Skip to content

Wyjaśnienie zakończenia pierwszego sezonu „Farzar”: czy Fichael może powstrzymać wojnę w Farzar?

24 de lipiec de 2022
farzar trailer reveals first look at new netflix animated sci fi comedy main

Farzar to nowy projekt twórców Brickleberry i Paradise PD. Serial pojawi się w Netflix w tym tygodniu i niesie ze sobą wiele skandalicznych komedii i przypadkowych momentów, które zaspokoją zapotrzebowanie widzów na tego rodzaju komedie. Program wykorzystuje ten sam styl animacji, co jego poprzednicy, więc będzie bardzo znajomy dla tych, którzy widzieli te programy. Serial podąża za trendem losowości, który ostatnio był dość często używany w animowanych serialach komediowych dla dorosłych.

Serial zawsze rzuca pomysły na ekran. Niektóre z tych pomysłów się trzymają, podczas gdy inne sprawiają, że zastanawiamy się, o czym oni myśleli? To nie ma znaczenia, bo Farzar to jeden z tych programów, w których wszystko się układa, bez względu na to, jak nielogiczne czy szalone jest. Ten rodzaj opowiadania historii może być skuteczny w małych dawkach. Jednak w przypadku dziesięcioodcinkowej serii humor i szalone wybryki dość wcześnie zaczynają tracić na sile. Jednak fani będą się świetnie bawić tym programem, ponieważ oferuje więcej tego, co kochają. Farzar szaleje.

Poniższe akapity zawierają spoilery dotyczące pierwszego sezonu Farzara. Czytaj na własne ryzyko.

Co się dzieje pod koniec pierwszego sezonu Farzara?

Przez cały sezon głównym konfliktem serialu była wojna między Bazarackiem a ludzkim królestwem. Przywódca kosmitów próbował wielu rzeczy, aby wydostać ludzi z Farzar, aby mógł rządzić planetą. Oczywiście jego wysiłki były często głupie lub po prostu nieudolne. Wygląda na to, że wojna będzie trwać wiecznie między jego siłami a Renzo. Jednak gdy królowa zabija Clitaris, najlepszego przyjaciela i towarzysza Bazaraka, Bazarak ma tylko jedną drogę do obrania. Tworzenie sojuszu.

Bazarack zwołuje spotkanie dla wszystkich przywódców różnych ras mieszkających w Farzar. Celem spotkania jest stworzenie sojuszu i rozpoczęcie wojny z ludźmi. Jest problem. Nikt nie chce tego robić, bo wszyscy nienawidzą Bazaracka. Jednak gdy Bazarack zwraca uwagę, że Clitaris została zabita przez ludzką królową, wszystkie rasy łączą się dzięki swojej miłości do Clitaries i przysięgają dokonać słusznej zemsty na ludziach.

Wojna jest nieunikniona, ale Fichael nadal uważa, że ​​może coś z tym zrobić. Może uda mu się jeszcze dotknąć Ziemi swojego ojca i przekonać go, by nie szedł na wojnę. Ludzie przewyższają 90-1, ale Renzo się nie wycofa. Przysięga, że ​​pokona wrogi sojusz i ostatecznie zakończy wojnę. Rozpoczyna się walka, a ludziom nie idzie dobrze. Podczas bitwy Mal i Val zostają trafieni, a Mal traci kontrolę nad swoją stroną ciała.

Aby przetrwać bitwę, Val musi przejąć całe ich ciało, podnieść broń i dokonać pierwszego zabójstwa. Boi się, ale robi to. Mal próbuje ją pocieszyć, ale wygląda na to, że Val lubi zabijać. Lubi to tak bardzo, że wpada w szał. Zabija wrogów z lewej i prawej strony, ubierając się w ich kończyny i kąpiąc się w ich krwi. Pragnienie krwi Val jest tak wielkie, że przeraża Mal, a Mal był brutalny do tej pory podczas występu.

ZWIĄZANE Z:

Recenzja „The Sea Beast”: nowy oryginalny film Netflix to morska przygoda o epickich proporcjach

Z drugiej strony Bozo również przechodzi pewne zmiany. Barry Barris wszczepia maleńką bombę naszemu chaotycznemu przyjacielowi i ostrzega go, że jeśli stanie się chaotyczny, bomba wybuchnie, zabijając go. Bozo czuje się zagubiony, jeśli nie wolno mu popadać w chaos, więc opuszcza miasto i szuka spokoju. W poszukiwaniu czegoś, co mogłoby pomóc mu myśleć o innych rzeczach, oddala się jak najdalej i kończy w społeczności medytacyjnej, która czci Barrisa. Wszczepiono im również maleńką bombę.

Czy będzie drugi sezon Farzara na Netflix?

Wojna trwa, a Bazarack ma trudności z kontrolowaniem sojuszu. Robi się niecierpliwy i zastanawia się, dlaczego nie mogą łatwo pokonać ludzi. Każda podejmowana przez niego decyzja przypomina mu Clitaris. Oczywiście Bazarack płacze, gdy tęskni za swoim najlepszym przyjacielem i oczywiście jest to postrzegane przez resztę sojuszu jako oznaka słabości. Sprawy wymykają mu się spod kontroli. Wyścig bananów przychodzi ze wsparciem, ale natychmiast odchodzą.

Fichael wciąż dyskutuje z Renzo, ale nie ma lekarstwa na szaleństwo w jego ojcu. Renzo pokazuje Fichaelowi, że opracował ogromnego mecha na swoje podobieństwo, który pomoże mu w wojnie. Głupim ruchem Fichael próbuje ostrzec wroga przed maszyną do zabijania, a Renzo umieszcza Fichaela w klatce, gdy ubiera się i wpędza mecha na pole bitwy. Bazarack i pozostali przywódcy myślą, że wygrali, ale kiedy pojawia się mech i zaczyna wszystko niszczyć, uciekają ze strachu.

Farzar

Fichaelowi udaje się uciec i wchodzi do podobnego mecha, który jego tata wykonał z podobizną Fichaela. Fichael powstrzymuje Renzo przed wymierzeniem ostatecznego ciosu i tak rozpoczyna się ostateczna bitwa między ojcem a synem. Roboty niszczą wszystko wokół siebie; nawet Mal i Val padają ofiarą bitwy. Jeden z laserów mecha przeciął siostry na pół. Teraz, kiedy w końcu są oddzieleni od siebie, Val mówi, że nie chce już nigdy więcej widzieć Mal. Mal, nasza twarda dziewczyna, płacze, widząc oddalającą się siostrę.

Renzo pokonuje Fichaela podczas walki z mechami i ma zamiar zabić swojego syna, gdy pojawia się Bozo i pokazuje Fichaelowi, że zmienił swoje postępowanie. Bozo przechodzi w następną fazę ewolucyjną, w której wygląda jak motyl, i wystrzeliwuje potężne podmuchy energii, które niszczą mecha Renzona i kopułę pokrywającą ludzkie miasto. Fichael idzie do swojego taty, który jest śmiertelnie ranny.

Bazarack następnie świętuje swoje zwycięstwo nad ludźmi i zachowuje się tak, jakby to wszystko było częścią jego planu. Clitaris wydaje się wtedy mówić, że Bazarack potrzebowała tylko odrobiny motywacji, więc sfingował swoją śmierć. Bazarack boi się i strzela do niego, myśląc, że to duch Clitaris, a nie prawdziwy. Poprzednicy Farzara mieli kilka sezonów, więc logiczne jest, że Farzar również będzie działał przez kilka lat.

Czy ten post był pomocny?