Skip to content

„Wieloryb” Darrena Aronofsky’ego, gwiazda Brendana Frasera, entuzjastycznie przyjęta głośną owacją na światowej premierze – Wenecja

5 de wrzesień de 2022
brendan fraser darren aronofsky

W triumfalnej światowej premierze na Festiwalu Filmowym w Wenecji Darrena Aronofsky’ego Wieloryb otrzymał siedmiominutową owację na stojąco w Sali Grande w niedzielny wieczór. Gwiazda Brendan Fraser był wyraźnie poruszony, gdy został przytulony przez swojego reżysera, podczas gdy w audytorium rozległy się szerokie oklaski.

Dramat psychologiczny spotkał się z silną reakcją przez cały dzień, a Fraser zdobywał najwyższe noty za swoją wiodącą turę. Gra Charliego, samotnego nauczyciela angielskiego żyjącego z ciężką otyłością, który próbuje ponownie nawiązać kontakt ze swoją nastoletnią córką, która jest w separacji, aby uzyskać ostatnią szansę na odkupienie.

Festiwal Filmowy w Wenecji 2022 Galeria zdjęć

Aronofsky reżyseruje na podstawie scenariusza Samuela D Huntera, opartego na sztuce Huntera z 2012 roku o tym samym tytule. W rolach głównych występują także Hong Chau, Sadie Sink, Ty Simpkins i Samantha Morton.

W swojej recenzji Damon Wise z Wszykina napisał, że „wszechstronny występ Frasera… sprawia, że ​​przymiotniki takie jak „odważny” i „nieustraszony” wydają się prawie bez znaczenia” i powiedział Wieloryb „przecina granicę, aby nigdy nie lepszy Brendan Fraser znalazł się na czele wyścigu dla najlepszego aktora”.

Sam Fraser wcześniej nazwał rolę Charliego „największym wyzwaniem” w jego karierze i powiedział, że postać „jest najbardziej heroicznym człowiekiem, jakiego kiedykolwiek grałem, ponieważ jego supermocą jest poszukiwanie dobra w innych i wydobycie tego w nich. W tym procesie jest na swojej drodze zbawienia”.

Zapytany o własną karierę w rollercoasterze, w której Fraser był gwiazdą akcji w Mumia oraz Jerzy z dżungliprzed wycofaniem się z Hollywood i niedawnym powrotem w serialach takich jak Sprawa i filmy, w tym nadchodzące Zabójcy kwiatowego księżyca, aktor brzmiał filozoficznie, „Wyglądałem wtedy inaczej. Moja podróż do miejsca, w którym teraz jestem, polegała na odkrywaniu jak największej liczby postaci. Nie mogę się doczekać, jak ten film wywrze na wszystkich głębokie wrażenie, tak samo jak na mnie”.

Dzisiejszy dzień oznaczał również powrót Aronofsky’ego, który wrócił do Wenecji po jego podzielonym 2017 Matka! Najpierw postawił swoje roszczenia na Lido z Fontanna w 2006 roku, ale była to podwójna frajda Zapaśnik oraz Czarny łabędź (odpowiednio w 2008 i 2010 r.), które ustanowiły Wenecję jako platformę startową Oscara.

Wydania A24 Wieloryb w kraju 9 grudnia.

Czy ten post był pomocny?