Skip to content

Wyjaśnienie zakończenia 1 odcinka Ms. Marvel

8 de czerwiec de 2022
l intro 1654606858
Zawiera spoilery do „Ms. Marvel” sezon 1, odcinek 1

Podczas gdy najzdolniejsi i najwięksi bohaterowie Marvela — Spider-Man (Tom Holland), Iron Man (Robert Downey Jr.), Doctor Strange (Benedict Cumberbatch) — dzwonią do Nowego Jorku do domu, najnowsza postać z Marvel Cinematic Universe mieszka po drugiej stronie rzeki Hudson w Miasto Jersey. Kamala Khan stała się niemal natychmiastowym hitem wśród fanów, gdy Marvel po raz pierwszy zaprezentował komiksową fabułę tej postaci w 2014 roku, i z pewnością Marvel Studios ma taką samą nadzieję w przypadku adaptacji na żywo, w której występuje Iman Vellani jako nastoletnia superbohaterka inspirowana Kapitanem Marvelem (Brie Larson). się.

W odcinku 1 „Ms. Marvel” widzowie spotykają Kamalę Khan na początku klasycznego nastoletniego kamienia milowego, gdy wyrusza na egzamin na prawo jazdy. Na nieszczęście dla Kamali, zawodzi ona niemal natychmiast po wjechaniu z dużą prędkością samochodu w pojazd instruktora egzaminu na prawo jazdy, co jest klasycznym koszmarem dla nastolatków. To odpowiednie wprowadzenie do Kamali, która czuje się nieswojo z rodziną w domu i rówieśnikami w szkole, a swój wolny czas spędza na czytaniu i tworzeniu treści o Avengers.

Od tego momentu na każdym froncie toczy się ciężka walka: doradca Kamali chce, aby zaczęła myśleć o swojej przyszłości, a jej rodzice chcą, aby pomogła im przygotować się do zbliżającego się ślubu starszego brata. Wszystko to się oczywiście zmienia, gdy Kamala i jej najlepszy przyjaciel Bruno (Matt Lintz) planują wziąć udział w konwencji fanów w stylu Avengers w obszarze Nowego Jorku, a Kamala dodaje spersonalizowaną stylizację do swojego ręcznie robionego kostiumu Kapitana Marvela.

Sześć odcinków miniserialu obiecuje wprowadzić Kamalę prosto do kontynuacji „Captain Marvel” z 2023 roku, „The Marvels”, więc przejdźmy do sedna tego, co dzieje się w pierwszym odcinku „Ms. Marvel”.

Kamala Khan tchnie nowe życie w superbohaterkę ze szkoły średniej

Kamala Khan jest zupełnie nowa w MCU; jest także stosunkowo nowa w całym uniwersum Marvela. Komiksy po raz pierwszy przedstawiły Kamalę jako Ms. Marvel w sierpniu 2013 roku (za pośrednictwem Marvel Database); według New York Times, redaktorzy znaleźli okazję, by wykorzystać brak superbohaterek w zespole Marvela oraz brak postaci z komiksów o specyficznym dziedzictwie kulturowym. Wynik? Wyjątkowo amerykańska postać na dwóch utworach: Amerykanin z pierwszego pokolenia z rodziny imigrantów, który zostaje superbohaterem.

Ten punkt wyjścia dla komiksowej historii Kamali przenosi się wiernie na MCU. Rodzina Kamali składa się z pakistańskich imigrantów mieszkających w Jersey City; jej brat, Aamir (Saagar Shaikh), modli się przed śniadaniem, a Kamala wyraźnie czuje się trochę jak outsider dorastający w Ameryce z surowymi rodzicami imigrantami. Przeszłość Kamali daje typowe problemy w szkole średniej — proszenie o pozwolenie na samotne pójście na wydarzenie, wymykanie się, gdy Plan A nie działa — nowe znaczenie, gdy oczekiwania, które stoją na jej drodze, są zakorzenione w kulturze jej rodziny. Matka Kamali, Muneeba (Zenobia Shroff), interpretuje pragnienie córki, by pójść z Bruno na AvengerCon jako pragnienie pójścia na drinka na imprezy z chłopcami. Kamala próbuje nawet ubrać to wydarzenie jako rekonstrukcję historyczną i oskarża rodziców o faworyzowanie Aamira, kiedy początkowo zabronili jej w nim uczestniczyć.

Marvel Studios i Sony stworzyły zabawną licealną atmosferę, w której Peter Parker mógł się rozwijać w najnowszej trylogii „Spider-Man”. W przypadku „Ms. Marvel” twórcy serialu czerpali inspirację z filmów Johna Hughesa, a także z nowszych filmów, które uchwyciły walkę nastolatków, takich jak „10 rzeczy, których w tobie nienawidzę” i „Lady Bird”, aby nadać temu wszystkiemu nowoczesny charakter ( przez USA Today).

MCU dostaje meta z AvengerCon

Kamala Khan na scenie na AvengerCon w Ms. Marvel

W fazie czwartej Marvel Studios weszło w coś w rodzaju zwycięskiej ery okrążenia. Pomiędzy połączeniem serii „Spider-Man”, otwarciem Multiverse i wprowadzeniem nowych postaci, które czują się zainspirowane do podjęcia stylu życia superbohaterów w odpowiedzi na istnienie innych bohaterów, MCU znajduje okazję do świętowania Marvela jako całości w fazie czwartej projektowanie.

„Ms. Marvel” nie różni się od tego: pierwszy odcinek mocno obraca się wokół planu Kamali i Bruno, aby wziąć udział w pierwszym w historii AvengerCon, całej konwencji poświęconej bohaterom MCU. Kamala jest superfanką Avengers (w szczególności Captain Marvel), która prowadzi kanał YouTube, na którym tworzy treści związane z Avengers. We względnej ciszy we wszechświecie po klęsce Thanosa (Josh Brolin), własna popkultura MCU wydaje się dojrzała do wydobywania treści — Kamala wspomina nawet, że Scott Lang (Paul Rudd) ma teraz podcast.

AvengerCon sam w sobie jest bardzo podobny do konwencji z prawdziwego życia; pomyśl o Comic-Con, ale w MCU każdy celebrowany „postać” jest w rzeczywistości prawdziwy. Superbohaterowie MCU wkroczyli na nowy poziom celebrytów w swoim wszechświecie, niekoniecznie widzianym podczas Sagi Infinity.

Kamala nie chce być superbohaterką, ale chce wyglądać jak ta na konkursie kostiumowym AvengerCon Captain Marvel. Oczywiście nastolatka z Jersey City dostaje więcej, niż się spodziewa, gdy bransoletka, którą otrzymuje pocztą od swojej babci, wydaje się odblokowywać nieznane wcześniej moce. Pod koniec dnia wydaje się, że nowy superbohater wyłoni się prosto z samego AvengerConu.

Pani Marvel sugeruje, że moce Kamali mają coś wspólnego z jej dziedzictwem

Kamala Khan i Bruno Carrelli w Pani Marvel

Powtarzającym się uczuciem w pierwszym odcinku „Ms. Marvel” jest to, że Kamala spędza zbyt dużo czasu na marzeniach o świecie superbohaterów. Bohaterka słyszy to od swoich rodziców, doradcy zawodowego i właściwie od wszystkich innych, z wyjątkiem jej przyjaciół Bruno (Matt Lintz) i Nakii (Yasmeen Fletcher). Oczywiście pod koniec odcinka Kamala nie musi już śnić na jawie — kiedy zakłada bransoletkę, którą otrzymuje od swojej babci na AvengerCon, zaczyna uwalniać kosmiczne promienie światła ze swoich rąk, ale poza tym niewiele ma do zrobienia o tym, skąd na pierwszy rzut oka wywodzą się moce Kamali.

Fraza kluczowa: „pierwsze spojrzenie”. Muneeba dobitnie deklaruje, że bransoletka jest „śmiecią”, gdy Kamala znajduje ją w paczce wysłanej przez jej babcię; Jednak to, że ten sam obiekt wyzwala moce Kamali, sugeruje, że jej matka wie więcej, niż mówi. Zastanów się też nad sceną, w której Muneeba niezwykle szybko przygotowuje dla Bruna kolację na wynos — mówi Bruno, że powodem jej umiejętności w wykonywaniu tego zadania jest jej tajemnica, którą należy zachować. Muneeba nawet to wszystko nazywa, mówiąc, że genetyka jej rodziny wytworzyła długą linię fantazjujących marzycieli. Wygląda na to, że ta genetyka może być czymś więcej niż tylko skłonnością do marzeń.

Czy ten post był pomocny?