Skip to content

Wszykina Hot Ones: największy serial dramatyczny zmierzający do Mip TV, w tym thrillery policyjne, królewskie hybrydy i wraki statków

14 de kwiecień de 2023
platform 7

Mip TV jest tuż za rogiem i jak zawsze zawartość będzie królować. Tutaj Wszykina przeprowadzi cię przez siedem najgłośniejszych dramatów rozgrywających się na Croisette, w tym thrillery policyjne, dramat dokumentalny o rodzinie królewskiej i najnowszy film Beta o katastrofie statku MS Estonia. Czytaj dalej, aby zapoznać się z najlepszymi w swojej klasie projektami, które pojawią się w Cannes na konfabulacji w dniach 17-19 kwietnia.

Niebieskie światła

Dystrybutor: studia BBC

Sieć: BBC One

Odcinki: 6×60

Właśnie wystartował w BBC One w czasie największej oglądalności, Niebieskie światła to najnowszy dramat kryminalny Declana Lawna i Adama Pattersona, twórców docenionego przez krytyków Zatrucia Salisbury. W programie Gallagher Films/Two Cities Productions para, która przez lata pracowała jako dziennikarze śledczy, zajmuje się niespokojną sytuacją w Belfaście, wyjątkowo niebezpiecznym miejscu dla policjanta. Grace (Siân Brooke), matka nastoletniego chłopca, po czterdziestce podjęła decyzję o porzuceniu stałej pracy jako pracownik socjalny i wstąpieniu do policji Irlandii Północnej, podczas gdy dołączają do niej nowicjusze Annie (Katherine Devlin), która zmaga się z faktem, że wybrana przez nią ścieżka może oznaczać konieczność porzucenia wszystkiego, co kiedykolwiek znała, oraz Tommy (Nathan Braniff), który desperacko chce się wykazać. Podczas gdy wszyscy trzej przechodzą przez okres próbny, ten mroczny, zabawny dramat, inspirowany obszernymi wywiadami, opowiada o tym, co się dzieje, gdy zwykli ludzie wykonują niezwykłą pracę w społeczeństwie, które w każdej chwili może wymknąć się spod kontroli. Program pojawia się na Croisette z milionami widzów, którzy co tydzień gromadzą się, by oglądać go w BBC One, co nie jest złym punktem wyjścia. Fani Zatrucia w Salisbury – największy nowy dramat BBC 2020 roku – czeka na Ciebie niespodzianka.

Platforma 7

Dystrybutor: Fremantle

Sieć: ITVX

Odcinki: 4×60

To nie jest „tradycyjna” upiorna ”historia o duchach”, mówi Platforma 7 twórca Paula Milne, zdobywca nagrody BAFTA scenarzysta m.in Mała wyspa I Żona polityka. Najnowszy film Milne’a, jedno z najbardziej znanych wczesnych zamówień nowego streamera ITVX, to mrożąca krew w żyłach opowieść o emocjonalnym znęcaniu się i przymusowej kontroli, i tak, są elementy nadprzyrodzone. Nominowany do nagrody BAFTA Najlepszy chłopiec Gwiazda Jasmine Jobson gra Lisę Evans, uwięzioną na stacji kolejowej i nie pamiętającą, kim jest. Kiedy zaczyna składać rzeczy w całość, zdaje sobie sprawę, że nie żyje. Lisa nie pamięta, jak to się stało i musi odkryć prawdę o swoim poprzednim życiu, wysyłając ją w przeszłość, gdzie zastanawia się, jak jej naturalnie czarujący chłopak traktował ją z pogardą. Wiodący katalog scenariuszy Mip TV Fremantle’a, Platforma 7 pochodzi od Dancing Ledge, brytyjskiej firmy producenckiej, która jest na szczycie swojej gry, która nakręciła pięciokrotnie nominowanego do nagrody BAFTA Martina Freemana w roli głównej Odpowiadający wśród innych.

Królewska mafia

Dystrybutor: eJeden

Sieć: Historia nieba

Odcinki: 6×60

Trudno było zdecydować, czy umieścić ten hybrydowy dramat-dokument w kategorii opartej na scenariuszu, czy nie, ale w sumie zdecydowaliśmy się na to pierwsze. Królewska mafia pochodzi od Nutopii, transatlantyckich twórców dublera Netflix Afrykańskie królowe: Njinga I Ostatni carowie, obaj przewodzili szarży w przestrzeni dramat-doc. Opowiedziany oczami wnuczek królowej Wiktorii – pięknych sióstr z Hesji oraz ich namiętnych i skazanych na niepowodzenie romansów na królewskich dworach Europy – serial uchyla pokrywę historii, która postawiła kuzyna przeciwko kuzynowi, krewnego przeciwko krewnemu i w której miliony pogrążyły się w najkrwawszą wojnę, jaką świat kiedykolwiek znał. Rzucając światło na ostatnie zmagania najpotężniejszych imperiów wszechczasów, Królewska mafia, który przyciągnął graczy do Sky, z pewnością zrobi trochę hałasu na Croisette, reprezentując podgatunek, który ma niezły moment.

Dzień dobry Chucku

Dystrybutor: Prawa Cineflix

Sieć: Pragnienie

Odcinki: 10×60

Kanada ma obecnie gorącą passę i Dzień dobry Chucku który konkuruje w równoległych Canneseries, może być kolejną wielką rzeczą w kraju. Greenlight przez lokalną sieć Crave, Dzień dobry Chucku stanowi centralny element katalogu Mip TV firmy Cineflix. Autorem jest Jean-François Rivard, wielokrotnie nagradzany współreżyser m.in Szczęśliwie żonaty, i podąża za tytułowym Chuckiem, ukochanym gospodarzem porannego programu Bon matin, un cafe?, który trafia na pierwsze strony wszystkich gazet i magazynów plotkarskich po wybuchu skandalu związanego z jego uzależnieniem od narkotyków i alkoholu. Cały Quebec jest w szoku, ale dla jego bliskich to ostatnia kropla. Gdy jego reputacja jest zagrożona, Chuck udaje się na odwyk, aby przekonać swoją małżonkę, agenta i opinię publiczną o swojej (względnej) dobrej woli. Spektakl dołącza do serii faktów Inżynierowie Hitlera w katalogu Cineflix i może zrobić furorę wśród wielu kanadyjskich projektów kupowanych w Cannes.

Brygada

Dystrybutor: kanał studyjny

Sieć: Kanał+

Odcinki: 8×60

Dystrybutor Studiocanal stawia na pełen akcji dramat, który zagłębia się w tajemną moc paryskiej policji, zapewniając jednocześnie napięcie, adrenalinę i akcję. Skok na obecne zamiłowanie kupujących do programów o korupcji policji, Brygada, który wyreżyserował, stworzył i napisał Jeremie Guez (Synowie Filadelfii, Czarna skrzynka), podąża śladami Saida, byłego członka sił specjalnych. Nadzoruje BRI, elitarną jednostkę policji specjalizującą się w walce z przestępczością zorganizowaną i terroryzmem, próbując zintegrować nowy zespół, jednocześnie zapobiegając wojnie gangów. Ta ognista ośmioosobowa bohaterka z Cheyenne Federation ma mocny cios i może poprowadzić szarżę w nowej generacji dramatów policyjnych.

Wilk

Dystrybutor: APC

Sieć: BBC

Odcinki: 6×60

Thriller kryminalny BBC Wilk to najnowszy duży zakład od Sherlocku twórca Hartswood Films wraz z butikowym francuskim producentem-dystrybutorem APC. Oto kolejna generacja mrocznego, epickiego thrillera kryminalnego. Oparty na uznanych powieściach Jacka Caffery’ego, Wilk ma na celu zrobić gwiazdę z Ukweli Roach, który prowadzi jako DI Caffery, młody człowiek poszukujący siebie. Mając obsesję na punkcie sąsiada, który według niego zamordował jego 10-letniego brata w latach 90., Jack próbuje naprawić krzywdy innych – ale jakim kosztem? Tymczasem w odizolowanym domu w Monmouthshire bogaci Anchor-Ferrers stają się ofiarami okrutnych gier psychopaty. Kiedy dwie narracje zderzają się, DI zaczyna ścigać się z czasem. Wilk jest w planach od jakiegoś czasu i jest jednym z najbardziej znanych projektów, które będą krążyć po Cannes.

Estonia

Dystrybutor: Film w wersji beta

Sieć: TV4, Cmore, MTV i ProSiebenSat.1

Odcinki: 8×60

„Wszyscy musimy stać się trochę bardziej skandynawski” — oświadczył dyrektor generalny Beta Film Moritz von Kruedener podczas Series Mania w zeszłym miesiącu. Von Kruedener miał na myśli sposób, w jaki programy takie jak dystrybuowane w wersji beta Estonia wymagają obecnie wpisowego od wielu sieci już na wczesnym etapie procesu produkcyjnego. Estonia był jego najlepszym przykładem, program, który Beta prezentuje teraz w Mip TV. Ośmioczęściowy serial, którego partnerami są sieci w Niemczech i Skandynawii, śledzi tragiczną historię statku MS Estonia, który w 1994 roku został złapany przez katastrofalny sztorm u wybrzeży Finlandii. Pomimo dramatycznej akcji ratunkowej prowadzonej w najtrudniejszych warunkach, statek tonie w ciągu 30 minut, zabijając 852 dusze, a ta straszna tragedia rodzi wiele pytań. Może nie jest to najradośniejsza historia iz pewnością nie jest dla osób o słabych nerwach, ale biorąc pod uwagę sukces hitu Beta Berlinale TV Series Rój, oczekiwać Estonia odejść z Cannes z kilkoma partnerami więcej, niż wszedł.

Czy ten post był pomocny?