Skip to content

Współtwórca „Imperium” Danny Strong pozwany przez byłą firmę zarządzającą o prowizje

28 de wrzesień de 2021
AP17025242623642 e1632796313714

Niecały miesiąc przed miniserialem związanym z kryzysem opiatowym Dopechick planowane jest uruchomienie w Hulu, pisarz i Imperium współtwórca Danny Strong został pozwany o prowizje od swojej byłej grupy zarządzającej.

Reprezentowana przez hollywoodzką prawniczka wagi ciężkiej Patricia L. Glaser, The Gotham Group stara się o oświadczenie sądu, że ich prawie 20-letnia ustna umowa z Strongiem jest „wykonalna”. Chcą nadal otrzymywać swoje 10% prowizji od projektów, które miały miejsce podczas współpracy obu stron.

Reprezentowany przez CAA Silne powiązania z Gotham Group 13 września.

„Niedługo po wypowiedzeniu stało się jasne dla Gotham Group, że Danny wypowiadał je tylko z nadzieją, że uniknie płacenia prowizji Gotham Group związanych z jego błyszczącym przedłużeniem nowej umowy” – czytamy w oświadczeniu złożonym w Sądzie Najwyższym w Los Angeles pod koniec zeszłego tygodnia. „To podejrzenie potwierdziło się, gdy prawnik Danny’ego zajmujący się rozrywką, w imieniu Danny’ego, stwierdził, że Gotham Group nie jest już uprawniona do otrzymywania prowizji po ich rozwiązaniu”.

Glaser Weil Fink Howard Avchen & Shapiro LLP dodał w zgłoszeniu (które można przeczytać tutaj), że Strong i jego prawnik zajmujący się rozrywką wydawali się podzielać „nowy pogląd, że ogólnie rzecz biorąc, umowy między menedżerami a ich klientami są niewykonalne – a stwierdzenie, że gdyby było prawdziwe (nie jest), byłoby to sprzeczne z osiemnastoletnim przebiegiem działań stron oraz normami i standardami, w których branża funkcjonuje od ponad 100 lat…

„Stanowisko Danny’ego, że jego wypowiedzenie zwalnia jego przyszłe zobowiązanie do płacenia prowizji, jest sprzeczne ze standardową i powszechnie akceptowaną praktyką branżową, zgodnie z którą gdy klient kończy relację ze swoim przełożonym, nadal jest winien prowizje za pieniądze otrzymane od zrealizowanych projektów lub dla których odbyły się istotne negocjacje przed zakończeniem” – kontynuowali oświadczenie prawników Gotham Group. „Innymi słowy, chociaż Danny nie będzie już winien prowizji wobec Gotham Group za zupełnie nowe projekty, w które przystępuje po rozwiązaniu Gotham Group, nadal jest winien Gotham Group pełną prowizję za cały czas trwania projektów, w które się zaangażował lub które zostały znacząco negocjowane, gdy Gotham Group był jego menedżerem, w tym przedłużenia negocjowane podczas trwania relacji lub zastępstwa.

Przedstawiciele firmy Strong nie odpowiedzieli na prośbę o komentarz z Terminu Ostatecznego.

Strong to dwukrotny zdobywca nagrody Emmy, którego najnowsza seria Dopechick, z udziałem Michaela Keatona, Petera Sarsgaarda, Willa Poultera, Kaitlyn Dever, Rosario Dawson, Michaela Stuhlbarga i innych, premiera 13 października w Hulu. Wcześniej współtworzył dramat muzyczny Foxa Imperium z Lee Danielsem i wyreżyserował dramat JD Salingera Buntownik w Rye, z udziałem Nicholasa Houlta. Strong pisał także o tak ważnych tytułach, jak: Głodowe Igrzyska: Kosogłos Część 1 oraz 2 oraz Lokaj Lee Danielsa, m.in.

Czy ten post był pomocny?