Skip to content

Występowanie w prawie i porządku: SVU doprowadził Bradleya Whitforda do spotkania z żoną

29 de kwiecień de 2023
l intro 1682747669

Telewizyjne dramaty telewizyjne

Frank Maddox w szoku

„Prawo i porządek” udało się spełnić dwa telewizyjne rytuały przejścia. Z jednej strony jest to obowiązkowy występ dla dobrze zapowiadających się aktorów, zwłaszcza tych z Nowego Jorku. Jednocześnie wieloletnia franczyza jest przyjaznym miejscem dla doświadczonych wykonawców. Bradley Whitford – znany ze swojej pracy w „The West Wing”, „The Cabin in the Woods” i „Get Out” – idealnie pasuje do tej drugiej kategorii.

W odcinku 15 sezonu serialu „SVU”, zatytułowanym „Reasonable Doubt”, Whitford gra Franka Maddoxa, wpływowego producenta telewizyjnego, którego była żona (Samantha Mathis) oskarża go o molestowanie ich córki. Odcinek przypomina prawdziwe postacie publiczne, takie jak Woody Allen i Roman Polański, a Whitford gra człowieka, który jest przyzwyczajony do dostawania tego, czego chce.

Whitford dzieli kilka scen z Jeffreyem Tamborem, który gra jego prawnika. Kiedy obaj rozmawiali na planie, Tambor od niechcenia wspomniał o swoim nadchodzącym projekcie, który ostatecznie zmieni życie Whitforda. „Wszedł i powiedział:” Nie jestem pewien, czym jest transmisja strumieniowa, ale ten program, który zrobiłem jako pilot, właśnie odebrałem ”. I to był „Transparent”, Whitford powiedział Entertainment Tonight. „I zaproponował mi rolę w tym, i tam poznałem moją żonę Amy [Landecker]. Mam więc bardzo ciepłe uczucia [’Law & Order’]”.

Jeśli ty lub ktoś, kogo znasz, był ofiarą napaści na tle seksualnym, dostępna jest pomoc. Odwiedzić Witryna National Network dotycząca gwałtów, nadużyć i kazirodztwa lub skontaktuj się z krajową infolinią RAINN pod numerem 1-800-656-HOPE (4673).

Bradley Whitford i Amy Landecker mają szczęście w miłosnych współpracownikach

Dzięki rekomendacji Jeffreya Tambora Bradley Whitford pojawił się w ośmiu odcinkach „Transparent” w latach 2014-2019. Tam poznał Amy Landecker, która wcieliła się w Sarah Pfefferman, i para pobrała się w 2019 roku. Od tego czasu para współpracuje zarówno na ekranie, jak i poza nim, czy to w projektach takich jak „Opowieść podręcznej”, czy też konsultując się ze sobą w sprawie scenariuszy i przesłuchań.

„Całkowicie ufam jego opinii” — powiedział Landecker The Hollywood Reporter podczas rozdania nagród Emmy 2022. „Kocham czytać [scripts] z nim. Byłem w małym odcinku „Opowieści podręcznej”, który wyreżyserował w tym roku, i mogłem zobaczyć, jak sam reżyseruje… Był otwarty na to, że wyrażam swoją opinię, co jest naprawdę miłe… Ufam mu 100 milionów procent”.

Whitford nadal przypisuje „Law & Order” połączenie tej dwójki, aw 2023 roku wrócił do „SVU” w odcinku „King of the Moon”. Whitford gra Pence’a Humphreysa, mężczyznę, który zmaga się z demencją. Emocjonalny występ był hołdem dla jego zmarłej matki, która podobnie cierpiała na pogorszenie funkcji poznawczych.

„Ten program jest, wiesz, ukochany”, powiedział Entertainment Tonight. „To niesamowite, kiedy robisz taki odcinek, kiedy zdajesz sobie sprawę z żarliwej natury fandomu”.

Czy ten post był pomocny?