Skip to content

Wyjaśnienie osi czasu ojcostwa porucznika dowódcy Star Trek La Forge’a

24 de marzec de 2023
l intro 1679633003

Geordi LaForge patrzy uważnie

Jedną z najbardziej znanych ról LeVara Burtona jest komandor Geordi LaForge. Pojawiając się po raz pierwszy w „Star Trek: Następne pokolenie”, LaForge pojawił się w filmach takich jak „Star Trek: Pierwszy kontakt” i „Star Trek: Nemesis”. w serialu Paramount+ „Picard”.

Seria ujawniła również, że Geordi ma dwie córki, Alandrę LaForge i Sidney LaForge, dawną postać graną przez prawdziwą córkę LeVara Burtona, Micę Burton, podczas gdy Ashlei Sharpe Chestnut gra tę drugą postać. Po tym odkryciu fani spekulowali, kiedy Geordi został ojcem i czy miał już dzieci podczas swoich poprzednich występów w „Star Trek: Pierwszy kontakt”, a nawet wcześniej.

W wywiadzie dla IndieWire Burton opowiedział o osi czasu ojcostwa Geordiego, zauważając, że stało się to po „Star Trek: Nemesis”. Zauważył, że wydarzenia z tego ostatniego filmu, a także ze Star Trek: Insurrection, sprawiły, że Geordi zdecydował się odejść od podróży. To właśnie dało mu możliwość zapuszczenia korzeni na tyle długo, by znaleźć partnera, ożenić się i założyć rodzinę.

„Star Trek: Nemesis” obraca się wokół ekipy próbującej powstrzymać Shinzona (Tom Hardy), stworzonego przez Romulan klona Jeana-Luca Picarda (Patrick Stewart). Komandor porucznik Data (Brent Spiner) ostatecznie poświęca się, by ocalić Picarda, chociaż żyje dzięki pobraniu swoich wspomnień do innego androida. Jest całkiem prawdopodobne, że bliski śmierci Data zmotywował Geordiego do rezygnacji z misji kosmicznych.

Córki LaForge’a zostały wspomniane przed Picardem

Chociaż odkrycie córek Geordiego LaForge’a było nową zmarszczką na postaci w „Star Trek: Picard”, nie był to pierwszy raz, kiedy wspomniano o nich w historii „Star Trek”. Showrunner Terry Matalas, fan serii jeszcze zanim objął stery „Picarda”, przekopał się przez historię do wzmianki o rodzinie LaForge w „Star Trek: Następne pokolenie”, rysując stamtąd imiona Alandra i Sidney .

Finał serii „The Next Generation”, zatytułowany „All Good Things…”, skupia się na Picardie, który mentalnie przeskakuje przez trzy punkty w czasie; teraźniejszość serialu, przeszłość, kiedy miał zabrać Enterprise na pierwszą misję jako kapitan, i 25 lat w przyszłości, gdzie teraz mieszka w winnicy.

To właśnie w tej winnicy Geordi LaForge odwiedza Picarda, ujawniając przy okazji szczegóły dotyczące przyszłości wszechświata. Geordi wspomina także o swoich córkach podczas rozmowy, w jednym z momentów, w których Picard myśli o przyszłości, i mówi, że mają na imię Alandra i Sidney.

Podczas gdy ta konkretna przyszłość staje się alternatywną przyszłością dzięki wysiłkom Picarda podczas odcinka, aby ocalić ludzkość przed zagrożeniem cofającym się w czasie, Matalas i zespół scenarzystów „Star Trek: Picard” odnotowali wzmiankę, rysując kolejne powiązanie między „Następną generacją” i „Picard” w trakcie.

Czy ten post był pomocny?