Skip to content

W jakim odcinku Goku zmienia się w Super Saiyan? W tym wideo

9 de sierpień de 2022
goku super saiyan

Wszyscy wiemy na pewno, że transformacja Super Saiyan była bramą do wielu różnych transformacji, które Son Goku i jego sojusznicy byli w stanie osiągnąć w trakcie fabuły Dragon Ball. Oczywiście transformacja Super Saiyan blednie teraz w porównaniu z mocą, którą Goku osiągnął w swoich innych formach, ale wciąż jest to najbardziej charakterystyczny moment w historii NBA. Ale w którym odcinku Goku staje się Super Saiyanem po raz pierwszy?

Goku został Super Saiyanem po raz pierwszy w odcinku 95 Dragon Ball Z. Osiągnął tę formę, gdy wpadł w szał po tym, jak Frieza przeżył swoją Spirit Bomb i uciekł się do zabicia Krillina z zemsty za obrażenia spowodowane atakiem Goku. W swojej wściekłości, Goku wzmocnił się i stał się Super Saiyanem.

Transformacja Super Saiyan, którą przeszedł Goku, jest nadal najbardziej charakterystycznym momentem w historii Dragon Ball, ponieważ po raz pierwszy zobaczyliśmy formę, która stała się jednym ze standardów pod względem mocy w całym przemyśle anime. Żadna inna transformacja nigdy nie była bardziej kultowa. W związku z tym spójrzmy na odcinek, w którym Goku po raz pierwszy staje się Super Saiyanem.

Jaki odcinek Goku Go Super Saiyan?

Jednym z najbardziej kultowych łuków w całej historii Dragon Balla była Saga Frieza, która wydarzyła się po tym, jak Bulma, Gohan i Krillin musieli udać się na planetę Namek w poszukiwaniu smoczych kul, aby mogli ożywić sojuszników, którzy przegrali podczas Sagi Saiyan. Ale w Namek czekało ich coś, czego się nie spodziewali.

W Namek galaktyczny tyran o imieniu Frieza, o którym mówiono, że był wówczas najsilniejszą istotą w całym wszechświecie, przeczesywał całą planetę w poszukiwaniu Smoczych Kul, aby stać się nieśmiertelnym. Vegeta był również na planecie, ponieważ stał się nieoczekiwanym sojusznikiem, który pomógł Bulmie i innym w poszukiwaniach Smoczych Kul. W międzyczasie Goku również był w drodze na planetę podczas treningu.

Ostatecznie cała saga osiągnęła punkt, w którym Frieza przekształcił się już w swoją ostateczną formę przeciwko Vegeta i Piccolo, który został wskrzeszony dzięki Smoczych Kulach. I chociaż nie mogli pokonać Friezy w jego ostatecznej formie, Goku obudził się ze swojej maszyny medycznej w samą porę, by pomóc w walce z tyranem.

Goku okazał się lepszym przeciwnikiem Friezy, ponieważ wzmocnienie, które zyskał po walce z Ginyu Force, było wystarczająco duże, aby zmniejszyć przepaść między nim a najpotężniejszą istotą we wszechświecie. Był w stanie wykorzystać swoją technikę Kaioken, aby umożliwić mu pchnięcie swojego ciała do granic możliwości i dorównanie niewyobrażalnym poziomom mocy Friezy. Mimo to potrzebował asa w rękawie, aby w końcu pokonać tyrana.

ZWIĄZANE Z:

Czy Frieza jest męska czy żeńska?

Próbując zniszczyć Friezę, którego nie mógł pokonać własnymi siłami, Goku użył mocy Duchowej Bomby, która pozyskiwała energię od żywych stworzeń w Nameku. Wystrzelił Duchową Bombę na Friezę, która starała się powstrzymać atak, ponieważ najwyraźniej został przez nią zniszczony.

Niemniej jednak Goku, Krillin i Gohan byli zaskoczeni, widząc, że Frieza przeżył najsilniejszy atak Saiyanina. A po czymś, co zrobił Frieza, aby popchnąć Goku na skraj gniewu, poziom mocy Saiyan drastycznie wzrósł, ponieważ nawet sama planeta zareagowała na jego wściekłość.

Włosy Goku uniosły się, gdy przekształciły się w żółty odcień, podczas gdy Saiyan był w stanie wściekłości przez cały czas. Pod tym względem ostatecznie zakończył swoją transformację w znacznie potężniejszą istotę z żółtymi włosami sterczącymi ku górze i turkusowymi oczami. Goku był również spowity aurą złotej energii.

To była transformacja Super Saiyan w całej okazałości, ponieważ Goku był w stanie osiągnąć ją po raz pierwszy w anime Dragon Ball. Osiągnął tę formę w Dragon Ball Z odcinek 95, zatytułowany „Nareszcie przemieniony!! Legendarny Super Saiyan, Son Goku.

Poprzez transformację Goku, jego poziomy mocy osiągnęły niewyobrażalny status, ponieważ nawet Frieza nie mógł go dotknąć. Super Saiyan Goku był tak potężny, że Frieza wyraźnie bał się tego, co zobaczył. A Goku w tej formie bawił się z galaktycznym tyranem, który musiał zmusić się do osiągnięcia maksymalnego poziomu mocy, co wciąż nie wystarczało do pokonania Super Saiyanina.

To dzięki transformacji Super Saiyan Goku był w stanie w końcu pokonać Friezę przed zniszczeniem Nameka. Następnie forma Super Saiyan stała się podstawą Dragon Ball, ponieważ Vegeta, Gohan, Trunks i Goten ostatecznie osiągnęli tę formę. I był to jeden z najbardziej charakterystycznych momentów w historii Dragon Ball, ponieważ był to brama do kolejnych przemian, które miały nadejść.

Jak Goku zmienia się w Super Saiyanina?

Zanim Goku przekształcił się w Super Saiyan, Vegeta mówił już o legendzie Super Saiyan, która była historią przekazywaną z pokolenia na pokolenie wśród rasy Saiyan. Jednak ze względu na to, że minęło bardzo dużo czasu, odkąd Saiyan osiągnął tę formę, wierzyli, że to legenda. Mimo to nawet Frieza bał się tej legendy, gdy zniszczył Planetę Vegetę i zabił prawie wszystkich Saiyan, aby w przyszłości nie musiał stawić czoła Super Saiyaninom.

W pewnym momencie Vegeta uwierzył, że jest legendarnym Super Saiyaninem, kiedy stał się wystarczająco potężny, by dopasować się do wcześniejszych form Friezy podczas Sagi Frieza. Mimo to okazał się nie dorównać tyranowi, któremu dorównał tylko Goku. Vegeta ostatecznie zginął z rąk Friezy, gdy powiedział Goku, że wierzy, iż jest legendarnym Super Saiyanem.

ZWIĄZANE Z:

Jak Vegeta stał się Super Saiyanskim Bogiem?

Ale podczas gdy Vegeta wierzył, że Goku był Super Saiyanem, walczył z Friezą w swojej podstawowej formie przez większą część tego, co ostatecznie stało się jedną z najdłuższych walk w historii anime. Jak wspomniano, Goku użył Duchowej Bomby jako ostatniej deski ratunku do pokonania Friezy, którego zmagał się z pokonaniem swoim Kaiokenem. Mimo to Frieza przeżył atak.

W jakim odcinku Goku zmienia się w Super Saiyan?  W tym wideo

Rozgniewany po ataku, który prawie go zabił, Frieza użył swoich telekinetycznych mocy, by kontrolować ciało Krillina. Sprawił, że Krillin był wysoko na niebie, gdzie sprawił, że eksplodował pomimo protestów Goku. To był właściwie wyzwalacz, który popchnął Goku do granic jego wściekłości.

Widok jego najlepszego przyjaciela z dzieciństwa eksplodującego na jego oczach był zbyt wielkim wyzwaniem dla Goku, który był tak zły, że był w stanie przekształcić się w Super Saiyanina. To w końcu stało się wyzwalaczem dla innych Saiyan, aby osiągnąć tę transformację, ponieważ musieli zwiększyć swoją wściekłość do maksimum, aby odblokować ten stan.

W związku z tym to Frieza, który popełnił błąd, zabijając Krillin bez żadnego powodu, wywołał przemianę Goku w Super Saiyanina. Krótko mówiąc, Frieza przypieczętował swój los, rozwścieczając Goku do tego stopnia, że ​​odblokował tę formę po raz pierwszy w anime. Jak widać w Dragon Ball Super, nie był to pierwszy raz, kiedy Frieza zmusił Saiyanina do przekształcenia się w Super Saiyanina, tak jak zrobił to samo z Brolym.

Czy ten post był pomocny?