ale w zupełności wystarczy, by zadowolić fanów tego gatunku.

9. Noragami

anime noragami

Oryginalny bieg: 5 stycznia 2014 – 25 grudnia 2015
Liczba odcinków: 25 + 4 komórki jajowe

Dlaczego warto to obejrzeć: Zanim została potrącona przez autobus, próbując powstrzymać kogoś przed przejechaniem, Hiyori Iki była zwykłą uczennicą gimnazjum. Później okazuje się, że to Bóg Yato, nieznajomy jest ubrany w sportowy garnitur i szalik. W wyniku tej tragedii zamienia się w pół ayakashi, potwora. Prosi Yato, aby pomógł jej wrócić do normalności, kiedy ponownie na niego wpada i odkrywa, że ​​jest bóstwem. Jednak ostatnio Yato zgubił swój święty miecz (shinki), inne magiczne stworzenie, które pomaga bóstwu i zwiększa jego moc.

Dlaczego tak jest Piekielny raj: Jeśli lubisz zjawiska nadprzyrodzone, Noragami jest zdecydowanie jednym z najlepszych i najbardziej złożonych tytułów. Historia Noragami jest osadzona w innym okresie i ma więcej humoru, niż można by się spodziewać. Niemniej jednak jest to klasyk z więcej niż wystarczającą ilością elementów dla fanów Piekielny raj cieszyć się.

10. Jujutsu Kaisen

SukunaJJK

Oryginalny bieg: 3 października 2020 – 27 marca 2021
Liczba odcinków: 24

O czym to jest: Fabuła Jujutsu Kaisen rozgrywa się w świecie, w którym klątwy powstają z negatywnych emocji ludzi. Tak więc, aby chronić miejsca o dużej koncentracji tych emocji, takie jak szkoły czy szpitale, te infrastruktury mają relikt, pojemnik klątwy, ponieważ z klątwami możemy walczyć tylko klątwą potężniejszą. Są one niewidoczne dla ludzkich oczu, z wyjątkiem garstki ludzi, na przykład egzorcystów. Zadaniem egzorcysty jest eliminowanie klątw, a tym samym ochrona ludzi przed nimi, ale nie jest to pozbawione ryzyka, ponieważ plagi te mogą być mniej lub bardziej potężne.

POWIĄZANY:

Recenzja odcinka 1 „Hell’s Paradise”: Początek, który intryguje

Dlaczego tak jest Piekielny raj: Jeśli szukasz kolejnej świetnej shonenowej pracy z elementami nadprzyrodzonymi, nie szukaj dalej, ponieważ Jujutsu Kaisen to zdecydowanie jedna z najlepszych serii, jakie możesz wybrać. Akcja rozgrywa się we współczesnej Japonii, co jest zasadniczą różnicą, ale mroczna fantazja i elementy nadprzyrodzone są dość podobne, więc polecamy.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe jest pisarzem mieszkającym w Europie. Posiada stopień doktora. i mówi pięcioma językami. Jego wiedza jest różna, od filmów Alfreda Hitchcocka po Bleacha, ponieważ badał wiele fikcyjnych wszechświatów i autorów. Obecnie skupia się na anime, swojej miłości z dzieciństwa, ze szczególnym uwzględnieniem…

Czy ten post był pomocny?