Skip to content

Wenecki Tydzień Krytyków ujawnia selekcję 2022; Niebo Greenlights Ricky Hatton Dokument; Alex Camilleri Scoops w pierwszej 50 000 $ nagrody Sam Spiegel Film Lab — Global Briefs

25 de lipiec de 2022
Grand prize winner

Wenecki Tydzień Krytyków ujawnia selekcję 2022

37. edycja Tygodnia Krytyków w Wenecji zaprezentowała swój skład na 2022 rok. Filmy w konkursie to filmy Theo Montoyi Anhell69 (Kolumbia), Philippe Petit’s bicie słońca (Francja), Isabella Carbonell Zrodzony z psa (Szwecja) i Davida Wagnera Eismayer (Austria), Dušan Zorić i Matija Gluscevic Czy widziałeś tę kobietę? (Serbia), Niccolò Falsettiego Marże (Włochy) i Alexa Schaada Powierzchowny (Niemcy). Out of Competition, francuski reżyser Florent Gouëlou’s Trzy noce w tygodniu jest filmem otwierającym i francusko-marokańską reżyserką Yasmine Benkiran Królowe zamknie sekcję. Odbędzie się również specjalny pokaz znanego portugalskiego reżysera Pedro Costy Krew. Równoległa sekcja Wenecja poświęcona głównie pierwszemu i drugiemu filmowi trwa od 31 sierpnia do 10 września.

Sky Greenlights Ricky Hatton dokumentalny

Sky ma opowiedzieć historię mistrza brytyjskiego boksera Ricky’ego Hattona w dokumencie z 14 szczytów producent Noah Media Group. Hitman: The Ricky Hatton Story (tytuł roboczy) przedstawi swoją niesamowitą podróż od posiadłości Manchester Council do walk w Las Vegas. Spektakl będzie również poruszał tematy celebrytów i zdrowia psychicznego, stanowiąc jednocześnie celebrację talentu i talentu ostrzegawczego. Dan Dewsbury nominowany do nagrody BAFTA (Zakazana Ameryka Louisa Theroux, Ian Wright: Domowe prawdy) reżyserem i producentem jest John McKenna z Noah. Spektakl jest najnowszym z wielotytułowej umowy deweloperskiej Noah ze Sky Studios. „Jestem pewien, że będzie to film, który zapewni to, do czego zawsze dążymy: fascynującą ludzką historię, zakorzenioną w sporcie, z tematami, które wykraczają daleko poza” – powiedział McKenna.

Alex Camilleri zdobywa nagrodę za 50 000 $ Sam Spiegel International Film Lab Award

Maltańsko-amerykański scenarzysta i reżyser Alex Camilleri, którego debiutancki film fabularny luzzu miał głośną premierę na Sundance w 2021 roku, zdobył główną nagrodę w wysokości 50 000 dolarów Sama Spiegel International Film Lab za swój nowy projekt fabularny Zejtune. Nagroda trafia zarówno do reżysera, jak i jego producentów, Rebeki Anastasi z Malty i mieszkającego w USA Ramina Bahrani. Ośmiomiesięczne laboratorium, nadzorowane przez Szkołę Filmową i Telewizyjną Sama Spiegla z Jerozolimy, zakończyło się specjalną sesją prezentacji podczas Jerozolimskiego Festiwalu Filmowego (21-31 lipca). Przewodniczącą jury była dyrektor artystyczna Cannes Critics’ Week Ava Cahen. „To projekt, który łączy style i kultury poprzez muzyczną podróż, oferując widzom odkrycie nowego świata: neorealistycznego musicalu” – stwierdziło jury. Zejtune. Wśród innych nagród, 10 000 $ Sam Spiegel International Film Lab Emerging Filmmaker Award, podzieliła izraelska reżyserka Aleeza Chanowitz Elka nie jest Shiksa oraz czerwone złoto belgijskiego reżysera Mathieu Volpe.

Czy ten post był pomocny?