Skip to content

Wyjaśnienie zakończenia „Cartera”: Dlaczego Carter nie ma pamięci na początku filmu?

5 de sierpień de 2022
cc 1

Carter to nowy południowokoreański film akcji, który pojawia się na Netflix, aby zaspokoić pragnienie wszystkich fanów tego gatunku. Ostrzegam jednak, że ten dwugodzinny film akcji może być zbyt dobrą rzeczą. Film składa się z długich sekwencji akcji, które nie wiedzą, gdzie się zakończyć, a montaż, który próbuje połączyć ujęcia tak, jakby były jednym ciągłym ujęciem, jest bardzo zły. Iluzja jednego ujęcia jest nieustannie przerywana, ale film próbuje to zrobić przez cały czas trwania.

Film opowiada historię tajnego agenta, który budzi się bez pamięci. Agent o imieniu Carter szybko dowiaduje się, że jest w trakcie bardzo ważnej misji. Ten, w który zaangażowane są rządy zarówno Korei Południowej, jak i Północnej, a także wirus, który wydaje się przekształcać ludzi w niebezpieczne bestie. Carter musi poruszać się w zdradzieckim środowisku, aby uratować świat przed infekcją, znajdując lekarstwo.

ZWIĄZANE Z:

50 najlepszych koreańskich filmów wszech czasów

Carter to głównie film akcji, ale po drodze są ważne rewelacje. Poniższe akapity zawierają spoilery do filmu. Czytaj na własne ryzyko.

Jaka jest misja Cartera w filmie Carter?

Film zaczyna się od razu od wyjaśnienia wirusa. To część fabuły, która jest zarówno znacząca, jak i tylko refleksyjna. Film nigdy tak naprawdę nie opisuje, w jaki sposób wirus pojawił się na scenie lub jak różne organizacje planowały mu przeciwdziałać. Wszystko jest wyjaśnione w bardzo niejasny sposób. Wirus jest bardzo zaraźliwy i wygląda na to, że zainfekowani stają się dość agresywni. Tracą wszystkie włosy, a następnie umierają trzynaście dni po zarażeniu.

Carter budzi się i zostaje szybko wymierzony przez grupę żołnierzy szukających lekarza. Ten konkretny lekarz wydaje się mieć lekarstwo na wirusa. Ale Carter jest sam w pokoju. Carter walczy o wyjście i zaczyna rozmawiać z kobietą w jego uchu. Ma w głowie coś wszczepionego, co sprawiło, że stracił wspomnienia, a także jest jedynym, który słyszy kobietę. Spotyka kilku północnokoreańskich agentów, którzy wyjaśniają mu, kim jest.

Carter jest w rzeczywistości agentem CIA, który został wysłany jako szpieg do Korei Północnej. Z tego powodu jest postrzegany jako bohater przez siły Korei Południowej. W tej chwili, z powodu wirusa, obie Kore pracują nad znalezieniem lekarstwa. Korea Północna ma miliony zarażonych ludzi, ale mają środki niezbędne do wyprodukowania szczepionki dla co najmniej 100 milionów ludzi. Aby to zrobić, muszą sprowadzić lekarza i jego córkę, która ma we krwi przeciwciała niezbędne do stworzenia leku, z powrotem do Korei Północnej.

Ale oczywiście sprawy nie są takie proste. Stany Zjednoczone też się mieszają, a po uratowaniu Cartera, Ha-na, córkę lekarza, zostaje schwytany przez siły amerykańskie. Zdają sobie sprawę, że Carter jest legendarnym agentem, który wyjechał do Korei Północnej jako szpieg. USA zaprzecza, że ​​ma coś wspólnego z wirusem. Carter i Ha-na udaje się uciec. Carter musi szybko zabrać Ha-nę do Korei Południowej, ponieważ jego córka jest zarażona.

Dlaczego Carter nie ma pamięci na początku filmu?

Gdy Carter przekracza granicę Korei Północnej, zostaje przyjęty przez Kim Jeon-Hyeoka, wysokiego urzędnika w rządzie Korei Północnej. Dokonał zamachu stanu na rząd, a teraz jest przywódcą narodu. Carter w końcu nawiązuje kontakt z żoną, a Carter sprowadza Hanę z powrotem do ojca. Lekarz zaczyna od stworzenia szczepionki. Ale Hyeok ich zdradza. Następuje walka, a Carter zabija Hyeoka pod koniec filmu. Udaje mu się także uratować córkę, wstrzykując jej lekarstwo.

W retrospekcji okazuje się, że Carter udał się do Korei Północnej jako szpieg, ale zakochał się w swojej żonie i ma córkę. Planowali opuścić kraj, gdy infekcja zaczęła szerzyć się wśród ludności Korei Północnej. Jednak zostali przechwyceni przez Hyeoka. Carter obiecuje, że sprowadzi Ha-na i lekarstwo z powrotem do Korei Północnej, ale Hyeok musi zostawić swoją rodzinę w spokoju. Carter proponuje również, aby wykorzystali metodę usunięcia jego wspomnień, aby nie mógł zdradzić żadnych północnokoreańskich sekretów, jeśli zostanie schwytany.

Furman

To był powód, dla którego Carter nie miał swoich wspomnień na początku filmu. Pod koniec lekarz przeprowadza zabieg, który przywraca wspomnienia Cartera, rozpoznaje żonę i córkę. Przez większość filmu sugeruje się, że to Korea Południowa wypuściła wirusa na Koreę Północną, aby zniszczyć naród i zakończyć wojnę. Sugeruje się jednak również, że to Stany Zjednoczone rozprzestrzeniły wirusa, wywołując chaos w regionie dla własnej korzyści.

Film kończy się ponownym połączeniem rodziny Cartera i rozwinięciem lekarstwa. Jednak los regionu pozostaje niejasny.

Czy ten post był pomocny?