Skip to content

Zarząd firmy Outlier Society: Michael B. Jordan i Elizabeth Raposo, Sony TriStar, adaptacja serii „The Broken Earth” NK Jemisina

29 de wrzesień de 2021
Michael B

EKSKLUZYWNY: Outlier Society Michaela B. Jordana weszło na pokład, aby wyprodukować adaptację Sony TriStar Pictures filmu NK Jemisina Zepsuta Ziemia, którą studio nabyło zeszłego lata w ramach siedmiocyfrowego kontraktu z zamiarem przekształcenia go w franczyzę fantasy. Jordan i prezes Outlier Society, Elizabeth Raposo, wyprodukują adaptację filmu za pośrednictwem banera Outlier Society. Jemisin pisze scenariusz.

Każda książka z serii Jemisin — Piąty sezon, Brama Obelisku oraz Kamienne niebo — zdobył nagrodę Hugo za najlepszą powieść, czyniąc Jemisin pierwszą osobą, która wygrała tę nagrodę trzy lata z rzędu i pierwszą osobą, która wygrała za wszystkie trzy książki w trylogii.

Piąty sezon ustanawia scenerię, surową, futurystyczną Ziemię i kontynent zwany Ciszą, który znosi sezonowe apokaliptyczne wydarzenia, które wstrząsają światem i jego mieszkańcami podczas tych „pór roku”. Zamykają się w społecznościach, a potem odbudowują. Kluczem do tego wysiłku są „orogeny”, jednostki, które potrafią czerpać niesamowitą magiczną moc ze zbiorników Ziemi. Są szkoleni do tego zadania od dzieciństwa w brutalny sposób, przez społeczny porządek zwany Strażnikami. Orogeni trzymają świat razem i powstrzymują erupcje, ale są źle traktowani.

Seria ma oddanych fanów i sprzedała się w milionach egzemplarzy na całym świecie. Podobnie jak Hugo, pierwsza książka zdobyła nagrodę Sputnika, była nominowana do nagrody Nebula i nagrody World Fantasy Award za najlepszą powieść. Jemisin właśnie znalazł się w gronie najbardziej wpływowych ludzi magazynu TIME.

Shary Shirazi, wiceprezes ds. produkcji kreatywnej i dyrektor ds. kreatywnych Rikki Jarrett nadzorują projekt dla TriStar Pictures. Christina Raquel, dyrektor ds. rozwoju, będzie nadzorować projekt dla Outlier Society. Prezydent Tri-Star Nicole Brown odegrała kluczową rolę we wprowadzeniu Outlier Society.

Inne projekty filmowe na nadchodzącej planszy Outlier Society obejmują adaptację wyczekiwanej powieści Akwaeke Emezi przez Amazon Studios Zrobiłeś głupca śmierci swoim pięknem; Wstrząs statyczny, adaptacja przełomowego serialu DC Comics na żywo, napisana przez Randy’ego McKinnona, której producentem jest także Reginald Hudlin i Outlier; i MGM Sprawa Thomasa Crowna napisany przez Wesa Tooke. W przestrzeni telewizyjnej nadchodzące projekty Outliera obejmują Amazon Studios Zwycięstwa większe niż śmierć i seria Muhammad Ali Najwspanialszy.

Jeśli chodzi o jego pracę na ekranie, Jordan występuje w filmie wyreżyserowanym przez Denzela Washingtona Dziennik dla Jordanii z Sony Pictures, który wylądował w gorączce rozdania nagród 22 grudnia. Jordan wyprodukował także u boku Denzela Washingtona, Todda Blacka, Jasona Blumenthala, Steve’a Tischa i Aarona L. Gilberta. Outlier Society jest obecnie w fazie przedprodukcyjnej Credo 3 dla MGM, na którym Jordan debiutuje jako reżyser i ponownie wciela się w główną rolę Adonisa Creeda.

Jordanię reprezentują M88, WME i Ziffren Brittenham. Jemisin jest reprezentowany przez Hotchkiss Daily & Associates w imieniu Lucienne Diver w The Knight Agency.

Czy ten post był pomocny?