Skip to content

10 anime, takich jak Oshi no Ko, według oceny MyAnimeList

4 de kwiecień de 2023
oshi no ko 2023 debut watch order

Oshi no ko jest seinen manga napisana przez Aka Akasaka i narysowana przez Mengo Yokoyari. Ukazuje się w Weekly Young Jump od 23 kwietnia 2020 r., następnie w oprawionych tomach przez japońskiego wydawcę Shūeisha. Od kwietnia 2020 roku ukazało się dziesięć tomów. Adaptacja anime wyprodukowana przez studio Doga Kobo została zapowiedziana na 12 kwietnia 2023 roku, premiera. Dla wszystkich, którym podobała się seria, w tym artykule przedstawimy listę dziesięciu najlepszych anime, takich jak Oshi no Ko, które koniecznie musisz przeczytać.

10. Kakegurui – nałogowy hazardzista

Wynik MyAnimeList: 7.25

O czym to jest: Kakegurui Akcja rozgrywa się w prywatnej szkole Hyakkaou, w której uczą się tylko dzieci bardzo bogatych i wpływowych rodziców. A ponieważ ci nauczyli się już najwięcej od swoich prywatnych nauczycieli, są szkoleni w szkole w zakresie strategii, przebiegłości i widzenia przeciwników, przede wszystkim poprzez hazard.

W zależności od zwycięstw i porażek zmienia się ich pozycja w szkole. Przewodniczący samorządu uczniowskiego, Kirari Momobami, dodał jeszcze jeden element: ci, którzy grają za dużo pieniędzy i nie mogą zapłacić składek na rzecz samorządu uczniowskiego, stają się niewolnikami innych uczniów, co nazywa się statusem zwierzaka.

POWIĄZANY:

25 najlepszych uczennic anime, które musisz sprawdzić w 2023 roku

Dlaczego tak jest Oshi no Ko: Chociaż musimy to przyznać Kakeguruiserial o hazardzie, może nie być najlepszym wyborem na pierwszy rzut oka, bohaterowie serialu zmagają się z taką samą presją sukcesu, jak bohaterowie Oshi no Kodlatego uważamy, że ta seria również może Ci się spodobać.

9. Uśmiech na wybiegu

Pas startowy Waratte 03 Duży 28

Wynik MyAnimeList: 7.58

O czym to jest: Chiyuki Fujito, córka dyrektora agencji modelek, od wczesnego dzieciństwa miała ambicje, by wystąpić jako top modelka podczas Paryskiego Tygodnia Mody; na nieszczęście dla niej przestała rosnąć, a jej niski wzrost nie pozwala jej teraz przejść przesłuchań agencji. Choć otoczenie wielokrotnie powtarza jej, żeby się poddała, ona nie poddaje się i robi wszystko, by z wysokości pięćdziesięciu ośmiu metrów osiągnąć ten cel.

Dlaczego tak jest Oshi no Ko: Uśmiech na wybiegu opowiada o świecie mody i pokazuje te same niebezpieczeństwa i kłopoty, co w świecie idoli, ale z nieco innej perspektywy. To naprawdę intrygująca historia, która zawiera genialne projekty modowe, ale także przekonującą historię z życia.

8. iDOLM @ STER

Idolmaster Cinderella Girls

Wynik MyAnimeList: 7.61

O czym to jest: Serial przedstawia historię trzynastu aspirujących idoli agencji talentów Production 765, zarządzanej przez dobrodusznego Junichirō Takagi, oraz ich wspinaczkę do sukcesu i rozgłosu, w czym pomoże im młody i troskliwy nowo zatrudniony producent, który chętnie wykorzysta jego best i Ritsuko Akizuki, szczery były idol.

Grono aspirujących idoli będzie musiało poradzić sobie nie tylko z początkowymi trudnościami w znalezieniu zaręczyn, ale także z drobnymi machinacjami konkurencyjnej agencji 961 Productions, kierowanej przez Takao Kuroi, byłego współpracownika Jun’ichirō Takagiego.

Dlaczego tak jest Oshi no Ko: Jak wskazuje tytuł, iDOLM @ STER to seria, która koncentruje się na aspirujących idolach i ich wysiłkach, by stać się profesjonalnymi idolami. Jest o wiele lżejszy w tonie z dużą dozą humoru, ale i tak zadowoli fanów Oshi no Ko.

7. Okres niebieski

Okres niebieski

Wynik MyAnimeList: 7,82

O czym to jest: Yatora Yaguchi jest lubianym uczniem, który dobrze radzi sobie w szkole, ale często zmaga się z wewnętrzną samotnością i trudnościami. Był kiedyś tak zafascynowany obrazem w swoim szkolnym klubie artystycznym, że postanowił spróbować. W końcu dołączył do klubu artystycznego, bardziej się zaangażował i próbował ubiegać się o przyjęcie na Tokyo University of the Arts jako wybraną przez siebie instytucję, po tym, jak zachęcił go jego przyjaciel Ryuji.

Dlaczego tak jest Oshi no Ko: Okres niebieski opowiada o sztuce, a nie o życiu idola, ale o bohaterach Oshi no Kobohaterowie Okres niebieski są również pod ogromną presją sukcesu i przechodzą przez różne codzienne kłopoty, aby osiągnąć doskonałość.

6. Klasa elity

Aho, czy Ayanokōji trafia do Classroom of the Elite?

Wynik MyAnimeList: 7,86

O czym to jest: Kilka lat temu japoński rząd założył Tokyo Metropolitan Advanced Nurturing School, aby zapewnić przyszłym menedżerom jak najlepsze szkolenia i gwarantowane miejsce do nauki lub pracy po pomyślnym ukończeniu. Szkoła, szkoła z internatem, oferuje swoim uczniom największą możliwą swobodę, aby jak najlepiej symulować prawdziwe życie zawodowe.

Obowiązujący w szkole system awansów i spadków pozwala klasom na awans do klasy wyższej lub niższej w określonych okolicznościach. Można to osiągnąć, gdy społeczność klasowa przewyższa inne klasy pod względem punktów, gromadząc punkty klasowe.

Dlaczego tak jest Oshi no Ko: Klasa elity to przebojowa seria oparta na równie popularnej serii light novel, a ponieważ anime tak dobrze radzi sobie z adaptacją oryginalnej historii, możemy ją tylko polecić tutaj, ponieważ Klasa elity przyniesie ci całą presję Oshi no Koale w środowisku akademickim.

5. Pomiń pokonać!

pomiń beat zrzut ekranu anime 02

Wynik MyAnimeList: 8.08

O czym to jest: Mogami Kyōko i Fuwa Shōtarō są przyjaciółmi z dzieciństwa. Kyōko zawsze znał Shō, pomaga rodzicom, opiekuje się nim i wybacza mu wszystko, jak książę. Również w wieku 16 lat ten ostatni opuszcza Kioto, swoje rodzinne miasto, by uciec do Tokio, gdzie ma szansę włamać się do piosenki. Prosi Kyōko, aby mu towarzyszyła.

POWIĄZANY:

Znaczenie anime Shōjo: co to jest i wyjaśniono gatunek

Dlaczego tak jest Oshi no Ko: The Pomiń pokonać! adaptacja anime nie jest tak dobra jak manga, ale oddaje sprawiedliwość. Jest tu trochę gry aktorskiej i pewne podobieństwa między postaciami, co powinno wystarczyć Oshi no Ko fanów, ponieważ zapewnia im zarówno coś znajomego, jak i coś nowego i odświeżającego.

4. Moja przebieranka kochanie

otwieranie anime my dress up kochanie

Wynik MyAnimeList: 8.25

O czym to jest: Wakana Gojo, pierwszoroczniak liceum, chce pracować jako producent lalek Hina. Jego lubiana koleżanka z klasy Marin Kitagawa zauważa, jak pewnego dnia podczas pierwszego semestru konstruuje stroje dla lalek w szkolnej pracowni krawieckiej. Wakana zostaje poproszona o wykonanie kostiumu postaci z gry wideo dla Marina, który od jakiegoś czasu chciał przebierać i zauważył umiejętności szycia Wakany. Mimo że Wakana nigdy nie tworzył kostiumów wielkości człowieka, zgadza się na prośbę Marin po tym, jak popychają ją jej intensywne uczucia.

Dlaczego tak jest Oshi no Ko: Rzadki przykład serii anime, która ma wyższą ocenę niż manga, Moja przebieranka kochanie jest o modzie i walce o sukces w bardzo konkurencyjnym środowisku, ale jest to także świetna historia o okresie dojrzewania, emocjach i relacjach międzyludzkich, która na pewno Ci się spodoba.

3. Kaguya-sama: Miłość to wojna

kaguya sama miłość to wojna 10332 1

Wynik MyAnimeList: 8.41

O czym to jest: Przyszli członkowie narodowej elity, będący niemal w całości potomkami bogatych, kończą swoją edukację w słynnej Akademii Shūchiin. W gabinecie uczniów liceum wiceprzewodnicząca Kaguya Shinomiya i prezydent Miyuki Shirogane, obaj genialni wzorowi akademii, mają wyjątkową koncepcję miłości: pomimo przyciągania do siebie i upływu semestru, są zbyt dumni, by przyznać się do swoich uczuć.

Dlaczego tak jest Oshi no Ko: Dobrze, Kaguya-sama to seria anime oparta na pracy napisanej przez tego samego autora i uważamy, że jest to wystarczająco dobre odniesienie, abyś mógł się nią w pełni cieszyć.

2. Nana

Anime jak Nana

Wynik MyAnimeList: 8.54

O czym to jest: Nana Ōsaki jest punkową piosenkarką, której jedynym pragnieniem jest zadebiutować ze swoją grupą i prześcignąć zespół Trapnest, w którym jej były chłopak, Ren Honjō, pracuje jako gitarzysta. Nana i Ren byli w przeszłości partnerami w tym samym zespole, Black Stones (w skrócie Blast), ale rozstali się, gdy Ren otrzymał propozycję zastąpienia członka popularnego zespołu Trapnest. Zostawił swój gang, aby udać się do Tokio.

Dlaczego tak jest Oshi no Ko: Nana jest bez wątpienia jedną z najlepszych serii anime w historii i nie bez powodu stała się kultowym klasykiem. Porusza te same kwestie, co np Oshi no Ko ale skupia się na konkretnej gałęzi przemysłu muzycznego.

1. Szpieg × Rodzina

Szpieg x Rodzina

Wynik MyAnimeList: 8.65

O czym to jest: To zimna wojna między Wschodem a Zachodem, a między Ostanią a Westalis zapanował niespokojny pokój. Ale w obliczu kruchości pokoju „Twilight”, błyskotliwy szpieg wysłany z Westalis do Ostanii, otrzymuje zadanie przeprowadzenia operacji Strix, mającej na celu zbliżenie się i zbadanie celu ekstremistycznego polityka z Ostanii, Donovana Desmonda; aby to zrobić, musi po raz kolejny zmienić swoją tożsamość, tworząc rodzinę i adoptując dziecko, aby zapisać go do prestiżowej szkoły Eden, do której uczęszcza syn Desmonda.

POWIĄZANY:

30 najlepszych horrorów komediowych wszechczasów (ranking)

Dlaczego tak jest Oshi no Ko: Najwyżej oceniane anime na liście, Szpieg × Rodzina może wydawać się dziwnym wyborem, ponieważ nie ma nic wspólnego z idolami, ale ta niezwykle popularna seria zawiera podobnie przezabawne postacie i sytuacje, a ponieważ jest to naprawdę dzieło wysokiej jakości, pomyśleliśmy, że spodoba ci się świeże, nowe spojrzenie na niektóre z elementy Oshi no Ko.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe jest pisarzem mieszkającym w Europie. Posiada stopień doktora. i mówi pięcioma językami. Jego wiedza jest różna, od filmów Alfreda Hitchcocka po Bleacha, ponieważ badał wiele fikcyjnych wszechświatów i autorów. Obecnie skupia się na anime, swojej miłości z dzieciństwa, ze szczególnym uwzględnieniem…

Czy ten post był pomocny?