Skip to content

Wyjaśnienie zakończenia „Salvage Marines”: co się dzieje pod koniec pierwszego sezonu Salvage Marines?

29 de lipiec de 2022
SALVAGE MARINES FEATURE min

Salvage Marines to nowa seria science fiction opracowana z myślą o platformach streamingowych Popcornflix i Crackle, które można oglądać za darmo już teraz. Seria jest adaptacją serii książek Necroscape. Książki zostały napisane przez Seana-Michaela Argo i opowiadają historię Samuela Hysta, robotnika fabrycznego, który postanawia zaciągnąć się do piechoty morskiej. Wierzy, że w ten sposób będzie w stanie spłacić długi żony i przyszłego dziecka w świecie rządzonym przez megakorporacje zaangażowane w prawdziwe wojny o stawki.

Założenie programu jest naprawdę fajne, a budowanie świata jest naprawdę wspaniałe. Spektakl czerpie inspirację z gatunków takich jak cyberpunk i czerpie wiele wojskowych obrazów i atmosfery z uniwersum Warhammer 40k. Niestety budżet na show jest tak niski, że jest to jeden z najbrzydszych koncertów w najnowszej pamięci. Seria wygląda bardziej jak projekt fanowski niż cokolwiek, co jest faktycznie stworzone do transmisji w odpowiedniej usłudze przesyłania strumieniowego.

ZWIĄZANE Z:

15 najlepszych filmów, programów i anime o kosmosie (aktualizacja 2022)

Salvage Marines mieli duży potencjał, nawet udało im się nakłonić Caspera Van Din do grania głównego bohatera, ale brak zasobów go pogorszył. Poniższe akapity zawierają spoilery dotyczące pierwszego sezonu Salvage Marines. Czytaj na własne ryzyko.

Co się stanie pod koniec pierwszego sezonu Salvage Marines?

Przez cały sezon głównym konfliktem w serialu było to, jak Żniwiarze, jak oddział żołnierzy, gdzie publikowali główni bohaterowie, myślą o swojej pracy i jak traktuje ich firma. To naprawdę wspaniałe podejście do fikcji wojskowej. Często postrzegamy to rozdarcie między wyższymi a żołnierzami jako przedmiotem moralności, lojalności, honoru i tym podobnych rzeczy. Salvage Marines przedstawił jednak sytuację jako prostą transakcję między pracodawcą a pracownikiem. To naprawdę sprawia, że ​​serial jest inny.

Nasz główny bohater, Samuel Hyst, wszedł do Żniwiarzy i ogólnie do oddziału Salvage Manrine, aby pozbyć się długu, który odziedziczył po ojcu. Dług, który mógłby przejść na swojego przyszłego syna, gdyby nadal pracował w fabryce. Sam poprosił o pomoc swojego najlepszego przyjaciela Bena i razem dostali się do marines. Tylko po to, by odkryć, że w organizacji nie ma honoru ani dyscypliny, tylko pieniądze.

Salvage Marines walczą w imieniu korporacji, a nie kraju czy ideału, ale tylko w imię pozycji korporacji i przyszłości firmy jako rentownego przedsiębiorstwa. Podczas pokazu korporacje pozostają pozbawionymi emocji i bezdusznymi jednostkami, które są gotowe poświęcić życie marines tak bardzo, jak chcą, bez żadnych reperkusji. Samowi udaje się wspiąć po szczeblach drabiny i osiągnąć rangę „Bossa”, a może ukłon w stronę Metal Geara?

Faktem jest, że bycie żołnierzem ratownictwa jest o wiele trudniejsze, niż nasi bohaterowie zdawali sobie sprawę, a szok życiowy zabijania innych ludzi w takiej samej sytuacji, jak oni, nie pozostawia dobrego smaku w ich ustach. W cudownej scenie wszyscy główni bohaterowie w pierwszej kolejności opowiadają, dlaczego tam są, a większość z nich znajduje się w tej samej sytuacji. Pozbycie się długu jest oczywiście najważniejsze, podczas gdy inni są tam tylko dla przygody i możliwości zobaczenia galaktyki.

Samuel Hyst jest żonaty i ma dziecko w drodze, więc nie jest tak wyjątkowy, nawet gdy jest naszym głównym bohaterem, co sprawia, że ​​jest to dość fascynujące. Śledzimy życie kogoś, komu nie przytrafia się nic szczególnego. Jest taki jak wszyscy inni.

Czy Sam wraca na ziemię pod koniec pierwszego sezonu Salvage Marines?

To, co zaczęło się jako praca, która trwała tylko dwa lata, skończyło się na prawie pięciu. A ponieważ Sam rośnie w szeregach i staje się ważnym przywódcą wśród Żniwiarzy, wydaje się, że Sam może zostać uwięziony w tej samej pułapce, z której próbował uciec. Sam i jego przełożony w organizacji, Boss Marsters, są gotowi przejść na wyższy poziom i ostrzegają korporację, że mogą założyć związek, aby bronić swoich praw pracowniczych.

Żniwiarze obiecują, że będą lojalni wobec korporacji, ale będą potrzebować rekompensaty pieniężnej. Nie wystarczy powiedzieć, że jako rodzina dążą do wyższego celu, aby zachować lojalność wobec firmy. Marsters nawet wyjaśnia Samowi, że pochodzi z rodziny, która od dziewięciu pokoleń wysyła kogoś do marines, aby reszta rodziny nie musiała tego robić. Czasami jest coś więcej niż praca i korporacja powinna to uszanować.

Ocalić Marines

Sam spędza więcej lat niż planował w organizacji i nawiązuje romantyczny związek z Jadą Sek, twardą kobietą pod jego służbą. Para wydaje się być zapałką stworzoną w niebie, a ich związek naprawdę wydaje się czymś, co może się udać po opuszczeniu Żniwiarzy. Po jednej ogromnej bitwie, w której ginie Virginia, jedna z najstarszych członków drużyny, Samowi udaje się zostać rannym i zostanie odesłany do rodziny.

Jada i Sam żegnają się. Może w innym miejscu, w innym czasie mogliby być razem, ale teraz Sam musi wrócić do żony i poznać syna, którego nie spotkał. Gdy dług został spłacony w całości, Sam wraca na Ziemię, a ostatnim, którego widzimy, jest przedostanie się do chaty żony w lesie, ponieważ jego syn rozpoznaje go w oddali.

Czy ten post był pomocny?