Skip to content

Wyjaśnienie zakończenia „Żony podróżnika w czasie”: Czy Clare i Henry mają szczęśliwe zakończenie?

3 de sierpień de 2022
ScreenShot2022 04 21at10.28.19AM

Żona podróżnika w czasie to opowieść wywodząca się z wyobraźni autorki Audrey Niffenegger i stała się jedną z najbardziej udanych i lubianych książek dotyczących podróży w czasie. Fabuła jest fantastyczną mieszanką science fiction z ogromną dawką romansu, gdy poznajemy postacie Clare i Henry’ego, którzy są uwięzieni w bardzo dziwnym związku.

Widzisz, Henry jest podróżnikiem w czasie, ale jego podróże są przypadkowe i nie ma kontroli nad tym, kiedy się odbywają. To ogromne zakłócenie normalnego życia, w tym romantycznych związków. Henry po prostu wyskakuje z istnienia i wraca równie szybko. Jednak udaje mu się spotkać Clare, gdy jest dzieckiem, a ona dorasta w nim, kiedy w końcu spotykają się po raz pierwszy, wydaje się, że są parą stworzoną w niebie.

ZWIĄZANE Z:

HBO odnawia trzeci sezon serialu dramatycznego EUPHORIA!

The Time Traveller’s Wife to fantastyczne widowisko, zawiera w sobie wszystkie szalone zdarzenia, które poznaliśmy i pokochaliśmy z opowieści o podróżach w czasie, a także ma ogromną dawkę emocji i romansu. Wielu słuchaczom trudno będzie powstrzymać łzy. Odcinek sześciu sezonów zawiera wiele opowieści, a zakończenie pozostawia pewne rzeczy w ir. Uważaj na spoilery w kolejnych akapitach, jeśli nie widziałeś finału sezonu.

Co się dzieje na końcu czasu Żona podróżnika?

Przez większość sezonu widzieliśmy, jak Clare i Henry zakochali się w sobie. Widzimy, że obie postaci walczą o pogodzenie się z faktem, że się pobrali, ale spotkali się wstecz w każdym ze swoich osi czasu. Jest to trochę skomplikowane, ale program sprawia, że ​​łatwo go śledzić.

Mówiąc w skrócie. Clare po raz pierwszy spotyka Henry’ego, gdy ma sześć lat. W tym momencie Clare jest bardzo samotnym dzieckiem, bez przyjaciół i z rodziną, która tak naprawdę jej nie dotyczy. Dlatego kiedy spotyka Henry’ego, zostaje do niego przyciągnięta, wreszcie ma przyjaciela, z którym może porozmawiać i bawić się.

Ta wersja Henry’ego, którą spotyka Clare, pochodzi z przyszłości, w której są małżeństwem. Henry oczywiście ukrywa ten fakt, nawet gdy sama Clare zaczyna podejrzewać, że w przyszłości może być jej żoną. Clare jest nadal nieletnia, więc Henry jest tak dżentelmenem, jak tylko może, jest przyjacielem Clare i niczym więcej.

Z kolei Henry spotyka Clare po raz pierwszy, gdy ma 28 lat. Spotyka kobietę, która już jest w nim zakochana, co jest dziwne, zwłaszcza, że ​​Clare jest zakochana w wersji starszej niż on, która ma 28 lat. Clare szybko się rozczarowała, gdy 28-letni Henry po prostu nie jest mężczyzną, o którym myślała, że ​​będzie. To staje się głównym konfliktem ich związku.

Przez kilka bardzo emocjonalnych momentów i dużo rozwoju postaci, para przechodzi przez swój dziwny stan jako kochankowie i towarzysze i uświadamia sobie, że stworzyli sobie nawzajem najlepsze wersje siebie, pomagając sobie nawzajem. To jest moment, w którym postanawiają się pobrać, ponieważ Henry oświadcza się jej w wieku 18 lat, a Clare dwa lata później odpowiada na młodszą wersję Henry’ego.

Jednak stres zawsze wydaje się zwiększać skoki Henry’ego w czasie i tak się dzieje, że skacze i skacze bez kontroli. Najgorzej dzieje się, gdy skacze w dniu ich ślubu i wtedy starsza wersja Henry’ego musi przyjść na ślub i poślubić Clare. Wszystko wydaje się idealne, ponieważ Clare poślubia wersję, którą zawsze kochał jako pierwszą.

Żona Podróżnika w Czasie

Młoda Henry zostaje rzucona w przyszłość, gdzie jej małżeństwo z Clare dobiega końca. Clare chce mieć dzieci, ale miała kilka poronień, ponieważ płód wydaje się mieć taki sam stan podróżowania w czasie jak Henry, więc wyskakują z macicy i wracają z niej. To koszmarne paliwo. Henry poddaje się wazektomii, ponieważ nigdy nie chce mieć dzieci. Clare wyjaśnia młodemu Henry’emu, że miłość nie jest wieczna, ale nalega, aby młody Henry częściej ją odwiedzał. Sezon zamyka obie wersje Henry’ego po przeciwnych stronach osi czasu.

Czy żona podróżnika w czasie będzie miała drugi sezon?

Nie ma wątpliwości, że będzie drugi sezon Żony Podróżnika w Czasie. Nadal istnieje wiele wątków fabularnych, które w ogóle nie zostały zamknięte. Ponadto ten pierwszy sezon serialu obejmuje nieco ponad połowę fabuły oryginalnej książki. HBO z pewnością wkrótce oświetli nowy sezon.

W tym sezonie widzimy, jak Henry doświadcza bardzo przerażających wróżb, które wydają się zapowiadać, że w przyszłości stanie się z nim coś naprawdę złego. Widzimy go również na wózku inwalidzkim, kiedy jest najstarszym. Jak Henry kończy w takim stanie? Czy istnieje sposób na uniknięcie upływu czasu? Wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi.

Jest też dość kluczowa scena, w której brat Clare, Mark, wydaje się, że jakoś zastrzelił Henry’ego, ale w ogóle nie widzieliśmy tej wersji postaci. To tylko jeden punkt, który należy zakończyć. Gdzie nadejdzie kolejny sezon? Jeszcze nie wiemy, ale Moffat i jego zespół na pewno nad tym pracują.

Czy ten post był pomocny?