Skip to content

Zwiastun Disney’s Haunted Mansion jest gwiazdorski i bardziej przerażający, niż się spodziewano

16 de maj de 2023
l intro 1684246691

Wiadomości Filmowe

Pani Leota wygląda na zaniepokojoną

Drzwi skrzypią, a duchy wrzeszczą w zupełnie nowym zwiastunie najnowszej wersji Disneya „Nawiedzony dwór”. W nowym filmie, który wydaje się być sporą ilością przerażających postaci i gwiazd, LaKeith Stanfield wciela się w wątpliwego eksperta od zjawisk paranormalnych, Bena Matthiasa, który przybywa do Gracey Manor na prośbę samotnej matki Gabbie (Rosario Dawson) i jej syna Travisa (Chase Dillon). którego nowy dom wciąż ma przerażających lokatorów.

Na szczęście nie jest sam w próbie oczyszczenia domu z wytrąconych z równowagi zjaw, wraz z wielką grupą łowców duchów, którzy dołączają do owczarni. Owen Wilson gra księdza imieniem Kent, Danny DeVito gra profesora historii college’u o imieniu Bruce (który prawdopodobnie jest dobrze poinformowany o dziedzictwie rezydencji), a Tiffany Haddish gra jasnowidza o imieniu Harriet. Wszyscy razem zjednoczą się, by stawić czoła niesławnemu Hatbox Ghost, jak pokazano w przejażdżce w Disneylandzie, granej tutaj przez Jareda Leto, który z pewnością daje odczuć swoją obecność.

Nawiedzony dwór Disneya wydaje się być otwarty na kilka dobrych przerażeń

„Haunted Mansion” to druga próba Disneya przeniesienia popularnej przejażdżki w parku rozrywki na duży ekran po „The Haunted Mansion” Eddiego Murphy’ego z 2003 roku. Osobiście fakt, że minęło 20 lat, jest bardziej przerażający niż cokolwiek innego w tym filmie może w nas rzucić, a to obejmuje Jareda Leto w cylindrze i pozbawionego głowy Jamiego Lee Curtisa jako Madame Leota. Jednak poza oszałamiającym zestawem efektów wizualnych, film wydaje się dokładać wszelkich starań, aby oddać hołd oryginalnej przejażdżce dzięki niektórym charakterystycznym lokalizacjom i duchom, które widzimy.

Sekwencja żwawych krokodyli ma tę samą tapetę, co wejście do przejażdżki, i oczywiście charakterystyczne duchy z atrakcji wyglądają na pełne mocy. Pomimo tego, że fani „Haunted Mansion” obawiają się, że obsada Leto będzie przekleństwem dla filmu, wygląda on jak (ahem) martwy dzwonek dla legendarnego widma. Pojawia się również Constance Hatchaway, widmowa panna młoda, która wydaje się unosić na ścieżce Matthiasa, kiedy ten odważy się wejść na strych, gdzie wszyscy wiedzą, że nigdy nie powinieneś iść. Możemy zobaczyć, jakie inne przerażające rzeczy zmierzają w naszą stronę, gdy Straszny dwór otworzy swoje podwoje 28 lipca.

Czy ten post był pomocny?