Skip to content

Zabawna historia za plakatem filmowym z zewnątrz

20 de lipiec de 2022
l intro 1658294029

Patrick Swayze patrzący w przyszłość w The Outsiders

Po wybuchowej serii klasyków z lat 70., takich jak „Ojciec chrzestny” z 1972 r., „Rozmowa” i „Ojciec chrzestny: część II” z 1974 r. oraz „Czas apokalipsy” z 1979 r., Francis Ford Coppola rozpoczął następną dekadę bardzo oczernianym musicalem. „Jeden z serca”, przesiąknięty neonami niewypał kasowy. Po tym błędnym posunięciu uznany reżyser dokonał ostrego zwrotu, wystawiając w 1983 roku dwie adaptacje SE Hintona, obie z ostrym spojrzeniem na niespokojną młodzież z Oklahomy: „Rumble Fish” i „The Outsiders”.

Inspiracją do adaptacji „The Outsiders” była bibliotekarka, która napisała list zachęcający Coppolę do rozważenia powieści dla młodych dorosłych. Ze względu na swoje pomyślne pochodzenie literackie, „The Outsiders” jest prawdopodobnie najbardziej znany z obsady wschodzących gwiazd, w tym Patricka Swayze, Matta Dillona, ​​Ralpha Macchio, Emilio Esteveza, Toma Cruise’a i Diane Lane. Przesłuchania przyciągnęły również inne wielkie nazwiska, takie jak Dennis Quaid, Scott Baio i Mickey Rourke (przez Vanity Fair).

Wiedza „The Outsiders” jest po części zasługą obsady łamaczy serc z lat 80., których chemia jest chyba najlepiej zilustrowana w plakacie promocyjnym filmu. Oto historia kultowego zdjęcia.

Plakat Outsiders uwiecznił Greaserów drażniących Leifa Garretta

Aby pielęgnować antagonistyczną relację między aktorami grającymi Socs z wyższej półki a ich twardogłowymi odpowiednikami, Francis Ford Coppola celowo oddzielił grupy aktorów na planie, przyznając dawnej grupie ritzier zakwaterowanie, bezpłatną obsługę pokojową i korzyści z siłowni. Ukryci w swoich oddzielnych kwaterach Greaserzy szybko się zaprzyjaźnili.

W dniu, w którym Greaserzy mieli zrobić kilka zdjęć promocyjnych, Leif Garrett, członek kontyngentu Soc, kręcił się przy stoliku z przekąskami. „Wszyscy lubimy Leifa”, wspomina Rob Lowe w części swoich wspomnień zaczerpniętych z „Vanity Fair”, „ale jest zdeterminowany, aby być lepszym od nas, tak jak jego postać, Bob”.

Lowe wyjaśnił, że film rozgrywający się w Tulsie był łatwym celem dla miejscowych dzieciaków z lepkimi palcami, które często plądrowały to miejsce w poszukiwaniu batoników i tym podobnych. Gdy główna obsada Greaser zebrała się w kostiumie, by pozować do kamery, nękany asystent wrzasnął na jedno z dzieci, dając Ralphowi Macchio tyle amunicji, by zawstydzić Garretta. – Tak, Leif, słyszysz to? To dla aktorów! Wszyscy Greaserzy śmiali się i ta reakcja fotograficzna stała się plakatem do „The Outsiders”.

Lowe potwierdził, że delikatne ściągacze to cecha charakterystyczna zestawu „Outsiders”. „W „The Outsiders” – pisał – „ballbusting stanie się sztuką piękną”. Socs nie byli jednak jedynym celem. Tulsa’s Excelsior Hotel stał się miejscem notorycznych żartów wśród obsady, zwykle prowokowanych przez Lowe’a, Swayze’a, Dillona i Cruise’a. „Przeważnie padłem ofiarą psikusów” – powiedział C. Thomas Howell Variety, dodając, że jego koleżanka, Diane Lane, również była celem. „Pamiętam pewnego wczesnego ranka… wpadłem do mojego pokoju hotelowego” – wspomina Howell – „i dosłownie wszystko w moim pokoju hotelowym, od grosza do mojego łóżka, zostało wywrócone do góry nogami”.

Czy ten post był pomocny?