Skip to content

Według badania przeprowadzonego przez UCLA czas przed ekranem wzrósł o 60% podczas zamykania Covid z „głęboko negatywnymi skutkami”

13 de październik de 2021
AdobeStock 275803229

Wiadomości błyskawiczne: Amerykanie więcej pili, więcej palili, oglądali więcej telewizji i mniej ćwiczyli podczas ostatnich zamykanych firm związanych z pandemią i zamówień na pobyt w domu, wynika z opublikowanego dziś badania przeprowadzonego przez UCLA.

Badanie opublikowane w szwajcarskim czasopiśmie Nutrients potwierdziło, że podczas szczytu pandemii Amerykanie w dużej mierze przyzwyczaili się do siedzącego trybu życia.

„Odkryliśmy, że przepisy ograniczające nieistotne czynności i nakazy pozostawania w domu podczas pandemii miały głęboko negatywny wpływ na wiele zachowań związanych ze stylem życia dorosłych Amerykanów” – wynika z oświadczenia dr Liwei Chen z UCLA Fielding School of Public Profesor nadzwyczajny ds. epidemiologii zdrowia i główny autor badania. „Chociaż te zmiany były złe dla wszystkich Amerykanów, nieproporcjonalnie wpływają na mniejszości rasowe i etniczne w USA, które już ponoszą większe obciążenie chorobami z powodu Covid-19”.

W październiku naukowcy przeprowadzili ankietę na reprezentatywnych próbach dorosłych Amerykanów z całego kraju, prosząc ich o zgłaszanie zachowań związanych ze stylem życia, takich jak czas ćwiczeń, czas spędzony przed telewizorem lub ekranem komputera, spożywanie alkoholu, palenie papierosów i spożywanie fast foodów .

Według ankiety respondenci odnotowali 31,2% skrócenie czasu ćwiczeń w porównaniu z okresami sprzed pandemii, podczas gdy czas spędzony przed ekranem wzrósł o 60,4%, spożycie alkoholu wzrosło o 23,2%, a palenie wzrosło o 9%. Średnie spożycie fast foodów spadło jednak z 1,41 razy w tygodniu przed pandemią do 0,96 razy w tygodniu podczas pandemii.

„Odkryliśmy znaczny wzrost zachowań siedzących, spożywanie alkoholu i palenie papierosów oraz spadek aktywności fizycznej” – powiedział współautor badania, dr Jian Li, który jest również związany z Centrum Szkoły Fielding.
dla zdrowia zawodowego i środowiskowego. „Czy utrzymywały się one podczas trwania pandemii i czy wpłynęły one na jakość życia i zdrowie jednostki, należy zbadać, ale jasne jest, że zasoby i wsparcie, które mogą pomóc ludziom w utrzymaniu zdrowego stylu życia podczas pandemii i po jej zakończeniu są pilnie potrzebne”.

City News Service przyczynił się do powstania tego raportu.

Czy ten post był pomocny?