Skip to content

Wyjaśnienie zakończenia drugiego sezonu Sons of Anarchy

4 de czerwiec de 2022
l intro 1654228392
Każdy, kto oglądał – lub ogląda ponownie – „Sons of Anarchy” FX, wie, że motocyklowy dramat to brutalny i krwawy romans rodzinny. Po wyczynach wiceprezesa klubu motocyklowego, Jaxa Tellera (Charlie Hunnam), serial bada cykl przemocy, gdy Jax próbuje skierować klub na bardziej legalne praktyki biznesowe. I przez jakiś czas wydaje się, że to możliwe. Sezon 2 zaczyna się od tego, że Jax nawiązuje wygodny związek z ukochaną z liceum Tarą (Maggie Siff). Ale staraj się, jak tylko mógł, życie Jaxa nie jest płynne przez długi czas. Sezon szczegółowo opisuje konflikt klubu z Ligą Amerykańskich Nacjonalistów i powrót agentki ATF June Stahl (Ally Walker).

Stahl, potężniejszy złoczyńca z pierwszego sezonu, staje się jeszcze bardziej naganny za drugim razem. Architekt stojący za stworzeniem Opie (Ryan Hurst) jako szczura w pierwszym sezonie, metody Stahl stają się jeszcze bardziej skorumpowane w drugim sezonie. Jej zawzięta pogoń za Jimmym O’Phelanem (Titus Welliver) — znanym również jako Jimmy O. — i IRA jej w bezpośredniej opozycji z SAMCRO. Do finału drugiego sezonu Stahl kosztuje wszystko, co klub jest drogi, aż do ostatnich tragicznych momentów odcinka.

Gemma próbuje się zamknąć w jedyny sposób, w jaki wie, jak to zrobić

„Sons of Anarchy” jest niczym bez królowej i matriarchy klubu, Gemmy (Katey Sagal). Jej siła woli i oddanie rodzinie czynią ją sercem i duszą SAMCRO. Niestety, czyni ją to również celem Ligi Amerykańskich Nacjonalistów. Pewnej nocy w drodze kobieta zatrzymuje Gemmę, aby jej powiedzieć, że jej dziecko się dusi. Ale zamiast dziecka, Gemma zostaje zwabiona do ataku przez gang białych zwolenników supremacji. Napadają na nią, aby wysłać wiadomość do SAMCRO. To traumatyczne wydarzenie jest druzgocące i wpływa na wydarzenia przez resztę sezonu.

Gemma odkrywa, że ​​kobietą na drodze była Polly (Sarah Jones), córka Ethana Zobelle (Adam Arkin), który kieruje Ligą Amerykańskich Nacjonalistów. Chociaż w końcu Gemma dokonuje zemsty na kobiecie, która zaaranżowała jej atak, ma to swoją cenę. W ostatnim odcinku Gemma podąża za Polly do domu, w którym dochodzi do konfrontacji. Gemma strzela do Polly i przez chwilę otrzymuje zamknięcie, którego tak bardzo potrzebowała. Ale choć koniec Polly jest satysfakcjonujący, to uczucie jest krótkotrwałe. Gemma jest tylko jedną z ofiar Stahla w ostatnim odcinku sezonu.

Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, padło ofiarą napaści na tle seksualnym, dostępna jest pomoc. Odwiedzić Witryna sieci National Network dotycząca gwałtu, nadużyć i kazirodztwa lub skontaktuj się z krajową infolinią RAINN pod numerem 1-800-656-HOPE (4673).

Czyny Stahla kosztują Synów wszystko

Stahl na krótkofalówce

Zgodnie z założeniami, Stahl nadal rujnuje życie Synów Anarchii kilkoma prostymi ruchami. Chociaż Gemma o tym nie wiedziała, Stahl również był w domu, kiedy zabiła Polly. Dom, o którym mowa, należał do Edmonda Hayesa (Callard Harris), członka Prawdziwej IRA. Stahl używał go, aby dostać się do lidera True IRA Jimmy’ego O. Ale zanim Gemma tam dotrze, Stahl zabija go w strzelaninie. To nie tylko źle wpływa na jej sprawę przeciwko Prawdziwej IRA, ale stawia ją w gorącej wodzie za niepotrzebne morderstwo.

Jednak wejście Gemmy do domu jest cudem dla Stahla. Dodatkowe morderstwo Gemmy rozwiązuje dla niej wszystkie problemy Stahla. Kiedy po raz pierwszy objawia się Gemmie, wydaje się, że pozwoli odejść królowej motocyklistów. Zamiast tego rzuca Gemmie pistolet, którym zabiła Edmonda. Z odciskami Gemmy na broni, może zmierzyć się z Edmondem i Polly. Wytrwałość i chęć Stahl do wygrania wszelkimi możliwymi środkami pozwala jej dosłownie uciec od morderstwa. Gemma idzie na lanie z Waynem Unserem (Dayton Callie), ale to nie jest nawet ostatnie przestępstwo, jakie Stahl popełnia przeciwko Synom. Czy wie o tym, czy nie, Stahl jest odpowiedzialny za jeden z najsmutniejszych momentów odcinka.

Smutek Camerona powoduje wiele ofiar

Cameron wycelowany w broń w Sons of Anarchy

Nadmiernie rozdęte ego Stahl jest jedną z jej głównych wad. Tak zainwestowana we własne cele, nigdy nie zdaje sobie sprawy, jak jej działania wpływają na innych. Jednym z największych tego przykładów jest zabójstwo Edmonda. Chociaż ta konkretna zbrodnia uchodzi jej na sucho, nadal wywołuje to fale u innych ludzi. Po tym, jak Stahl wrabia Gemmę w morderstwo, zgłasza to przez radio, aby władze mogły ją ścigać. Ale nie tylko oni słuchali. Ojciec Edmonda, Cameron (Jamie McShane), również ma skaner i słyszy raport, że Gemma jest poszukiwana za morderstwo jego syna.

Ogarnięty żalem udaje się do domu Jaxa, gdzie czekają Tara i Half-Sack (Johnny Lewis). Chcąc zapłaty za śmierć syna, Cameron prawie zabija Tarę. Ale kiedy widzi Abla, postanawia, że ​​syn za syna jest jego zapłatą. W szaleńczej walce Half-Sack próbuje powstrzymać Camerona, ale zostaje dźgnięty nożem. Za jednym zamachem Stahl zdziesiątkował całą rodzinę, nawet nie próbując. Jax i reszta Synów wyruszają w pościg, by dogonić Camerona. Ale kiedy wydaje się, że mają zamiar odzyskać Abla, Cameron wsiada na swoją łódź i odpływa. Gdyby to była jedyna porażka w sezonie, to byłaby jedna rzecz. Ale jeszcze jeden luźny koniec pozostaje niezwiązany.

Nawet najgorsze z najgorszych w końcu ucieka

Zobelle chowa bilet w Sons of Anarchy

Po trwającej cały sezon walce z Ligą Amerykańskich Nacjonalistów wydaje się, że SAMCRO w końcu wygra. Jax rezygnuje z AJ Westona (Henry Rollins), jednego z najbardziej zdecydowanych zwolenników białej supremacji. Polly zostaje ukarana za rolę w ataku Gemmy. Ale jedyną osobą, która zasługuje na karę, jest ta, która jej nie otrzymuje. Od samego początku Ethan Zobelle wykorzystywał swoją moc i wpływy do szerzenia nienawiści w całym Charming.

Wreszcie, pod koniec sezonu, Jax i klub osaczają go w delikatesach, gdy próbuje opuścić kraj. Wydaje się, że wszystko działa na ich korzyść. Nawet zastępca szefa prawa i porządku David Hale (Taylor Sheridan) przymyka oko na prośby Zobelle o pomoc. Ale podczas gdy wiele aspektów działa na korzyść klubu, Zobelle ucieka w zrządzeniu losu. Podczas gdy go osaczają, Tara dzwoni do Jaxa, aby ostrzec go przed Gemmą. Podczas rozmowy telefonicznej Jax słyszy, jak Cameron bierze Tarę jako zakładnika. Wie, że coś jest nie tak i przedkłada rodzinę nad zemstę.

Chociaż Zobelle był odpowiedzialny za tak wiele bólu w sezonie 2, uchodzi mu to na sucho, ponieważ Jax nadał priorytet swojej rodzinie, gdy żetony spadły. Nawet po wiadomości o śmierci Polly dociera do samolotu i wraca do Budapesztu. W sezonie pełnym strat solą w ranie jest świadomość, że jeden z najgorszych zwolenników białej supremacji uchodzi jej na sucho.

Czy ten post był pomocny?