Skip to content

Zakręcony reżyser Christopher Landon wystrzeliwuje transmisje strumieniowe tego samego dnia

17 de październik de 2022
l intro 1665987158

Christopher Landon uśmiechnięty

W 2020 r. pandemia COVID-19 zmusiła przemysł filmowy do podjęcia drastycznych środków, takich jak zezwolenie na publikowanie filmów w streamingu podczas ich premiery na dużym ekranie. Ta metoda nie zawsze działała tak dobrze dla wszystkich zaangażowanych osób, a niektórzy filmowcy, tacy jak reżyser „Zakręcony” Christopher Landon, wzywają do zaprzestania jej raz na zawsze.

Wydaje się, że potrzeba jednoczesnego umieszczania tytułów w kinach i usługach streamingowych powinna słusznie osłabnąć. Według raportu CNBC z kwietnia 2022 r., wiele osób prawdopodobnie myślało, że metoda zostanie ostatecznie przerwana, gdy dyrektor generalny National Association of Theatre Owners John Fithian oświadczył na CinemaCon, że strategia dystrybucji strumieniowej w kinie oficjalnie wygasła. Ale najwyraźniej nie wszyscy widzieli nekrolog, ponieważ niektóre placówki nadal stosują tę praktykę. Na przykład horror „Halloween Ends” został wydany w Peacock w tym samym czasie, gdy trafił do kin 14 października 2022 r. Liczba weekendów otwarcia była niższa niż początkowo przewidywano. Film miał najsłabszy start od swoich dwóch poprzedników, a Deadline spekuluje na temat możliwości, że równoczesny debiut strumieniowy może być winny.

I nie są jedynymi, którzy wierzą, że kombinacja transmisji strumieniowej może być niefortunnym manewrem, ponieważ filmowiec stojący za „Freaky” z oceną R w 2020 roku wezwał do zaprzestania tej praktyki.

Dziwaczne wydanie dnia i daty miało druzgocący wpływ na Christophera Landona

Chociaż istnieje kilka powodów, dla których fani prawdopodobnie nie dostaną „Freaky 2” prowadzonego przez reżysera Christophera Landona, jednym z aspektów, który musi wziąć pod uwagę, jest kiepski zwrot kasowy, jaki miał oryginał. Ceniona przez krytyków funkcja, która uzyskała tytuł Certified Fresh na Rotten Tomatoes, zarobiła marne 3,6 miliona dolarów w weekend otwarcia, z łączną sumą zaledwie 9 milionów dolarów w krajowym kasie (za pośrednictwem Box Office Mojo). Christopher Landon, który wyreżyserował także dwa filmy „Szczęśliwego dnia śmierci”, uważa, że ​​wypuszczenie „Freaky” na Peacock nie tylko zabiło jego szanse na odniesienie sukcesu w kasie, ale to doświadczenie miało znacząco negatywny wpływ na wszystkich zaangażowanych, zwłaszcza na twórcę filmu. samego siebie.

Po tym, jak zaczęły się pojawiać ponure liczby dotyczące „Halloween Ends”, Landon dał upust swojej frustracji całą męką Świergotmówiąc: „Wytwórnie: przestań uprawiać hazard z filmowcami i ich filmami, aby spróbować wesprzeć swoje raczkujące usługi przesyłania strumieniowego. Przydarzyło mi się to na Freaky i to nas zniszczyło… Błagałem studio, aby tego nie robiło… Przynajmniej Ludzie na Halloween zrobili się w całości. Zostaliśmy podlani. Więc tak… gorzki temat. PTSD.

Ale Landon nie jest jedynym filmowcem, który wypowiada się przeciwko tej metodzie, a wielkie nazwiska, takie jak Christopher Nolan i Denis Villeneuve (przez Variety), również wyrażają pogardę dla strategii. Podczas gdy wiele osób nadal zastanawia się, jak długo będzie trwało połączenie transmisji strumieniowej, jedyną rzeczą, która wydaje się pewna, jest liczba filmowców, którzy albo krytykowali, albo mieli złe doświadczenia z tą metodą, wciąż rośnie.

Czy ten post był pomocny?