Skip to content

W którym roku urodził się Naruto?

20 de grudzień de 2022
when was naruto born

Naruto Uzumaki jest tytułowym bohaterem Masashiego Kishimoto Naruto franczyzowa. Pojawia się jako główna postać w anime Naruto i jego kontynuacja, Naruto Shippuden; pojawia się również w Boruto: Naruto Next Generations , ale jako postać drugorzędna, ponieważ serial koncentruje się na jego synu, Boruto Uzumakim. Przez lata Naruto przeszedł wiele zmian i widzieliśmy, jak dorastał wraz z rozwojem anime. Ale kiedy urodził się Naruto? Okej, znamy jego urodziny, ale który to był rok? W tym artykule wyjaśnimy teorie dotyczące roku urodzenia Naruto.

Naruto Uzumaki urodził się 10 października, ale dokładny rok jego urodzenia nigdy nie został ujawniony; miał wtedy 17 lat Naruto Shippuden skończył. Teraz nie wiemy, kiedy historia Kishimoto jest osadzona, więc nie mamy dokładnej chronologii, którą moglibyśmy porównać z naszą, ale niektórzy fani spekulują, że Naruto jest osadzony w czasie rzeczywistym, ale w alternatywnej rzeczywistości, co oznaczałoby że urodził się w 1986 (lub 1989, w zależności od tego, jak obliczyć).

W dalszej części artykułu znajdziesz więcej informacji na temat dzieciństwa Naruto, ponieważ wyjaśnimy historię jego narodzin, ale także teorie dotyczące jego wieku. Będzie tu wiele teorii, a także kilka spoilerów, więc uważaj, jak podchodzisz do artykułu, jeśli jeszcze nie wiesz wszystkiego.

W którym roku urodził się Naruto?

To jest, szczerze mówiąc, pytanie, które od jakiegoś czasu niepokoi fanów. Mianowicie Masashi Kishimoto nigdy tak naprawdę nie ujawnił swojej chronologii wybitne dziełowięc wiemy, ile lat minęło między wydarzeniami w mandze, ale nie wiemy, który to właściwie rok, ani jak Naruto oś czasu jest powiązana z naszą linią czasu w świecie rzeczywistym. Wiadomo, że Naruto używa tego samego kalendarza co my, ale to wszystko. Wiemy też, że urodził się 10 października. Ale który to był rok?

Teraz niektórzy fani spekulują na ten temat Naruto osadzona jest w czasie rzeczywistym, ale w alternatywnej rzeczywistości. Miałoby to sens i oczywiście ułatwiłoby sprawę. Oznaczałoby to, że fabuła Naruto rozpoczęła się w 1999 roku, kiedy manga zaczęła się publikować, a to ułatwiłoby nam śledzenie chronologii fabuły Naruto. Zgodnie z tą teorią Naruto urodziłby się 10 października 1986 roku.

Na początku serii Naruto Uzumaki miał 12 lat. Moment, w którym Naruto walczy z Sasuke pod koniec części I, ma 13 lat. Oznacza to, że: 1999–13 = 1986. Jest to wyliczenie, z którego można wywnioskować, że Naruto urodził się w 1986 roku. Aby to potwierdzić, możemy jeszcze dodać: Część 2 mangi rozpoczęła się dwa i pół roku później, tj. około połowy 2002 roku, ponieważ Naruto był 15 i pół, kiedy wrócił do wsi.

ZWIĄZANE Z:

Ile lat ma Kakashi w Naruto i Boruto?

Pół roku później, kiedy Naruto i jego drużyna szukają Sasuke po nieudanej próbie sprowadzenia go z powrotem z Saiem i Yamato, ma on 16 lat. Podczas walki z Painem okazało się, że ma jeszcze 16 lat. Czwarta Wielka Wojna Shinobi zakończyła się w dniu 17 urodzin Naruto, czyli 10 października 2003 roku, na podstawie naszych obliczeń.

Ma to sens z matematycznego punktu widzenia, a liczby są całkowicie poprawne, ale jest problem: to tylko teoria. Nie mamy absolutnie pojęcia, czy ta teoria jest poprawna, ponieważ Masashi Kishimoto nigdy niczego nie potwierdził, a w Internecie jest wiele innych teorii, ale z naszego punktu widzenia ta ma sens i mamy nadzieję, że pomogliśmy ci trochę lepiej zrozumieć całą ideę . A teraz opiszmy okoliczności narodzin Naruto.

Kiedy urodził się Narutowicz?

Ze względu na warunki, w jakich znajdowała się matka Naruto, która była Jinchūriki Dziewięcioogoniastego, narodziny Naruto musiały być przeprowadzone bardzo ostrożnie. Kiedy nadszedł czas na poród, pieczęć, która zawierała bestię wewnątrz Jinchūriki, osłabła, przez co konieczne było jej wzmocnienie po zakończeniu porodu. Naruto urodził się w pokoju chronionym barierą, a świadkami narodzin byli tylko jego rodzice, Kushina Uzumaki i Minato Namikaze, a także Biwako Sarutobi, żona Hiruzena Sarutobiego i Taji, medyczny ninja, który pomagał podczas porodu.

Kiedy Naruto się urodził, Minato miał wzmocnić pieczęć Kushiny, ale pojawił się zamaskowany mężczyzna, który porwał Naruto. Minato udaje się uratować Naruto, ale z tego powodu nie jest w stanie ochronić Kushiny, która zostaje porwana przez zamaskowanego mężczyznę. Zamaskowany mężczyzna ujawnił, że jego zamiarem było wypuszczenie Dziewięcioogoniastego do ataku na wioskę liścia, wykorzystując słabość pieczęci Kushiny. Minato umieścił Naruto, a następnie osłabioną Kushinę w bezpiecznym domu, podczas gdy on postanowił zająć się sytuacją.

Oto kto opiekowal sie Naruto jako dziecko.webp

Wreszcie, Dziewięcioogoniasty pokazał wielką moc, a Minato zdecydował się zapieczętować część czakry Dziewięcioogoniastego wewnątrz Naruto, aby stał się Jinchūriki. Druga część czakry Dziewięcioogoniastego została zapieczętowana w Minato. W tym samym czasie Minato uznał za stosowne zapieczętować część swojej czakry, jak również czakry Kushiny, w Naruto, aby, gdy dorośnie, mogli pomóc mu w roli jinchuriki.

Podczas zapieczętowania, Minato i Kushina zostali przebici przez jeden z pazurów Dziewięcioogoniastego, który próbował zabić Naruto, zanim został zapieczętowany. Z tego powodu i wykonanej pieczęci rodzice Naruto umierają, ale nie wcześniej niż pożegnali się z Naruto i poprosili Hiruzena, aby mieszkańcy Konohy traktowali Naruto jak bohatera, ratując wioskę przed Dziewięcioogoniastym Demonicznym Lisem.

Teraz, po osieroceniu, dzieciństwo Naruto było dla niego bardzo trudnym okresem. Mianowicie, tylko kilku mieszkańców było w stanie spełnić tę prośbę, ponieważ większość z nich była oburzona atakiem bestii, źle traktując Naruto podczas jego wzrostu. Z tego powodu Hiruzen zadekretował, że nikt nie powinien dowiadywać się o prawdzie Naruto, aby inne dzieci nie traktowały go inaczej i nie marginalizowały. W każdym razie większość chłopców zachowywała taką samą postawę pogardy jak ich rodzice w stosunku do Naruto, przez co Naruto przez większość czasu był sam.

ZWIĄZANE Z:

Oto kiedy i jak Naruto uczy się kontrolować Kuramę!

Hiruzen również uważał za rozsądne, aby nikt nie powiedział Naruto, że jego ojciec był Czwartym Hokage. Cała ta sytuacja wywołała w Naruto potrzebę wyróżnienia się, aby nie pozostać niezauważonym. Następnie Naruto wszedł do Akademii Ninja. Pewnego dnia, podczas samotnej zabawy na huśtawce w pobliżu Akademii, Naruto był świadkiem, jak Hinata Hyūga była dokuczana przez grupę łobuzów z powodu jego oczu i postanowił interweniować. Naruto przedstawił się zbirom jako następny Hokage, a ponieważ mieli przewagę liczebną, łobuzy pobili Naruto i podarli czerwony szalik, który miał na sobie.

Zaskoczony widząc, jak Naruto ją chronił, Hinata podziękował mu, podczas gdy Naruto zostawił szalik, ponieważ była rozdarta, odrzucając ją z uśmiechem, żeby się o nią nie martwiła. Pewnego dnia w anime Naruto został skonfrontowany z Sakurą Haruno, Ino Yamanaką, Shikamaru Narą i Chōji Akimichi. Uznali go za kogoś o imieniu Yota, który nagle zniknął.

Naruto zaprzeczył, że zna osobę, o którą prosili, a potem, pod ich naciskiem, Naruto odchodzi, zirytowany widząc, że chłopcy wyglądają podobnie do innych wieśniaków. Później, gdy jest w lesie, Naruto słyszy płacz chłopca, więc postanawia go odnaleźć. Później dowiaduje się, że pogoda miała wpływ na emocje chłopca. Naruto zdał sobie sprawę, że to był Yota (chłopiec, którego szukali inni). Yota okazał współczucie Naruto i poprosił go, aby nauczył go gwizdać.

Naruto jest zdezorientowany tą prośbą, ale zdaje sobie sprawę, że Youta już widział, jak gwiżdże, i stąd pochodzi życzenie. Gdy Naruto nauczył go gwizdać, ta dwójka związała się i została bliskimi przyjaciółmi. Potem Naruto i inni chłopcy z Konohy wyruszają do gry, ale podczas gry Naruto nieświadomie zranił uczucia Yoty, więc zniknął. Kiedy go znaleźli, zdali sobie sprawę, że został złapany przez ANBU, które postanowiło go przesłuchać, zdając sobie sprawę, że nie należy do wioski. Chłopcy próbowali zatrzymać przełożonych, ale bezskutecznie.

Następnego dnia Naruto otrzymał wizytę od swoich przyjaciół, którzy postanowili udać się do Rezydencji Hokage, aby uratować jego przyjaciela. Rolą Naruto było odwrócenie uwagi przełożonych, podczas gdy inni ratowali Youtę. Na początku plan wydawał się opłacalny, ale ANBU zdołało zareagować i powstrzymać chłopców. Kiedy panorama wygląda na ciemną, Yota denerwuje się i sprawia, że ​​piorun spada na ANBU, który mdleje. Chłopcy zaczęli uciekać z posiadłości będąc ścigani przez ANBU, docierając do rzeki. Chłopcy ze względu na krótkie doświadczenie nie mogli chodzić po wodzie, więc musieli przez nią przejść.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?