Skip to content

„Vinland Saga: Sezon 2” Podsumowanie odcinka 13 i wyjaśnienie zakończenia: Kim jest Garnar?

3 de kwiecień de 2023
Diseno sin titulo 1 1024x576 1

Witamy w podsumowaniu i wyjaśnieniu zakończenia Sagi Vinland: sezon 2, odcinek 13, zatytułowany „Ciemne chmury”. Sezon 2 wkracza w drugą połowę z nowym otwarciem, które w klasycznym stylu anime psuje nam resztę sezonu, dając nam bardzo wyraźne obrazy tego, co ma nadejść. Druga połowa drugiego sezonu wydaje się być wypełniona większym dramatem i jeszcze większym konfliktem niż w pierwszej połowie. Thorfinn i Einar wkrótce znajdą się w oku cyklonu, ponieważ wiele historii zaczyna się łączyć na farmie Ketila.

Poprzedni odcinek pozostawił nam niesamowitą konfigurację tego, co ma nadejść. Odkryliśmy, że Kanut planował przejąć farmę Ketila, aby zapełnić jego skarbiec, ponieważ król potrzebuje pieniędzy na utrzymanie swojej armii w Anglii. Zamiast dalej podnosić podatki w Anglii lub Danii, Canute postanowił po prostu zarekwirować potrzebne mu rzeczy od niektórych stron. Thorgil, starszy syn Ketila, przejrzał spisek i jest teraz gotowy do wojny z Kanutem, a on i jego ojciec są w drodze na farmę wraz z Leifem, który od lat szuka Thorfinna.

Poniższe akapity zawierają spoilery dotyczące Vinland Saga: sezon 2, odcinek 13. Czytasz na własne ryzyko.

Co zrobią Einar i Thorfinn, gdy będą wolni?

W centrum odcinka wracamy do naszych przyjaciół, Einara i Thorfinna, którzy kończą ciężki dzień pracy na farmie Ketila. Para wraca na swoje miejsce, by odpocząć, a po drodze zaczynają rozmawiać. W poprzednim odcinku, zanim Ketil udał się do króla Kanuta, powiedział dwóm przyjaciołom, że uwolni ich, gdy uda im się zasiać wszystkie nasiona na następne zbiory. Ketil zaoferował im również miejsce na nocleg, gdyby zdecydowali się kontynuować pracę na farmie po wyjściu na wolność. To wszystko brzmiało zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe, ale w tym momencie Ketil brzmiał całkowicie autentycznie.

Jednak dokładnie w tym momencie Thorfinn pyta Einara, czy zdecydował się na ich przyszłe opcje. Einar odpowiada, że ​​tak długo żył jako niewolnik, że nie czuje się dobrze, podejmując samodzielne decyzje. Zwłaszcza decyzja tak ważna jak to, co zrobić ze swoją wolnością. Einar zdecydowanie ma ochotę zostać na farmie i robić to, na czym się zna, czyli uprawiać ziemię, wydaje się najlepszą opcją. Wtrąca również, że chciałby zostać, ponieważ oznaczałoby to, że miałby szansę uwolnić Arnheida.

Arnheid została zaprezentowana na początku sezonu i Einar zakochał się w niej od razu. Jednak stało się jasne, że Arnheid nie miał takiej samej umowy jak Einar i Thorfinn. Arnheid nie ma opcji bycia wolnym. Einar wciąż wierzy, że może ją jakoś uwolnić. Thorfinn jest zaskoczony taką odpowiedzią. Thorfinn nie wiedział, że Einar był tak zakochany w Arnheidzie. Einar nie zgadza się ze swoim zażenowaniem, ale dla nas najwyraźniej darzy ją silnym uczuciem.

POWIĄZANY:

Czy Thorfinn zabił rodzinę Einara? Oto, co się z nimi stało

Kiedy przybywają do domu Sverkela, w środku znajdują Snake’a. Cała trójka zaskakuje się, zdając sobie sprawę, że nigdzie nie widać Sverkela. Snake chwyta konia i razem z Thorfinnem i Einarem szuka starca. Sverkel może i jest stary, ale ma bardzo surową rutynę. Snake znajduje starca, który uprawiał ziemię i wygląda na to, że jego nogi się poddały. Snake i niewolnicy zabierają Sverkela do swojego domu i kładą go do łóżka. Snake, Thorfinn i Einar rozmawiają o tym, że Sverkel może nie mieć zbyt wiele czasu.

Kim jest Garnar?

Ten odcinek nie zaczyna się od Kanuta czy Thorfinna, ale od nowej postaci. Widzimy tę postać otoczoną płomieniami iz zakrwawionym mieczem w dłoni. Ten mężczyzna jest wysoki i silny, i wydaje się dość zły. Widzimy starszego mężczyznę w tym samym pokoju, który płonie, przestraszony i błagający o litość. Siłacz ma kajdanki na nadgarstkach, które identyfikują go jako niewolnika. Widzimy też kobietę chowającą się za łóżkiem. To dość mocna scena, która wiele nam mówi bez konieczności zatrzymywania się i opisywania jej.

Starzec jest panem siłacza i tutaj błaga o litość. Decyduje się nawet na zamianę ról. Proponuje, aby on był teraz niewolnikiem, a drugi mężczyzna był panem. Niewolnik zgadza się, a teraz, jako pan, postanawia mimo to zabić człowieka. Zostawia jednak kobietę i jej dziecko przy życiu. Były niewolnik chwyta teraz konia i jedzie przez las. Wygląda na to, że ma misję znalezienia kobiety.

2 1

Po powrocie na farmę Thorfinn i Einar pytają Snake’a o jego związek ze Svelkerem. Snake odrzuca pytanie, mówiąc, że chce odziedziczyć tylko wielką Biblię, którą starzec ma po śmierci. Przybywają ludzie Snake’a i opowiadają mu o zbiegłym niewolniku. Wyglądało na to, że niewolnik zabił nie tylko swojego pana, ale także jego synów. Snake każe mężczyznom patrolować w grupach po trzy osoby i prosić o posiłki, jeśli go zobaczą. Grupa ludzi Snake’a znajduje niewolnika, ale są zbyt głośni, a niewolnik zaskakuje ich.

Na farmę przybywa Anheid i gotuje dla wszystkich duży posiłek. W przeciwieństwie do kuchni starego człowieka, kuchnia Arnheida wygląda i smakuje wyśmienicie. Świetnie się bawią jedząc i śmiejąc się. Einar pomaga Arhheid zmywać naczynia, a ona wyznaje, że nigdy nie bawiła się tak dobrze przy posiłku. Mówi, że znów poczuła się wolna. Einar zgadza się. Jednak w oddali niewolnik galopuje w ich kierunku z dwoma ludźmi Snake’a w pogoni. Anrheid rozpoznaje twarz mężczyzny i nazywa go Garnar. Garnar również ją rozpoznaje i dzwoni do Arnheid, swojej żony.

POWIĄZANY:

Wiek, urodziny, wzrost i aktor głosowy każdej postaci Vinland Saga

Wygląda na to, że między Garnarem a Snake’em dojdzie do ogromnego konfliktu. Arnheid, z drugiej strony, wydaje się całkowicie zszokowany. Trudno powiedzieć, czy cieszy się na widok męża, czy jest po prostu w szoku. To, oprócz przybycia Ketila i Canute na farmę, zapoczątkowało serię chaotycznych wydarzeń w przyszłości.

  • Nelson Acosta

    Nelson Acosta

    Nelson Acosta jest zawodowym pisarzem i tłumaczem mieszkającym w Caracas w Wenezueli. Jest także członkiem Caracas Circle of Cinematographic Critics, stowarzyszenia krytyków filmowych w Wenezueli, którego celem jest ochrona i edukacja widzów na temat kina światowego i wenezuelskiego. on studiuje…

Czy ten post był pomocny?