Skip to content

WWE nie ma wpływu na strajk WGA, mówi dyrektor generalny Nick Khan, ale „ma nadzieję” na wkrótce; Rozmowy o odnowieniu praw, fuzja Endeavour

3 de maj de 2023
image001 4

Dyrektor generalny WWE Nick Khan powiedział w środę, że na firmę nie ma wpływu strajk WGA, który rozpoczął się wczoraj.

„Nasi pisarze nie są członkami gildii, więc nie ma to na nas żadnego wpływu. Oczywiście wspieramy pisarzy, którzy są członkami gildii i ich wysiłki, i mamy nadzieję, że w krótkim czasie uda się osiągnąć porozumienie między nimi a drugą stroną” – powiedział podczas rozmowy telefonicznej po wynikach kwartalnych, które koncentrowały się na kluczowych odnowienia praw i zbliżająca się fuzja WWE z Endeavour/UFC.

Nadszedł sezon zarobków, a ponieważ dane za marcowy kwartał zaczęły wyciekać, World Wrestling Entertainment jest pierwszym, który informuje o tym, że ostatni kontrakt między scenarzystami i producentami wygasł o północy w poniedziałek bez nowej umowy. Podczas strajku, który już odbija się echem w mediach i rozrywce, pisarze rozpoczęli wczoraj pikiety w Nowym Jorku i Los Angeles.

Ponieważ Paramount Global opublikuje wyniki jutro rano, a Warner Bros. Discovery w piątek, inwestorzy będą mieć wysoką czujność na komentarze dyrektorów generalnych związane ze strajkiem.

Khan odniósł się również do umowy Endeavour, gdy zapytano go o kulturowe dopasowanie niezależnej, rodzinnej firmy, takiej jak WWE, poruszającej się pod większym parasolem korporacyjnym. „Wszyscy jesteśmy podekscytowani wszystkim, co powinno i wydarzy się razem z UFC i ludźmi z Endeavour. Pamiętaj, że znamy tych ludzi od dłuższego czasu, więc nie są nam obcy. Ich styl nie jest nam obcy. Jest to coś, co w pełni akceptujemy i z pewnością mogę wam z całą stanowczością powiedzieć, że nie ma nikogo w Endeavour ani w UFC, kto byłby zainteresowany próbą ingerowania w to w jakikolwiek sposób.”

„Myślę, że [UFC chief] Dana White również zapewniłby cię, że nigdy. zgaduję, gdyby ludzie z Endeavour powiedzieli mu: „Powinieneś zrobić ten mecz lub zrobić to w ten sposób”. To nie jest to, co robią, to nie jest to, co mówią, że robią, i to nie jest to, co zamierzają zrobić. We wszystkich innych rzeczach, o których rozmawialiśmy, przychodach, które nadal budują biznes na arenie międzynarodowej i krajowej, myślę, że są ekspertami i nie mogę się doczekać, aby zagłębić się w to wszystko i więcej.

WWE odnotowało spadek przychodów i zysku netto w marcowym kwartale, ale przewyższyło szacunki, widząc wzrost oglądalności Surowy I SmackDownrekordową frekwencję w wydarzeniach na żywo i solidne sponsorowanie, przygotowując się do fuzji w drugiej połowie w oczekiwaniu na zatwierdzenie przez regulatora.

„Staramy się sfinalizować transakcję tak szybko, jak to możliwe” — powiedział podczas rozmowy dyrektor finansowy Frank Riddick.

Tymczasem WWE koncentruje się na odnowieniu praw do krajowych mediów z Fox i NBCUniversal. Khan nie określiłby ram czasowych rozmów, ale powiedział, że rozmowy są „produktywne”.

„Podczas procesu możesz kontrolować wiele rzeczy, ale nie wtedy, gdy dojdziesz do porozumienia. Ale jesteśmy optymistami – powiedział. Obecni partnerzy mają miesięczne okno negocjacji na wyłączność.

Na arenie międzynarodowej WWE po raz pierwszy przenosi swoje show na żywo do Londynu, gdzie jest „otwarte na interesy” i uważnie obserwuje Indie.

WW powiedział, że sprzedaż spadła o 11% do około 298 milionów dolarów, głównie z powodu przesunięcia w czasie międzynarodowego wydarzenia na dużą skalę (w Arabii Saudyjskiej), które miało miejsce w pierwszym kwartale 2022 roku, ale zostało przeniesione na drugi w tym roku. Zostało to częściowo zrekompensowane wyższymi przychodami z umownej eskalacji opłat za prawa medialne Surowy I SmackDowni wyższa sprzedaż biletów w Ameryce Północnej

Koszty operacyjne odzwierciedlały spadek kosztów produkcji związanych z synchronizacją wydarzeń na żywo, ale także koszty związane z przeglądem strategicznym WWE, który doprowadził do zawarcia umowy z Endeavour.

WWE, kontrolowane przez Vince’a McMahona, oraz Endeavour pod kierownictwem Ariego Emanuela ogłosiły fuzję w zeszłym miesiącu. Endeavour będzie posiadał 51%, a obecni akcjonariusze WWE będą posiadać 49% nowej spółki notowanej na giełdzie. Umowa wycenia UFC na 12,1 miliarda dolarów, a WWE na 9,3 miliarda dolarów.

WWE poinformowało, że marża zysku operacyjnego spadła do 18% z 28%, a zysk netto w wysokości 36,7 mln USD, czyli 0,43 USD na rozwodnioną akcję, spadł z 66,1 mln USD, czyli 0,77 USD. Firma miała ujemne wolne przepływy pieniężne w wysokości 20,6 mln USD w porównaniu z napływem 69,7 mln USD rok wcześniej przy wyższych nakładach inwestycyjnych, w tym 29,6 mln USD na nową siedzibę. (Wyłączając to, wolne przepływy pieniężne za trzy miesiące wyniosły dodatnie 9 mln USD).

„Rok 2023 rozpoczynamy mocnym punktem. Operacyjnie nadal skutecznie realizujemy naszą strategię, w tym przeprowadzamy najbardziej udane WrestleMania wszechczasów na początku kwietnia. WrestleManiaa także inne nasze udane wydarzenia premium na żywo, takie jak Royal Rumble I Izba Eliminacyjnai wysoką oglądalność naszych cotygodniowych programów flagowych, Surowy I SmackDownjeszcze bardziej rozszerzyliśmy zasięg naszych marek i zwiększyliśmy wartość naszych treści” – powiedział Khan.

Dyrektor finansowy Frank Riddick powiedział, że transakcja Endeavour „utworzy globalną firmę sportowo-rozrywkową, która ma potencjał, aby odblokować ogromne możliwości rozwoju dla obu firm. Wierzymy, że połączenie tych dwóch kultowych i wysoce uzupełniających się marek pozwoli nam w coraz większym stopniu wykorzystać szybko rozwijający się globalny apetyt na wydarzenia sportowe na żywo i treści rozrywkowe premium, mając na celu maksymalizację wartości dla naszych akcjonariuszy”.

Czy ten post był pomocny?