Skip to content

Zabawne jajko wielkanocne Seinfelda, które prawdopodobnie przegapiłeś w słonecznych przeciwieństwach

4 de lipiec de 2022
l intro 1656889157

Animowane programy „Solar Opposites” i „Rick & Morty” mają zasadniczo różne założenia, ale mają pewne wspólne DNA, po części dlatego, że oba seriale mają wspólnego współtwórcę i aktora głosowego, Justina Roilanda. Każdy serial ma dużo bardzo mrocznego, opartego na science-fiction humoru, a bohaterowie mają dostęp do niezwykle zaawansowanej technologii i życia na innych planetach. I podobnie jak „Rick & Morty”, „Solar Opposites” ma wiele niejasnych, a nawet obsesyjnych odniesień do popkultury.

Jednak tam, gdzie Rick (Justin Roiland) i inni bohaterowie „Rick & Morty” dorastali na Ziemi, kosmici z „Solar Opposites” czasami rozumieją ludzkość tylko poprzez filmy i programy, które oglądają. W wywiadzie dla Mashable z 2021 r. Roiland podkreślił, jak bardzo lubi pisać o popkulturze w kontekście innej serii. „Wzięcie rzeczy, które są dla nas ulubione i tchnięcie świeżego życia w fandom tego, pozwalając kosmitom być ich fanami”, powiedział Roiland, „to po prostu naprawdę zabawne”.

Oczywiście entuzjaści ziemskiej popkultury mogli już zauważyć niezwykle nerdowe nawiązanie do „Seinfelda” w pierwszym sezonie serialu Hulu.

Jedna z postaci zbudowała replikę mieszkania Jerry’ego na Seinfeld

„Solar Opposites” sezon 1, odcinek 7 („Terry i Korvo kradną niedźwiedzia”) skupia się na skurczonych ludzkich mieszkańcach The Wall, terrarium w pokoju Yumyulacka (Sean Giambrone), gdzie grupa rebeliantów spotyka się w maleńkiej replice Mieszkanie Jerry’ego z „Seinfeld”. Spekulują, że Yumyulack kupił niemal idealny model online, a Lindsey (Andy Daly) nawet chwali szczegółową dbałość o szczegóły.

W wywiadzie dla Cinema Blend z 2020 r. Justin Roiland ujawnił, że pomysł na żart zrodził się, gdy faktycznie kupił dla siebie małą wersję zestawu, podobnie jak Yumyulack. „A potem, kiedy pisaliśmy”, powiedział Roiland, „pomyślałem: „Byłoby naprawdę zabawne, gdybyśmy mogli umieścić replikę Seinfelda gdzieś na ścianie”.

Widzowie o orlim wzroku mogli zauważyć, że mieszkanie Seinfelda w rzeczywistości nie jest również idealne dla małych mieszkańców muru. W rzeczywistości animowane postacie są nawet mniejsze niż sztuczny zestaw. Ponieważ ten żart jeszcze bardziej pogłębia warstwy meta-ness, współtwórca „Solar Opposites” Mike McMahan zdecydował się pozostawić niespójne rozmiary, zamiast tego, aby postacie odnosiły się do nich bezpośrednio.

„Podoba mi się w programie, że skala jest wyłączona” – powiedział McMahan. „To nie jest nawet dla nich odpowiednia skala, a potem komentują to postacie w serialu”.

Czy ten post był pomocny?