Skip to content

W jakim odcinku Yuji Itadori wraca do życia?

4 de sierpień de 2022
Itadori

Jujutsu Kaisen to serial, w którym drugoplanowa postać Satoru Gojo jest tak uwielbiana, że ​​większość ludzi myśli, że cała seria jest o nim. Ale to nie jest. Mianowicie, Jujutsu Kaisen opowiada historię Yuji Itadori, nieprawdopodobnego bohatera i statku dla niezwykle potężnego Ryomen Sukuna. I chociaż większość ludzi chce, aby Itadori skonsumował jak najwięcej palców Sukuny, a następnie umarł, to Gojo jest tym, który go chroni. Mimo to Itadori umarł już w Jujutsu Kaisen, ale też bardzo szybko ożył. W tym artykule opiszemy Ci wszystkie te okoliczności.

Yuji Itadori umiera w odcinku 5 Jujutsu Kaisenpod tytulem „Przerażające łono, część 2”, którego premiera odbyła się 31 października 2020 roku. Jego śmierć była dość krótka, gdyż dość szybko wrócił do życia. Yuji Itadori powrócił do życia w odcinku 6 z Jujutsu Kaisenpod tytulem „Po deszczu”, który swoją premierę miał 7 listopada 2020 roku w Japonii.

W dalszej części tego artykułu skupimy się na wydarzeniach związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Yuji Itadori z Jujutsu Kaisen. Ujawnimy dokładnie, jak to wszystko się wydarzyło, a także kiedy to wszystko się wydarzyło. Artykuł będzie zawierał wiele spoilerów, więc musimy Cię ostrzec, jeśli nie widziałeś całego programu.

W którym odcinku umiera Yuji Itadori?

Wydarzenia, które zamierzamy opisać, miały miejsce w odcinku 5 Jujutsu Kaisen, zatytułowanym „Fearsome Womb, Part 2”, którego premiera miała miejsce 31 października 2020 roku. Miesiąc po tym, jak on i Megumi uratowali dziecko przed klątwą, Yuji wraz z Nobarą i Megumi zostaje zabrana do aresztu na misję przez Kiyotakę Ijichi, który wyjaśnia im sytuację. Kiedy krewny przychodzi zapytać, czy jego syn jest bezpieczny, Yuji postanawia uratować więźniów.

Gdy cała trójka kieruje się w stronę centrum, zauważają, że obszar się rozszerzył. Megumi zauważa również, że nie ma już wyjść, co powoduje, że Yuji i Nobara zastanawiają się, co zamierzają zrobić. Megumi mówi im, że jego Shikigami, którego wezwał, jest w stanie znaleźć wyjście, z czego cieszą się Yuji i Nobara. Następnie cała trójka kieruje się w głąb centrum, gdzie napotykają tam zwłoki.

Yuji bada jedno z ciał i odkrywa, że ​​jest to więzień, którego szukają. Yuji następnie chce odzyskać ciało, ale Megumi mu zabrania. Dwóch uczniów następnie kłóci się, ale przestają, gdy Nobara znika w innym miejscu. Zanim ta dwójka zdąży na to zareagować, pojawia się klątwa klasy S. Yuji próbuje działać szybko, atakując ducha Tozamą, ale Klątwa łatwo go łamie, a nawet odcina rękę Yujiego.

Ten ostatni próbuje przekonać Sukunę, by im pomogła, ale Sukuna odmawia, a nawet mówi, że zabije swoich przyjaciół. Yuji następnie mówi Megumi, aby poszła uratować Nobarę i dać sygnał, gdy wyjdą, ponieważ w tym momencie wymieni swoje ciało z Sukuną. Po odejściu Megumi, Yuji idzie walczyć z Klątwą, ale szybko zostaje pokonany. W przypływie desperacji Yuji postanawia zaatakować Plagę ciosem naładowanym Przeklętą Energią.

Klątwa z łatwością przeciwdziała Yuji, ale oboje nagle słyszą wilcze wycie, sygnał, który miała dać Megumi. Słysząc to, Yuji rozmawia z Sukuną. Po pokonaniu Klątwy Yuji nie udaje się odzyskać swojego ciała, zmuszając Sukunę do ścigania Megumi. Po pewnym czasie Yuji udaje się odzyskać swoje ciało, a następnie odbywa krótką rozmowę z Megumi przed śmiercią, ponieważ stracił serce.

W którym odcinku Yuji Itadori powraca do życia?

Wydarzenia, które opiszemy w tym dziale miały miejsce w 6. odcinku Jujutsu Kaisen zatytułowanym „After the Rain”, który miał swoją premierę 7 listopada 2020 roku w Japonii. Ciało Yujiego zostaje następnie zabrane do kostnicy Tokijskiej Szkoły Egzorcyzmów, gdzie można je zbadać. Później Yuji znajduje się w przestrzeni życiowej Sukuny, gdzie rozpoczyna walkę z Sukuną. Sukuna z łatwością obezwładnia Yujiego, a następnie mówi mu, że nie są całkowicie martwi.

Sukuna oferuje przywrócenie Yujiego do życia, pod pewnymi warunkami, które głównie przynoszą korzyść Yuji, ale Yuji odrzuca i mówi Sukunie, aby bezwarunkowo go ożywiła. Sukuna proponuje, że będą walczyć, a zwycięzca dostaje swoją ofertę, którą Yuji akceptuje, ale Sukuna łatwo go tam pokonuje. Zanim badanie mogło się rozpocząć, Yuji wrócił do życia i został powitany przez Satoru.

Gdy Yuji zmienia ubranie, Satoru rozmawia z Shoko Ieiri o pozostawieniu zmarłego Yuji w aktach, aby mógł trenować Yuji do turnieju międzyszkolnego. Później Yuji zostaje przeniesiony do pokoju, gdzie Satoru wyjaśnia, jak działa Przeklęta Energia oraz jakie są zaklęcia. Gdy Yuji jest podekscytowany, Satoru wyjawia mu, że nie może używać zaklęć, co powoduje, że Yuji jest smutny.

Satoru mówi mu, że tylko wzmocnią jego zdolności bojowe dzięki Przeklętej Energii i prosi go, by uderzył go w rękę. Kiedy Yuji uderza Satoru w rękę, ten wyjaśnia, że ​​nie było w niej ani grama Przeklętej Energii i to negatywne emocje napędzają Przeklętą Energię. Satoru następnie mówi Yuji, że będzie musiał trenować swoją Przeklętą Energię oglądając filmy.

Daje mu jedną z lalek dyrektora i wyjaśnia, w jaki sposób nauczy się kontrolować przepływ Przeklętej Energii, oglądając filmy, i że ta lalka zaatakuje go, jeśli nie będzie emitować ciągłego przepływu Przeklętej Energii. Na nieszczęście dla niego, Yuji na początku zmaga się z tym, ale z czasem udaje mu się to opanować.

ZWIĄZANE Z:

Każda większa śmierć Jujutsu Kaisen w porządku

Zanim Satoru wyjeżdża na spotkanie z Masamichi, pyta, czy Yuji spotkał Sukunę, gdy był martwy, ale Yuji mówi mu, że nie pamięta. Później Yuji udaje się zaliczyć szkolenie, gdy Satoru pojawia się, aby uczyć Yujiego o ekspansji domeny. Satoru zabiera go do miejsca, gdzie jest Jogo i po rozgniewaniu tego ostatniego, Satoru mówi Yuji, aby go nie zostawiał. Gdy Jogo używa swojej Ekspansji Domen, Satoru wyjaśnia Yuji, jaki to rodzaj techniki.

Yuji następnie patrzy, jak Satoru z łatwością pokonuje Jogo, potężną klątwę. Kiedy Satoru zaczyna przesłuchiwać Jogo, on i Yuji są rozpraszani przez zaklęcie Hanamiego. Yuji i Satoru próbują ich powstrzymać, ale Hanami udaje się uciec z Jogo. Satoru następnie wyjaśnia Yuji, że będzie ciężko trenował do turnieju liceum. Yuji następnie pyta, o czym mówi, a Satoru jest zaskoczony, że mu nie powiedział.

Czy ten post był pomocny?