Skip to content

Zakończenie „Firestarter”, wyjaśnione: co się dzieje pod koniec Firestarter (2022)?

16 de sierpień de 2022
Fire Starter Zac Efron

Firestarter to nowy film wyprodukowany przez Blumhouse, studio stojące za filmami takimi jak nowy Krzyk, Paranormal Activity, a nawet nowe sequele Halloween. Film jest nową adaptacją klasycznej powieści Stephena Kinga o tym samym tytule. Film opowiada historię młodej dziewczyny o imieniu Charlie, która odkrywa, że ​​ma kilka zdolności telekinetycznych i pirokinetycznych. I to nie jedyna rzecz, Charlie odkrywa również, że jest ścigana przez tajną organizację rządową.

W filmie występuje Zac Efron jako ojciec Charliego, który daje nam znać, jak szybko mija czas. Zac Efron jest teraz w takim wieku, że może być rodzicem w filmie i każdy może w to uwierzyć. Film to kolejny remake, który próbuje się wypłacić, wykorzystując oryginalny film jako zachętę dla tych, którzy go pamiętają. Czy to najlepszy film 2022 roku? Wcale nie, ale film robi kilka rzeczy inaczej niż oryginalna powieść i oryginalny film, które prowadzą fabułę w innym kierunku.

Kolejne akapity są wypełnione spoilerami, więc czytaj tylko nie przejmujesz się spojlerami.

Co się dzieje pod koniec Firestarter?

Na początku filmu Charlie odkrywa, że ​​powodem, dla którego jej rodzina tak często przenosi się z miasta do miasta, jest to, że ona i jej rodzina są ścigani przez bardzo niebezpiecznych ludzi z rządu. Z tego powodu nie może mieć Wi-Fi ani telefonu komórkowego, jej rodzice wyjaśniają, że mogliby użyć tych urządzeń, aby je wyśledzić i przechwycić.

Kiedy oboje jej rodzice byli młodzi, byli ochotnikami, którzy brali udział w eksperymencie klinicznym, w którym użyto na nich jakiegoś narkotyku. Rezultatem narkotyku było uzyskanie zdolności telekinetycznych. Są w stanie poruszać przedmiotem za pomocą swoich umysłów, a nawet naciskać na ludzkie emocje, aby łatwiej nimi manipulować. Ich moce kosztują jednak dużo, ponieważ im dłużej próbują z nich korzystać, tym bardziej są przez nie zranieni.

Najwyraźniej, ponieważ Charlie jest połączeniem mocy obojga rodziców, jest istotą ludzką z naturalnymi zdolnościami telekinetycznymi. Jej moce są tak silne, że jej rodzice i członkowie podejrzanej organizacji rządowej nie są pewni, czy da się ją powstrzymać. Kiedy przykrywka rodziny zostaje zdemaskowana, rząd wysyła agenta Singbirda, by ich schwytał. Singbird posiada również zdolności telekinetyczne, ale pracuje dla rządu, ponieważ został pokonany w swoim sercu. Nie widzi innej opcji niż posłuszeństwo.

Kiedy Signbird przybywa do domu Charliego, zabija matkę Charliego, nie wcześniej niż będąc świadkiem ogromnej mocy młodej dziewczyny. Charlie i jej ojciec zdołali uciec i stają się uciekinierami. Autostop na autostradzie, aby uciec tak szybko i daleko, jak to tylko możliwe. Para dociera na farmę starszego mężczyzny o imieniu Irv i tam zostaje odkryta przez rząd, który wysyła drużynę żołnierzy, aby ich schwytali.

ZWIĄZANE Z:

Recenzja „Firestarter”: Blumhouse tworzy funkcjonalny remake dla ery smartfonów

Tata Charliego używa swojej mocy, aby chronić swoją córkę, ale wróg ma zbyt dużą moc i zostaje przytłoczony, a on zostaje schwytany przez Singbirda i zabrany do tajnego obiektu. Charlie znowu ucieka, ale jest zmęczona ucieczką. Wie, że jest silniejsza niż ktokolwiek inny, a moc nie rani jej, tak jak jej ojca. Ta moc sprawia, że ​​czuje się dobrze w środku.

Charlie zaczyna używać swoich mocy do polowania na agentów rządowych, a ona ich przesłuchuje. Zostawia spalone zwłoki za spalone zwłoki w jej dążeniu do znalezienia swojego taty. Kiedy w końcu odkrywa to miejsce, wchodzi do placówki rządowej i zaczyna używać swoich umiejętności pirokinezy na wszystkich, jest nie do powstrzymania. Staje nawet w obliczu Singbirda, zabójcy jej matki, ale oszczędza, kiedy zagląda do jego umysłu. Jest po prostu kolejną ofiarą rządu, tak jak ona.

Kiedy Charlie odnajduje swojego ojca, nie jest w stanie go uratować od razu, jej ojciec prosi ją, by zabiła wszystkich, łącznie z nim. Tylko w ten sposób może być wolna i sama zacząć nowe życie. W bólu Charlie wykonuje polecenie ojca i wszystko pali. Nikogo nie oszczędza. Gdy wychodzi z ruin obiektu, zostaje przyjęta przez Singbirda, który wyciąga do niej rękę. Charlie chwyta rękę Singbirda i oboje wychodzą razem w noc.

Czy będzie sequel Firestarter (2022)

Film kończy się bardzo otwartą nutą. W przeciwieństwie do książki lub oryginalnego filmu, w których Charlie udaje się do mediów, aby opowiedzieć swoją historię i ujawnić ludziom rządowe eksperymenty, w tym filmie Charlie odchodzi z Singbirdem, ich los jest nieznany.

Podpalacz

Otwarty charakter ostatnich momentów filmu pozostawia miejsce na kontynuację, ponieważ mogliśmy zobaczyć, jak para lat później próbuje rozpocząć nowe życie po koszmarze, przez który musieli przejść. Możliwości są nieskończone. Jednak, ponieważ film został wydany w Peacock, może to oznaczać, że studio nie widzi zbyt wiele nadziei na zrobienie z tego franczyzy. Nawet twórcy nie wierzą, że mogłoby to trafić do serii filmów, a nawet programu telewizyjnego.

Firestarter wcale nie był bardzo drogi i tylko numery kasowe powiedzą nam, czy jest możliwość sequela z biznesowego punktu widzenia. Byłoby wspaniale widzieć, jak te postacie odnajdują nowe życie, a może nawet stają w obliczu nowych niebezpieczeństw. Tylko czas powie.

Czy ten post był pomocny?