Skip to content

Właśnie dlatego 9-1-1: Tommy Vega z Lone Star wygląda tak znajomo

27 de listopad de 2022
l intro 1669231751

Gina Torres wygląda podejrzanie

„9-1-1” to proceduralny serial telewizyjny stworzony przez genialnego umysł telewizyjny Ryana Murphy’ego (twórcę „Glee”, „American Horror Story” i „Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story”). Śledzi życie i karierę ratowników z Los Angeles, Ateny Grant-Nash (Angela Bassett), sierżanta LAPD, Bobby’ego Nasha (Peter Krause), kapitana LAFD oraz innych policjantów, strażaków, ratowników medycznych i dyspozytorów. W rolach głównych występują także Connie Britton i Jennifer Love Hewitt.

Po trzech sezonach „9-1-1” Murphy i spółka stworzyli spin-off w Austin w Teksasie, zatytułowany „9-1-1: Lone Star”. Nowa seria miała swoją premierę w 2020 roku i śledzi życie Owena Stranda (Rob Lowe) i jego syna TK (Ronen Rubinstein), którzy przeprowadzają się z Manhattanu do Austin, aby oczyścić TK z uzależnienia od opioidów. W serialu występują także Liv Tyler („Armageddon”, „Władca pierścieni”) i Jim Parrack („Czysta krew”, „Legion samobójców”).

Tommy Vega jest jedną z najsilniejszych i najbardziej fascynujących postaci w spin-offie z Teksasu. Jest zdolną matką dwójki dzieci, która wraca do pracy jako kapitan EMT na stacji 126 po tym, jak restauracja jej męża została zmuszona do zamknięcia z powodu COVID. W poszukiwaniu nowego sanitariusza na stacji rekrutuje TK, dając mu nowy początek. Postać jest sercem zespołu EMT i pozostaje skałą, nawet w obliczu śmierci męża. Gra ją aktorka, która nie jest obca silnym kobietom. Jeśli myślisz, że widziałeś ją już wcześniej, to dlatego, że od prawie trzydziestu lat przedstawia na ekranie zdolne kobiety. Tutaj widziałeś ją już wcześniej.

Gina Torres grała Nebulę w Hercules The Legendary Journey

W połowie lat 90. pojawiły się dwa najpopularniejsze kultowe programy tej dekady, kiedy „Hercules: Legendarne podróże” z Kevinem Sorbo w roli głównej i jego spin-off „Xena: Wojownicza księżniczka” z Lucy Lawless w roli głównej przyciągnęły widzów z powrotem do czasów starożytnej Grecji, bogów i potworów. Co tydzień obie serie pokazywały swoich tytułowych bohaterów walczących, gdy ratowali wiejskich wieśniaków, którzy nie mogli się obronić.

Gina Torres pojawia się w obu serialach, przede wszystkim w dziewięciu odcinkach „Herkulesa” jako Nebula, królowa piratów. Po raz pierwszy spotyka greckiego półboga, kiedy ona i jej załoga udają się na bezludną wyspę, aby zakopać swój skarb, tylko po to, by spotkać pół-kobietę, pół-pająka, który zabija całą jej załogę. W końcu zakochuje się w Iolausie (Michael Hurst), który poświęca się dla niej, skłaniając ją do podróży do podziemnego świata, aby przywrócić go do życia. Tam zostaje na krótko zamieniona w zombie, po czym wraca do zdrowia, zasiadając jako królowa Sumeru i walcząc o prawa kobiet. Torres pojawił się także w „Xenie” jako Kleopatra w jednym odcinku.

W wywiadzie dla Entertainment Weekly Torres opowiada o wygodnym zbiegu okoliczności, który zaprowadził ją do obu programów. „Herkules” i „Xena” pojawiły się w idealnym momencie mojego życia – mówi. „Podróże to coś, co kocham robić, więc możliwość wsiadania do samolotu i podróżowania po całym świecie do tego pięknego kraju, Nowej Zelandii, i poznawania tamtejszej kultury”. Dalej mówi o kręceniu obu programów. „Kiedy dostałem telefon, że dostałem rolę Nebuli, pisali także scenariusz do” Xeny ”dla Kleopatry. Producenci uznali, że” ona już jest w mieście, równie dobrze może zagrać jedno i drugie ”.

Gina Torres grała Cas w sequelach Matrixa

Gina Torres uśmiecha się

„Matrix” zmienił świat, kiedy został wydany w 1999 roku, w którym wystąpili Keanu Reeves, Laurence Fishburn, Carrie-Anne Moss i Hugo Weaving. Rozwój efektów specjalnych „czasu pocisku” (spowolnienie lotu pocisku, aby postacie mogły go uniknąć) to scena, która była sfałszowana i budowana przez ostatnie dwie dekady. Oprócz naginania czasu ruchów podczas unikania kul, były to akrobacje przeciwne grawitacji i kung fu z drutem, które sprawiły, że film science fiction stał się hitem i zapoczątkował trzy pełnometrażowe kontynuacje, animowany film krótkometrażowy i gry wideo. Nawet dzisiaj wyrażenie „czerwona pigułka” odnosi się do znaczenia filmu, jakim jest poznanie prawdy, kiedy Neo (Reeves) wybiera czerwoną pigułkę, aby wyjść z matrixa do prawdziwego świata.

Gina Torres pojawia się w dwóch bezpośrednich sequelach jako Cas, wdowa po Dozerze. Dozer był pilotem Nabuchodonozora, statku, który przewozi Neo, Trinity (Moss) i Morfeusza (Fishburn). Urodziła się w prawdziwym świecie i nadal mieszka w ludzkim mieście Syjon, gdzie wychowuje dzieci pozostawione przez jej zmarłego męża. W wywiadzie dla kanału YouTube NeoMatrixology, Torres mówi o przegapieniu jednej roli, zanim dostał rolę Cas.

„Nie brałem udziału w przesłuchaniu jako Cas. Brałem udział w przesłuchaniu do roli Nairobi. Był taki moment, kiedy wszystko zależało od Jady i mnie, i wszyscy wiemy, jak to się potoczyło. Byli pod wrażeniem mnie w tym czasie, kiedy chciał mnie umieścić w filmie, więc zostałem Casem”. Następnie ujawnia, że ​​​​wcieliła się później w postać Nairobi w powiązanej grze na PC, będącej kroniką przygód porywczego kapitana.

Była numerem 2 Malcolma Reynoldsa w Firefly

Gina Torres celująca z pistoletu

Istnieją seriale, które nie lądują podczas emisji tego życia z odbiorem po odwołaniu. Niefortunna kategoria zbyt wczesnego anulowania nigdy nie jest tą, w której serial chce być. Jednym z seriali, który miał tylko jeden sezon i który do dziś jest kochany przez swoich fanów dwadzieścia lat później, jest „Firefly”. Historia opowiada o grupie odmieńców, którzy przemierzają kosmos i wykonują dorywcze prace (może są piratami lub dobrymi facetami, w zależności od perspektywy).

W obsadzie widzimy młodego i dobrze zapowiadającego się Nathana Filliona, którego przeznaczeniem jest zakotwiczenie w serialach takich jak „Castle” i „The Rookie”. Malcolm Reynolds jawi się jako beztroski Han Solo w kosmicznym westernie (był to „The Mandalorian”, zanim „The Mandalorian” stał się „The Mandalorian”). W serialu występują także Alan Tudyk („Łotr 1”, „Ja, robot”), Morena Baccarin („Deadpool”, „Gotham”), Adam Baldwin („Chuck”, „Dzień Niepodległości”) i Summer Glau ( „Arrow”, „Terminator: Kroniki Sary Connor”). Gina Torres pojawiła się jako druga połowa dowództwa na statku. Podczas gdy Malcolm Reynolds był beztroski i psotny, Zoe grana przez Torresa była silnym, ugruntowanym zastępcą dowódcy. Zawsze trzymała wszystkich w ryzach i wykonywała zadania, w tym kapryśnego kapitana.

Torres opowiedziała o swoim czasie spędzonym w serialu w wywiadzie dla Collider. Mówi o tym, jak obsada pozostaje blisko jak rodzina i jak serial był kontynuowany z fanami. „Nigdy nie wyobrażasz sobie, że kiedy zostaniesz odwołany, będzie to miało dalsze życie. I tak zrobiliśmy” – powiedziała. „Po prostu oszukujemy czas ojca”.

Była morderczą żoną w 24

Gina Torres celująca z pistoletu

„24 godziny” był jednym z najpopularniejszych programów nowego stulecia, kiedy miał swoją premierę w 2001 roku. Kiefer Sutherland poprowadził obsadę przedstawiającą jednostkę w CIA, która codziennie pracowała, aby powstrzymać wszelkie zagrożenia terrorystyczne w Los Angeles i okolicach. W ciągu dziewięciu sezonów jednostka antyterrorystyczna, czasami kierowana przez Jacka Bauera (Sutherland), a innym razem przez niego obalona, ​​widziała wiele zagrożeń, począwszy od zabójstw polityków, bomb nuklearnych, gazów paraliżujących i wirusów. Na szczęście dla Tinsel Town Jack Bauer nigdy nie zawiódł w swojej misji zapewnienia bezpieczeństwa miastu.

Serial nie składał się tylko z pełnych akcji antyterrorystycznych pocisków i bomb; w fabule wplecione były studia postaci tych, którzy nie cofną się przed niczym, by zdobyć władzę. Skandale polityczne i prywatne stały się normą każdego sezonu. Do dnia 3 (sezon 3) Gina Torres dostała rolę Julii Milliken. Jeśli myślisz, że walka z terroryzmem i dowodzenie zespołem agentów jest w sam raz dla Torres, masz rację, ale jej rola w „24 godziny” pokazała, że ​​miała więcej głębi niż jej zwykłe role kobiet alfa. Julia była żoną magnata, który miał władzę nad prezydentem Davidem Palmerem (Dennis Haysbert). A kiedy odkrył, że jego żona sypia z bratem prezydenta, zażądał zwolnienia.

W rozpaczliwej chwili Julia zostaje przekonana przez Sherry Palmer (Penny Johnson Jerald), byłą żonę prezydenta i drugorzędnego złoczyńcę z pierwszych trzech sezonów, aby nie pomagała mężowi, gdy ten ma zawał serca. Po jego śmierci Sherry zostawia Julię, by wziąć na siebie winę, aw emocjonalnym momencie Julia kończy życie Sherry i jej własne. Wystąpiła zaledwie w kilku odcinkach serialu, ale na zawsze zmieniła oblicze serialu.

Była chorą żoną w Hannibalu

Gina Torres patrząc w górę

Kiedy wymieniasz najbardziej nikczemnych złoczyńców, tych, którzy mogą cię przestraszyć, słysząc ich imię, gdzieś na szczycie znajduje się Hannibal Lecter. Pojawiający się w nagrodzonym Oscarem filmie „Milczenie owiec” i jego kontynuacjach, rola Anthony’ego Hopkinsa jako kanibalistycznego seryjnego mordercy przeszła do legend. Nikt nigdy nie mógł tego przebić. To znaczy, może z wyjątkiem Madsa Mikkelsena. Zgłosił się do roli Hannibala Kanibala w prequelu serii Hannibal. Serial opowiada o Willu Grahamie (Hugh Dancy), który pomaga FBI w odnalezieniu seryjnych morderców. Lecter służy zarówno jako psychiatra, jak i konsultant, bawiąc się z prawem w kotka i myszkę, podczas gdy za kulisami przeprowadza swoje horrory.

Oczywiście Graham musi mieć szefa, a legendarny Laurence Fishburne gra go jako Jacka Crawforda. Crawford polubił Lectera i ceni sobie jego zdolność do utrzymywania Grahama na poziomie operacyjnym, aby mógł wyjaśniać sprawy. Ramię w ramię z Crawfordem jest jego żona, Bella, grana przez Torresa. Podczas gdy Bella pojawia się tylko w pięciu odcinkach, jej walka z rakiem płuc dodała emocji serii badającej mrok ludzkości. Bella przypomniała Crawfordowi światło.

W wywiadzie dla Collider Torres opowiedziała o pracy ze swoim prawdziwym mężem, Fishburnem. „To było wspaniałe doświadczenie. Było wspaniale. Bardzo dobrze nam się razem pracuje i cieszymy się swoim towarzystwem. Mamy dobre, zdrowe, wspaniałe relacje zawodowe, a potem wracamy do domu i trochę o tym rozmawiamy. Mówiłam to już wcześniej i powtórzę jeszcze raz: kocham mojego męża. Uważam, że jest genialny i genialny. Jako aktorka praca z aktorem tego kalibru to zawsze dreszczyk emocji. To może tylko sprawić, że staniesz się lepsza ”.

Trzymała w ryzach Harveya Spectera w garniturach

Gina Torres wygląda groźnie

Istnieją seriale telewizyjne o prawie sądowym na praktycznie każdym kanale i usłudze przesyłania strumieniowego, od „Boston Legal” po „She-Hulk: Attorney at Law”. Jednym z najpopularniejszych w ostatniej dekadzie jest amerykański serial „Suits”. Serial opowiada o Mike’u Rossie (Patrick J. Adams), genialnym nieudaczniku, który bierze LSAT za pieniądze. Kiedy trafia na rozmowę kwalifikacyjną dla dużej firmy prawniczej w Nowym Jorku, udaje adwokata i dostaje pracę. Pod okiem Harveya Spectora (Gabriel Macht) znajduje aspirację, o której istnieniu nigdy nie wiedział; gdyby tylko mógł zachować swój sekret.

Gina Torres pojawia się w serialu jako Jessica Pearson, partner zarządzający firmy. Podczas gdy Harvey jest wielkim hitlerem w firmie i zawsze wykonuje swoją pracę, Jessica jest siłą napędową. Nauczyła Harveya wszystkiego, co wie, i jest praktycznie jedyną osobą w całej serii, która może zamknąć Harveyowi usta i upokorzyć go, co często musi robić. Torres gra tę postać dokładnie tak, jak powinna; Czarna kobieta prowadząca najpotężniejszą firmę prawniczą w mieście ma tylko wrogów, ale Torres wydaje się być jedyną osobą na tyle twardą, by się z nimi zmierzyć.

Powtórzyła tę rolę w spin-offie „Pearson” i rozmawiała z Colliderem o doświadczeniu i postaci. „Jessica naprawdę jest rekinem, w tym znaczeniu tego słowa. Musi być w ciągłym ruchu. Musi przebić się przez wodę i zobaczyć, co tam jest. Myślę, że to ją ekscytuje i pozwala jej iść dalej. To dodaje jej energii. Uwielbia wyzwania i jest świetna w znajdowaniu wyjścia zza ósemki. Może nie zawsze jej się to podoba, ale udaje się”.

Czy ten post był pomocny?