Skip to content

Zapis Ragnarok: Jak silny jest Budda?

21 de marzec de 2023
Buddha

Zapis Ragnaroku jest seinen manga napisana przez Shinyę Umemurę i Takumi Fukui i narysowana przez Ajichika. Adaptacja serialu animowanego wyprodukowana przez studio Graphinica została wyprodukowana przez Netflix w 2021 roku, a drugi sezon ma się ukazać w styczniu 2023 roku. W tym artykule porozmawiamy o jednej postaci z serialu Zapis Ragnaroku serii, Budda, który jest jedną z najbardziej intrygujących postaci w całej serii. Ten artykuł skupi się w szczególności na jego mocach i umiejętnościach.

Ten artykuł zostanie podzielony na dwie części. Najpierw przedstawimy Wam krótkie wprowadzenie do postaci Buddy w świecie Record of Ragnarok, po czym porozmawiamy o jego mocach i zdolnościach. Postać jest dość intrygująca i jest o czym mówić, ale oprócz krótkiego wprowadzenia skupimy się wyłącznie na tym, jak potężna jest.

Budda w Zapis Ragnaroku

Budda jest bóstwem oświecenia w buddyzmie. Podczas piątej rundy okazuje się, że Budda stworzył koncepcję istnienia völundr Walkirii: kiedy dwoje ludzi ryzykuje razem życie, mogą osiągnąć swój pełny potencjał. To dzięki tej koncepcji ludzie mogą szkodzić bogom za pomocą ich boskiej broni.

Oskarżony o zdradę Budda udaje się uniknąć linczu ze strony Lokiego i Bishamontena dzięki interwencji Kojiro i Souji, a następnie Zeusa i Odyna, którzy żądają, aby bogowie nie ścierali się ze sobą aż do zakończenia turnieju.

Choć Budda bierze udział w szóstej rundzie Ragnaroku jako zapaśnik bogów na prośbę samego Zeusa, postanawia walczyć po stronie ludzi. W ten sposób staje twarzą w twarz z Bishamontenem, który połączył się z pozostałymi sześcioma Bogami Fortuny w jedną istotę zwaną Zerofuku, z łatwością udaje mu się zdominować mecz, dopóki jego przeciwnik nie zostanie opętany przez demona Hajuna, któremu udaje się narazić go na trudności. W końcu pokonuje go, tworząc własnego Völundra z Zerofuku. Ma wyluzowaną postawę i pozornie nie bierze niczego zbyt poważnie, wyzywająco stwierdzając, że tylko on sam przyjmuje rozkazy.

POWIĄZANY:

Zapis Ragnarok: All Fighters (zespół ludzi i zespół bogów)

Moce i zdolności Buddy

Siła Buddy pozwala mu blokować niezwykle silne ciosy Hajuna, a nawet zranić boskiego Zerofuku jednym ciosem. Jego zwinność pozwala mu wspiąć się na jedną ze ścian areny serią krótkich skoków w górę, uniknąć dużych trafień, a następnie sparować je, gdy dotrze na szczyt. Budda szybko zareagował i bez wysiłku uniknął bezpośrednich ciosów Ebisu. Co więcej, chociaż Papiya nie mógł dostrzec ruchów jego duszy za pomocą Shogaku Arayashiki, mógł blokować i unikać wielu jego ataków.

Walczy swoim Rokudō, które zawiera laskę bō z młynkiem modlitewnym z kilkoma wygrawerowanymi sutrami na jednym końcu. Budda wykazał się znaczną różnorodnością w posługiwaniu się swoją bronią, o czym świadczy zwinność i szybkość, z jaką uderzył Zerofuku. Pod kierunkiem Mawariwa Rokudō, Rokudō zademonstrował również zdolność do zmiany kształtu, zmieniając się w kilka rodzajów broni.

Budda nie może sprawować kontroli nad tą przemianą, ponieważ ostateczna broń zależy od myśli i uczuć Buddy w danym momencie. Buddyjski cykl odradzania się obejmuje sześć królestw, z których każde jest strzeżone przez manifestację bodhisattwy Awalokiteśwary. Podczas meczu szóstej rundy niebiańska laska pokazała pięć różnych form, z których każda przedstawiała jedno z sześciu królestw (zwanych w Japonii Kannon). Oni są:

  1. Pierwsze królestwo: Boskie królestwo, Koło spełniające życzenia Kannon – Loka Pala (Topór Dwunastu Devów): Rokudō przekształca się w halabardę, za pomocą której Budda jest w stanie przeciąć klatkę piersiową Zerofuku.
  2. Drugie królestwo: królestwo zwierząt, Kannon o twarzy konia – nirwana: Rokudō staje się teraz podobny do małego miecza z szerokim ostrzem odpowiednim do trzymania jedną ręką. Dzięki tej broni Budda był w stanie odbić i zniszczyć ostre ostrza pochodzące od Fukou Renjiego Zerofuku.
  3. Trzecie królestwo: królestwo ludzi, Niewzruszony sznur Kannon – Akshaya (niezniszczalny miecz wadżry): Jest to jeden ze sposobów, w jaki Rokudō może się stać. Jest to kanabō, którym Budda był w stanie zranić Zerofuku.
  4. Czwarte królestwo: królestwo Asura, kannon o jedenastu twarzach – Ahimsa (tarcza niszcząca siedem nieszczęść): Jest to jeden ze sposobów, w jaki Rokudō może się stać, jest to ogromna tarcza, która była w stanie wytrzymać bezpośredni atak gigantycznego Ono No Fukō.
  5. Piąta Kraina: Kraina Preta, Tysiącręka Kannon – Salakayas (Kosa Dzikiego Boga): Rokudō ma teraz postać ogromnego sierpa z głową Lwa Fu. Budda był w stanie uzyskać dostęp do tej formy Rokudō z powodu wściekłości, którą czuł w swoim sercu.

Czyste Oświecenie Ósma Świadomość jest jedną z unikalnych technik Buddy; kiedy go stosuje, jego źrenice przybierają postać kwiatu lotosu, a on tymczasowo ma możliwość zobaczenia, co może się wydarzyć w przyszłości. Daje to Buddzie szansę na zaplanowanie, jak uniknąć lub odeprzeć ataki swoich przeciwników, umożliwiając mu zobaczenie działań lub umiejętności, które zostaną użyte przeciwko niemu.

Jest w stanie zobaczyć światło emitowane przez dusze żywych istot i śledzić jego zmiany dzięki Buddzie Shōgaku Arayashiki, ponieważ za każdym razem, gdy żywa istota decyduje się na ruch, jego dusza porusza się przed jego ciałem. Dzięki temu Budda jest w stanie przewidzieć każdy ruch przeciwnika. Ale Shōgaku Arayashiki jest bezużyteczny, jeśli żyje bez światła w swoim duchu, ponieważ Budda nie będzie w stanie dostrzec jego działań.

Boska Broń Lotus to imię jego Völundr. Ten Völundr został stworzony z prochów Ono No Fukō Zerofuku, ponieważ użycie go pozwalało zamienić pecha na uczucie szczęścia i życzliwości. W rezultacie Budda stworzył broń, synchronizując swoją duszę z duszą Zerofuku. Ten Völundr to miecz z sześcioma liśćmi, które przypominają gałęzie. Osłona ostrza ma kształt kwiatu lotosu i jest ozdobiona siedmioma basenami, z których każdy ma inne kanji, które reprezentuje jednego z Siedmiu Bogów Fortuny.

POWIĄZANY:

Wszystkich 32 bogów z Record of Ragnarok, uszeregowanych według siły

Karmanirodha Samsara jest aktywowana, gdy Rokudō Buddy przemienia się w Salakayę z powodu wściekłości, która mieszka w jego sercu. Budda może wykonać ten atak polegający na potężnym cięciu sierpem, które pozostawia ślad przypominający twarze rozpaczających dusz. Karmanirodha Samsara Sasvata jest podobna do poprzedniej techniki; Budda tnie swoją kosą z dodatkiem, że wyrzeźbiony w niej pysk lwa rzuca potężnym oddechem co daje większą siłę i szybkość ataku.

Budda stworzył również koncepcję istnienia Völundr z Valkyrjur, Samavadhāna. Chodzi o to, że kiedy dwóch wojowników ryzykuje życiem, jednocząc się ze sobą, mogą osiągnąć swój pełny potencjał. Dzięki tej intrygującej koncepcji Einherjarowie mogą zyskać wystarczającą moc, by przeciwstawić się bogom, łącząc swoje dusze z duszą Walkirii.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe jest pisarzem mieszkającym w Europie. Posiada stopień doktora. i mówi pięcioma językami. Jego wiedza jest różna, od filmów Alfreda Hitchcocka po Bleacha, ponieważ badał wiele fikcyjnych wszechświatów i autorów. Obecnie skupia się na anime, swojej miłości z dzieciństwa, ze szczególnym uwzględnieniem…

Czy ten post był pomocny?