Skip to content

Wygląda na to, że Dodgeball 2 wreszcie ruszy w 20th Century Studios

27 de kwiecień de 2023
l intro 1682632301

Filmy Komedia

Peter LaFleur wygląda na zaskoczonego

Ponieważ „Anchorman 2” i „Zoolander 2” pojawiły się ponad dekadę po premierze oryginalnych filmów, wydaje się, że prace nad „Dodgeball 2” w końcu ruszyły. Od lat krążą plotki na temat kontynuacji kultowej komedii slapstickowej, ale to pierwsza prawdziwa wiadomość, ponieważ Deadline poinformował, że wczesne prace nad filmem rozpoczęły się w 20th Century Studios.

Vince Vaughn, który wystąpił w oryginalnym filmie jako właściciel siłowni, Peter LaFleur, ma powrócić do tej roli. Tymczasem Jordan VanDina został zatrudniony do napisania scenariusza. VanDina pracował z tym zabawnikiem w przeszłości, pisząc scenariusz do oryginalnego filmu Hulu „The Binge”, którego producentem był Vaughn.

W tej chwili wątpliwe jest, czy scenarzysta i reżyser oryginalnego filmu, Rawson Marshall Thurber, powróci, aby wyreżyserować kontynuację. Jeśli zapracowany twórca „Red Notice” nie wróci z „Dodgeball 2”, nie wiadomo, kto będzie reżyserował.

Ben Stiller stanął kiedyś na drodze rozmów o kontynuacji, nie wiadomo, czy wróci

Rawson Marshall Thurber wyreżyserował film o konkursie charytatywnym, w którym w 2017 roku ponownie zjednoczyła się większość obsady „Dodgeball” w filmie krótkometrażowym „Play Dodgeball with Ben Stiller”. Z kolei po spotkaniu wielu aktorów mówiło o kontynuacji. Członek obsady zespołu, Justin Long, zauważył, że Vince Vaughn podsunął mu pomysł na „Dodgeball 2”, kiedy pracowali nad parodią Vaughna „Christmas with the Campbells”.

Long powiedział, że chciałby zobaczyć, jak to się stanie, ale zespół czekał na Bena Stillera, który chciał się upewnić, że kontynuacja będzie w sam raz, zanim zgodzi się wrócić. Stiller wciąż chwiał się po krytycznym bombardowaniu „Zoolandera 2” i to on stał na drodze do „Dodgeball 2” – prawdopodobnie w świetle tego.

Kontynuacja „Dodgeball” wymienia Vaughna jako autora historii do filmu, ale nie wiadomo, czy jest to ta sama historia, którą przedstawił Justinowi Longowi. Vaughn wcześniej podsycał płomienie rozmów o kontynuacji, kiedy powiedział The Hollywood Reporter w grudniu 2022 roku o tym pomyśle.

„Miałem pomysł, który był zabawny, a studio to lubi”, powiedział Vaughn, „więc zobaczymy, dokąd to zajdzie”.

Chociaż wydaje się, że sprawy idą naprzód, w tej chwili nie ogłoszono żadnych oficjalnych ogłoszeń castingowych poza Vaughnem.

Czy ten post był pomocny?