Skip to content

W najnowszym sportowym plątaninie płatnej telewizji sieć MSG ostrzega przed potencjalnym zaciemnieniem Comcast

29 de wrzesień de 2021
Comcast MSG Networks

W związku z podniesieniem kurtyny w sezonie NBA i NHL, MSG Network ostrzega widzów, że zbliża się potencjalna awaria systemów kablowych Comcast Xfinity w New Jersey i Connecticut.

Comcast, mimo że jest największym operatorem telewizji kablowej w USA, praktycznie nie ma klientów w Nowym Jorku, ale zdrowa, sześciocyfrowa liczba z nich na przedmieściach jest zagrożona utratą usług. Regionalna sieć sportowa transmituje mecze NBA New York Knicks, a także zawody New Jersey Devils i New York Rangers and Islanders NHL, a także New York Red Bulls Major League Soccer. Sezon NHL ma się rozpocząć 12 października, a NBA 19 października, a przedsezonowe transmisje obu sportów już się rozpoczęły.

Termin obowiązywania obecnej umowy przewozu to czwartek o północy. Osoba zaznajomiona z sytuacją mówi, że negocjacje nie są aktywne i zbliżają się do terminu. MSG zaczęło pełzać po ekranie wraz z innymi wiadomościami w telewizji i platformach cyfrowych na temat stanu rzeczy. (Patrz przykład poniżej.)

Problem jest tylko najnowszym w szybko rozwijającej się sferze RSN. Chociaż nadal są względnymi magnesami ratingowymi i generatorami znacznych przychodów z reklam i przepływów pieniężnych, sieci działają zgodnie z modelem ekonomicznym zaprojektowanym bardziej dla poprzedniej epoki mediów niż obecnej. Opcje przecinania przewodów i przesyłania strumieniowego bezpośrednio do konsumentów zmniejszyły ich wpływ. Niektórzy dystrybutorzy narysowali jasną linię z RSN, prowadząc do przedłużających się walk o przewóz. Portfolio Bally Sports, kontrolowane przez Sinclair Broadcast Group, od miesięcy jest ciemne na kilku platformach. Dish Network, który od 2019 roku jest w konflikcie z Sinclairem, uderzył w poślizg z MSG Network w 2010 roku, a spór ten nadal pozostaje nierozwiązany. Własny NBCUniversal firmy Comcast właśnie zaczął ostrzegać klientów YouTube TV, że grozi im utrata dostępu do 14 sieci, w tym sześciu RSN.

„Pracowaliśmy nad osiągnięciem porozumienia, które jest uczciwe, rozsądne i spójne z innymi głównymi dostawcami, podczas gdy Comcast domaga się warunków, których nigdy nie zaakceptowaliby dla swoich własnych regionalnych sieci sportowych, w tym SNY w Nowym Jorku”, powiedział MSG w oświadczenie. „Klienci Xfinity nie zasługują na stratę Sieci MSG” relacje z lokalnych drużyn sportowych, w tym setki meczów na żywo w nadchodzących sezonach NBA i NHL. MSG Networks jest gotowe do dalszej pracy w dobrej wierze.

Comcast rzadko kończy się dramatem w 11. godzinie, chociaż fani New York Yankees wciąż narzekają na impas, który odłączył sieć YES od systemów Comcast od połowy 2015 roku do pierwszego tygodnia 2017 roku.

„Umowy Comcast z programistami wygasają od czasu do czasu” – podała firma w oświadczeniu. „Z sukcesem wynegocjowaliśmy tysiące umów z programistami i prawie w każdym przypadku dochodziliśmy do porozumienia. Chcielibyśmy osiągnąć uczciwą umowę z MSG, która ma sens dla naszych klientów przed wygaśnięciem obecnej, co pozwoli nam nadal oferować ich sieci w naszej ofercie kanałów”.

Oceny gier NBA i NHL odnotowały w zeszłym sezonie dwucyfrowe wzrosty w porównaniu z poprzednim, chociaż Covid-19 sprawia, że ​​porównania te są niedokładne. Przeciągające się komplikacje pandemii opóźniły rozpoczęcie ubiegłorocznych sezonów NBA i NHL. W sieciach RSN baseball jest zdecydowanie największym motorem rankingów i przychodów spośród wszystkich sportów.

Czy ten post był pomocny?