Skip to content

Wywiad telewizyjny w Wielkiej Brytanii o historycznej, śmiertelnej fali upałów w niesamowity sposób odzwierciedla pamiętną scenę „Nie patrz w górę”, gdy gospodarz skarży się: „Chcę, żebyśmy byli szczęśliwi z powodu pogody”

20 de lipiec de 2022
Dont Look Up 2

W tym tygodniu, zanim Wielka Brytania doświadczyła rekordowych temperatur powyżej 40 stopni Celsjusza – lub 104 stopni Fahrenheita – prezenterka GB News Bev Turner zlekceważyła ostrzeżenia meteorologa przed nadchodzącą falą upałów w wywiadzie telewizyjnym, który jest uderzająco podobny do szeroko komentowany fikcyjny wywiad telewizyjny w nominowanym do Oscara filmie Adama McKaya Nie patrz w górę. W rzeczywistości jeden nieustraszony użytkownik Twittera przeciął dwie sceny razem, co skłoniło samego McKay do ważenia. Zobacz poniżej.

W wywiadzie dla GB News w zeszłym tygodniu brytyjski meteorolog John Hammond ostrzega, że ​​podczas gdy w zeszłym tygodniu było prawie idealne 20 stopni Celsjusza – lub 68 stopni Fahrenheita – „Na początku przyszłego tygodnia możesz zarysować 20 stopni. Równie dobrze mogłoby być 40 stopni. Myślę, że w przyszłym tygodniu będą setki, jeśli nie tysiące zgonów. Wykresy, które widzę przede mną, są przerażające”.

Po tym, jak robi jeszcze kilka ponurych punktów, Turner przerywa: „Więc John, chcę, żebyśmy byli szczęśliwy o pogodzie i nie wiem, czy z meteorologami stało się coś, co uczyniło was trochę fatalistycznymi i zwiastunami zagłady.

Kontynuuje: „Wszystkie audycje, szczególnie w BBC, za każdym razem, gdy włączam, każdy mówi o pogodzie i mówi, że będzie mnóstwo ofiar śmiertelnych. Ale czy nie zawsze mieliśmy upały, John?

Pozornie niedowierzający Hammond odpowiada danymi naukowymi i kolejnymi ostrzeżeniami o tranzytowych warkotach i trudnościach w miejscu pracy – z których większość okazała się prawdziwa.

Możesz go obejrzeć poniżej.

Hammond miał oczywiście rację również co do swoich podstawowych zarzutów: temperatura na londyńskim lotnisku Heathrow przekroczyła 40 stopni, aw wyniku fali upałów w całej Europie zginęło ponad 1500 osób.

Ta wymiana dziwnie przypomina tę między astronomem Jennifer Lawrence w Nie patrz w górę eksploduje na ekranie po wysłuchaniu beztroskich wypowiedzi prezentera wiadomości Cate Blanchett, nawet gdy potężna kometa zmierza w kierunku Ziemi.

W rzeczywistości jeden użytkownik Twittera pociął obie sceny razem, aby uzyskać niszczycielski efekt. Obejrzyj poniższy tweet od McKaya, który wtrącił się w to: „Są takie klipy z wielu krajów europejskich, ale nie z USA. Czemu? Ponieważ Stany Zjednoczone w większości nie prowadzą żadnych merytorycznych dyskusji z działaczami klimatycznymi lub naukowcami w wiadomościach telewizyjnych”.

Są takie klipy z wielu krajów europejskich, ale nie z USA. Czemu? Ponieważ Stany Zjednoczone w większości nie prowadzą żadnych merytorycznych dyskusji z działaczami klimatycznymi lub naukowcami w wiadomościach telewizyjnych.#Klimatawaryjne #EndClimateSilence https://t.co/Uyfm8bj2BW

— Adam McKay (@GhostPanther) 20 lipca 2022 r

To nie pierwszy raz, kiedy dokonano porównań między sceną w filmie McKaya a wywiadem poświęconym zmianom klimatu w brytyjskiej telewizji. Był jeszcze jeden w kwietniu, na który zareagował również McKay.

Czy ten post był pomocny?