Skip to content

Zyski ITV spadły o 12% po wzroście w ITVX i wydatkach na treści

2 de marzec de 2023
NOLLY FIRST LOOK IMAGE e1654100767248

Zyski ITV spadły w ubiegłym roku o ponad 12%, odzwierciedlając „planowane inwestycje w treści i ITVX”, według sieci.

Odsłaniając wyniki za cały rok 2022 w ciągu ostatnich kilku minut, The Wyspa miłości I Nolly nadawca komercyjny wykazał wzrost przychodów o 7% do 4,3 mld GBP (5,2 mld USD), ale skorygowana EBITDA grupy spadła o 12% do 723 mln GBP (865 mln USD). Spadek był odwróceniem sytuacji z poprzedniego roku, kiedy wzrost po Covid-19 przyniósł wzrost zysków o imponujące 42%. W 2022 r. skorygowana marża EBITDA grupy spadła z 24% do 19%, a zysk przed opodatkowaniem wzrósł z 480 mln GBP do 501 mln GBP.

Całkowite przychody z reklam praktycznie spadły do ​​poziomu około 1,9 miliarda funtów, odzwierciedlając trudności na rynku, chociaż przychody z reklam cyfrowych wzrosły o 17% do 343 milionów funtów, zgodnie z oczekiwaniami ITV.

CEO Carolyn McCall powiedziała, że ​​”znaczące postępy” są czynione „w tempie” pomimo „obecnej niepewności makroekonomicznej i geopolitycznej”, chociaż wskazała ambitne perspektywy krótkoterminowe, zgodnie z którymi przychody z reklam spadną o 11% w pierwszym kwartale 2023 r.

W dziale Media & Entertainment – ​​dziale treści ITV – zyski spadły jeszcze gwałtowniej o 22% do skorygowanych 464 mln GBP, a grupa przypisała to „planowanym inwestycjom w treści i ITVX w celu napędzania przyszłego wzrostu”.

Oczekuje się, że całkowite koszty treści wyniosą około 1,3 miliarda funtów w 2023 roku i wzrosły o 5% w zeszłym roku, gdy nowy streamer ITVX uruchamia i bierze udział w wysokobudżetowych oryginalnych programach, w tym biografii Jasona Isaacsa o Carrie Grant Archiego, jednocześnie podporządkowując brytyjski streamer BritBox, który wcześniej był współwłasnością z BBC. Koszty infrastruktury w oddziale wzrosły o 9% do 439 mln GBP dzięki inwestycjom ITVX, innowacjom cyfrowym i płatnościom na rzecz pracowników.

ITV powiedział, że jest „bardzo zadowolony” z wyników ITVX po 1,5 mln nowych zarejestrowanych użytkowników, 69% wzroście godzin transmisji strumieniowej w porównaniu z zeszłorocznym ITV Hub i 109% wzroście od młodych ludzi. Nadchodzi dalsza ewolucja i będą „dalsze inwestycje w celu poprawy doświadczenia użytkownika i funkcji, w tym głębszej personalizacji w całym doświadczeniu widza”.

Zyski ITV Studios

Producent-dystrybutor, ITV Studios, nadal wykonywał wiele ciężkich prac związanych z wynikami.

Firma kierowana przez Juliana Bellamy’ego odnotowała wzrost przychodów o 19% do 2,1 mld GBP, a skorygowana EBITDA wzrosła o 22% do 259 mln GBP.

Przychody w amerykańskim oddziale ITV Studios wzrosły o 26% do 467 mln GBP, przy czym ITV wyprzedziło takie firmy jak Showtime Wpuść właściwego i drugi sezon Apple TV+ Fizyczny.

Po ustaleniu planu pięcioletniego w zeszłym roku, dywizja odnotowała 58-procentowy wzrost godzin pracy nad scenariuszami z najwyższej półki i sprzedała 19 formatów w trzech lub więcej krajach, z których oba przekroczyły swoje rygorystyczne cele dotyczące kluczowych wskaźników wydajności.

Ponieważ odsetek całkowitych przychodów ITV Studios z platform streamingowych rośnie z 13% do 22% dzięki prowizjom lub umowom rozwojowym z większością głównych streamerów, ITV Studios zapowiedziało, że zwiększy swoje docelowe przychody ze streamerów z 25% do 30% do 2026 r. – odważne posunięcie w obecnej sytuacji.

McCall powiedział, że ITV „zmniejsza swoją zależność od działalności linearnej” poprzez połączenie „skalowanej i rozwijającej się globalnej produkcji telewizyjnej, prężnej działalności związanej z linearną reklamą telewizyjną, szybko rozwijającej się działalności związanej z cyfrową reklamą telewizyjną oraz unikalnego, zintegrowanego pionowo producenta, nadawcy i model streamera”.

„W wyniku przemyślanych działań strategicznych ITV i zdecydowanej realizacji, ITV ma skalowalną i rozwijającą się globalną działalność produkcyjną, szybko rozwijającą się ukierunkowaną reklamę cyfrową, prężną działalność w zakresie liniowej reklamy telewizyjnej oraz unikalny pionowo zintegrowany model nadawcy i streamera” – powiedział McCall.

„Oznacza to, że ITV jest teraz wyraźnie bardziej zrównoważonym biznesem, który jest idealnie przygotowany do wykorzystania rosnącego zapotrzebowania na wysokiej jakości treści ze strony widzów, nadawców i streamerów oraz zdobycia większego udziału w rynku reklamy cyfrowej”.

Czy ten post był pomocny?