Skip to content

Założycielska forma i moc tytana Erena Yeagera (wyjaśnienie)

16 de wrzesień de 2022
main qimg 0950d9e982b53578d780fb5efdd1c41a

Eren Yeager jest najbardziej złożoną postacią w Atak na Tytana franczyza i jego historia stanowią podstawę fabuły mangi Hajime Isayamy. Poza jego znaczeniem dla fabuły, Eren jest również specyficzny, ponieważ w pewnym momencie był w posiadaniu łącznie trzech z dziewięciu tytanów – Tytana Atakującego, Tytana Młota Wojennego i Tytana Założyciela. Spośród nich Tytan Założyciel jest najbardziej specyficzny, a oto wszystko, co musisz wiedzieć o formie Tytana Założyciela w tym artykule.

Tytan Założyciel Eren Yeager jest bardzo specyficzny, głównie ze względu na warunki, w których się manifestował. Mianowicie, kiedy pojawił się Tytan Założyciel, Eren był już wtedy pozbawiony głowy. Kręgosłup Tytana Założycieli musiał następnie połączyć głowę Erena z jego ciałem, dlatego kręgosłup faktycznie stanowił podstawę ciała Tytana, tworząc w ten sposób potworność złożoną głównie z kości.

W kontynuacji tego artykułu przedstawimy dodatkowe informacje na temat postaci Tytana Założycielskiego Eren Yeager. Forma Tytana Założycieli Eren Yeagera nie tylko różniła się od innych wcieleń Tytana Założycieli, ale także była dość specyficzna i upiorna. W tym artykule dostarczymy Ci wszystkich niezbędnych informacji, które musisz wiedzieć o tym formularzu.

Założycielska wysokość Tytana Eren

Wiemy, że Tytani są w większości przypadków ogromne; w każdym razie są znacznie wyżsi niż zwykli ludzie. Tytan Założyciel należy do większych tytanów, a jego podstawa ma niewiarygodne 13 metrów, czyli 43 stopy.

To jest podstawowa forma, ale jak mogliśmy zobaczyć, Tytan Założyciel Eren był znacznie wyższy, ale niestety nie znamy dokładnej wysokości Tytana Założyciela Eren, ponieważ Isayama nigdy tego oficjalnie nie ujawnił. Szczerze mówiąc, nie jest to dziwne, ponieważ wysokość postaci Tytana Założyciela Ymira Fritza jest również nieznana.

ZWIĄZANE Z:

Skąd pochodzą tytani w ataku na Tytana?

Dlaczego Tytan Założyciel Eren jest tak duży?

Powód, dla którego Tytan Założyciel Eren jest zbyt duży, jest bardzo konkretny i nieco dziwny. Mianowicie, jeśli cofniemy się do początku, kiedy Ymir Fritz został Tytanem Założycielem, zobaczymy, że Tytan Założyciel powstał, gdy kręgosłup Tytana przyczepił się do ciała Ymira Fritza, tworząc w ten sposób większą wersję ciała Ymira. Tytan wyglądał jak potwór, ale miał humanoidalny wygląd, podczas gdy Tytan Założyciel Eren wygląda jak kompletny potwór, jak sami możecie się przekonać.

Gdybyś się zastanawiał, istnieje powód, dla którego Tytan Założyciel Eren wygląda jak gigantyczny, monstrualny kręgosłup. Mianowicie, kiedy Tytan Założyciel przyłączył się do Eren, Eren został już ścięty. Tak więc jedynym sposobem, w jaki Tytan Założyciel mógł się zamanifestować, było połączenie głowy z ciałem Erena, co można było zrobić tylko przez kręgosłup.

Tak więc kręgosłup Tytana Założycielskiego połączył głowę Erena z ciałem Erena, ale ze względu na odległość między nimi, Kręgosłup zaczął rosnąć w niekontrolowany sposób, tym samym zmieniając Erena w potwora.

To wyjaśnia, dlaczego Eren rzeczywiście wygląda jak potwór i dlaczego jest tak duży – Kręgosłup po prostu zaczął wymykać się spod kontroli i zamiast ciała, to właśnie kręgosłup stanowił podstawę formy Tytana Założycielskiego Erena.

Dlaczego Tytan Założyciel Eren to tylko Bones?

Odpowiedź na to pytanie jest właściwie kontynuacją poprzedniego, ponieważ są one dość wyraźnie ze sobą powiązane. mianowicie, kiedy zamanifestował się Tytan Założyciel Eren, jego kręgosłup faktycznie utworzył największą część jego ciała. W przeciwieństwie do większości innych Tytanów, ciało posiadacza stanowi również podstawę ciała Tytana, ze względu na specyficzne warunki manifestacji Tytana Założycieli w przypadku Erena.

Założycielska forma i moc tytana Erena Yeagera (wyjaśnienie)

W tym przypadku to kręgosłup stanowił podstawę ciała Tytana, ponieważ kręgosłup był używany do połączenia odciętej głowy Erena z jego ciałem. To dlatego kręgosłup urósł, a ponieważ kręgosłup jest zasadniczo zbiorem kości, to wyjaśnia, dlaczego Tytan Założyciel Erena faktycznie składał się z kości (kręgów i żeber).

Dlaczego Grisha dała Erenowi Tytana Założyciela?

Po usłyszeniu o ataku na Dystrykt Shiganshina, rodzina Reissów zebrała się w podziemnej jaskini pod kaplicą, gdzie Tytan Założyciel był przekazywany od pokoleń. W jaskini odwiedził ich Grisha Yeager, który trzynaście lat temu otrzymał zlecenie od Erena Krugera, by przejąć Tytana Założycieli.

Grisha przedstawił się jako Eldianin i poddany Ymira i poprosił Friedę, by użyła Tytana Założycielskiego do uratowania ludzi przed Murami, ale jego prośby pozostały bez odpowiedzi. Nie widząc innego wyjścia, jak tylko spełnić obietnicę złożoną Krugerowi, Grisha przekształcił się w Tytana Atakującego i walczył z Tytanem Założycielem Friedy.

ZWIĄZANE Z:

Skąd pochodzą tytani w ataku na Tytana?

Z powodu jej braku doświadczenia, Frieda została szybko przytłoczona, a Grisha pożarł ją, kradnąc jej moc i zabijając Friedę, zanim zwrócił swoją uwagę na rodzinę Reiss i zabił całą linię, z wyjątkiem Roda, który uciekł, i Historii, która została w tyle. Grisha następnie wrócił do Wall Rose i szukał swojej rodziny.

Odnalazł syna Erena i adoptowaną córkę Mikasę, ale dowiedział się, że jego żona Carla została zabita. Grisha następnie powierzył pierwotną misję Erena Krugera swojemu synowi Erenowi Yeagerowi, sprowadzając go samotnie do lasu i wstrzykując mu serum transformacyjne Tytana. Eren nie będzie pamiętał tego wydarzenia przez następne pięć lat, a jako Tytan Czysty pochłonął swojego ojca, dziedzicząc zarówno Tytana Ataku, jak i Tytana Założyciela.

Jakie są moce i zdolności Tytana Założyciela?

Zanim zakończymy ten artykuł, przedstawimy Wam przegląd głównych mocy przejawianych przez Tytana Założycieli, które czynią go najpotężniejszym spośród Tytanów.

Stworzenie Tytana

Tytan Założyciel może zmienić Eldian w Tytanów, a nawet uczynić ich tak masywnymi jak Tytan Kolosalny. Król Karl Fritz wykorzystał tę zdolność do stworzenia wielu z 50-metrowych Tytanów, które tworzą Mury. Beast Titan Zeke’a Yeagera może również przekształcić Eldian w Tytanów, wyjąc po wstrzyknięciu tych, których chce przekształcić swoim płynem mózgowo-rdzeniowym.

Mówi się, że Tytan Bestii Zeke’a ma podobne zdolności do Tytana Bestii; dlatego można założyć, że metoda dla Tytana Założycieli jest mniej więcej identyczna.

Kontrola Tytana

Wyjąc, Tytan Założyciel daje swoim posiadaczom możliwość kontrolowania Tytanów do woli i wykonywania praktycznie każdego polecenia. Zostało to zademonstrowane przez Eren Yeager, który nieświadomie nakazał pobliskim tytanom pożreć Tytana Diny Fritz i zaatakować Tytana Opancerzonego. Był również używany przez króla Karola do budowy murów, nakazując wielu 50-metrowym tytanom stwardnienie ich ciał i zamknięcie się w powstałych strukturach.

ZWIĄZANE Z:

Dlaczego Tytani się uśmiechają?

Ponad tysiąc lat wcześniej ta sama umiejętność została użyta przez Ymira Fritza, który użył Mocy Tytanów do dokonania wielkich czynów dla starożytnego Królestwa Eldii, choć jego twierdzenia nigdy nie mogły zostać podtrzymane. Nie ma znanych ograniczeń co do mocy Tytana Założycieli, chociaż jego zasięg jest tak rozległy, że zmusza Tytanów do wykonywania działań zagrażających ich życiu. Rod Reiss stwierdził, że Tytan Założyciel miał nawet zdolność zniszczenia wszystkich Tytanów, jeśli wykorzystał swój pełny potencjał.

Manipulacja pamięcią

Ci, którzy posiadają Tytana Założycieli, są w stanie wymazać lub zmienić pamięć jednego lub więcej Eldian. Był używany przez królową Friedę Reiss do przypieczętowania wspomnień Historii z jej wizyt i króla Karola, aby sprawić, by jego poddani zapomnieli o historii świata przed wzniesieniem murów, co uczyniło go i jego następców nielicznymi w obrębie murów, którzy znali prawda o Świecie Zewnętrznym.

Jednakże, nie-eldiańskie rody ze Murów, takie jak członkowie klanu Ackerman i rodziny szlacheckie, są znane z tego, że są odporne na tę manipulację umysłem, ponieważ nie mają wspólnego rodu z rasą Eldian ze Murów.

Królewskie połączenie rodowe

Mówi się, że tylko członek rodziny Reiss, a co za tym idzie, stara rodzina Fritz, może w pełni wykorzystać Tytana Założycieli. Wydaje się jednak, że jeśli Tytan Założyciel jest trzymany poza rodziną królewską, moc może być nadal używana, jeśli posiadacz jest w fizycznym kontakcie z członkiem rodziny królewskiej.

Było to widoczne, gdy Eren uwolnił moc Tytana Założycielskiego, uderzając w dłoń tytanicznej postaci Dinah Fritz, a jakiś czas później, gdy Rod Reiss i Historia Reiss położyli ręce na plecach Erena, przywołało to wspomnienia Grishy Yeager.

Jednak podczas próby zobaczenia wspomnień z przeszłości, trzymając za rękę Historię, ta metoda zawiodła. Eren zastanawiał się, czy dotknięcie Tytana Królewskiej Krwi zadziała po raz drugi, chociaż nie mówił o tym publicznie z troski o bezpieczeństwo Historii.

Pomimo spuścizny wspomnień świata i możliwości kontrolowania Tytanów, żaden Tytan Założyciel z królewskiej krwi nie wyraził chęci rozwiązania zagrożenia ze strony Tytanów i przywrócenia ludzkości wolności po odziedziczeniu władzy, nawet jeśli wyraził chęć zrobienia tego. więc przed otrzymaniem go.

To dlatego, że Tytani Założyciele odziedziczyli ideologię Pierwszego Króla wraz z jego wspomnieniami. Frieda cierpiała na napady szaleństwa i depresji z powodu tych wspomnień i twierdziła, że ​​Eldianie byli grzesznikami, którzy zasłużyli na karę.

  • Założycielska forma i moc tytana Erena Yeagera (wyjaśnienie)

    Artur S. Poe

    Artur S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów, zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?