Skip to content

„Vinland Saga Sezon 2” Odcinek 8 Podsumowanie i zakończenie Wyjaśnienie: Czy Arnheid może zyskać wolność, pracując?

27 de luty de 2023
Diseno sin titulo 31 1024x576 1

Witamy w wyjaśnieniu zakończenia 2. odcinka 8. sezonu Vinland Saga, zatytułowanego „The Empty Man”. Sezon 2 nadal jest powolnym spalaniem, a skupienie się na rozwoju postaci jest naprawdę cudowne. Czasami trudno sobie wyobrazić, że to ten sam serial, co w sezonie 1. Krew, bitwy i grabieże zostały zamienione na krew, pot i łzy, gdy bohaterowie maszerują w poszukiwaniu wolności, nie niszcząc, ale stawiając ich wysiłki razem, aby zbudować coś lepszego.

Einar i Thorfinn już zajęli się rolnictwem, w wyniku czego pszenica, którą posadzili, bardzo dobrze przyjęła się w glebie. W poprzednim odcinku poznaliśmy też prawdę o Mistrzu Ketilu. W rzeczywistości Ketil, właściciel i mistrz farmy, jest daleki od okrutnego i brutalnego wojownika, o którym krążą plotki. Zamiast tego okazał się łagodny, współczujący i całkowicie przeciwny przemocy. Można powiedzieć, że to dobrze, ale w świecie, w którym siła i to, jak brutalny jesteś, są parametrami używanymi do zdobycia szacunku, sensowne jest, aby ukrywał te aspekty swojej osobowości.

POWIĄZANY:

16 najsilniejszych postaci Vinland Saga, ranking

Poniższe akapity zawierają spoilery dotyczące sezonu 2, odcinka 8 Vinland Saga. Czytasz na własne ryzyko.

Jak idzie rolnictwo dla Einara i Thorfinna?

Odcinek zaczyna się od bardzo przerażającej sceny. Widzimy, jak Thorfinn otwiera drzwi do starej chaty. Twarz Thorfinna idealnie pasuje do tego, jak się teraz czuje. Wie, że cokolwiek ma się wydarzyć, będzie źle. Thorfinn wchodzi do kabiny i widzi kobietę trzymającą dwójkę małych dzieci. Trzyma je tak, jakby od tego zależało ich życie. Kiedy jeden z dzieciaków podnosi twarz, Thorfinn rozpoznaje w nim młodszą wersję Thorfinna, a potem widzi coś jeszcze gorszego.

Thorfinn widzi jego młodszą wersję wchodzącą do kabiny. Próbuje powstrzymać tego jego klona, ​​ale nie może, i wtedy się budzi. Einar jest tam, gdy Thorfinn się budzi i mówi mu, że podczas snu krzyczał bardziej niż zwykle. Serial tak naprawdę nie próbuje powiedzieć, że to Thorfinn zabił ojca lub matkę Einara i jego siostrę, wiemy, że tak nie jest. Jednak w umyśle Thorfinna zabił niezliczonych Einarów przez wiele lat jako wojownik.

Thorfinn przeżywa bardzo silne objawienie. Od zawsze postrzegał siebie jako wojownika i niszczyciela, ale teraz nim nie jest. Thorfinn zaczyna wyjaśniać, kim są imiona, które wykrzykuje podczas snu, i opowiada Einarowi o Askeladd. Wyjaśnia, że ​​Askeladd był człowiekiem, który zabił jego ojca i że próbował go zabić przez wiele lat, ale nie mógł tego zrobić, a na koniec inny mężczyzna zabił Askeladd na jego oczach. W tym momencie Thorfinn zdał sobie sprawę, że nie nienawidzi już Askeladda.

Thorfinn opisuje siebie jako pustego człowieka. Wykorzystał swoją nienawiść do Askeladda, aby kontynuować życie, ale kiedy ta nienawiść zniknęła, nie miał innego celu. Starzec Sverkel podsłuchuje sytuację i zabiera Einara i Thorfinna na ryby. Następnie wyjaśnia Thorfinnowi, że bycie pustym jest najlepsze, jeśli chcesz się odrodzić. Ponieważ teraz, kiedy jesteś pusty, możesz wypełnić się wszystkim. Sugeruje, że Thorfinn powinien uczyć się jednej rzeczy na raz. Po raz pierwszy Thorfinn zdaje sobie sprawę, że ma szansę być kimś innym.

Czy Arnheid może odzyskać wolność dzięki pracy?

W drodze powrotnej na swoją farmę, po pomocy Sverkelowi w jego obowiązkach, Thorfinn i Einar wdali się w rozmowę. Thorfinn pyta, czy Einar uważa, że ​​ludzie mogą się zmienić. Einar mówi, że tak, i stawia samego Thorfinna jako dobry przykład. Wyjaśnia, że ​​Thorfinn był kiedyś wojownikiem, ale gdyby ludzie go teraz zobaczyli, nigdy by nie pomyśleli, że jest taką osobą. Einar mówi, że Thorfinn jest już na drodze do stania się lepszym człowiekiem. Thorfinn jest zadowolony z tej deklaracji Einara.

Einar wierzy, że teraz, gdy szukają wolności, mają szansę rozpocząć nowe życie i stać się nowymi ludźmi. Jednak zwraca uwagę, że wydaje się, że Mistrz Ketil zakochał się w Arnheidzie. Wyjaśnia, że ​​Arnheid nie ma umowy, którą mają. Teraz, gdy pan tak bardzo ją lubi, Einar rozumie, że nigdy nie będzie mogła być wolna. W tym momencie docierają na farmę i odkrywają przerażający widok. Ich zbiory pszenicy zostały całkowicie zniszczone.

1677534385 615 Vinland Saga Sezon 2 Odcinek 8 Podsumowanie i zakonczenie Wyjasnienie

Wcześniej w odcinku widzieliśmy grupę pomocników kontrolujących farmę Einara. Są zazdrośni i źli, ponieważ pan daje niewolnikom szansę uprawiania roli, co ich zdaniem jest pracą wolnych ludzi. Uznają, że plantacja ma się całkiem dobrze, więc wykopują korzenie, niszcząc całe zbiory. Zrobili dużo pracy za darmo, tylko po to, żeby zniszczyć. Thorfinn czuje, że się z tym identyfikuje. To właśnie robił. Einar staje się dość zły i idzie zabić ludzi, którzy to zrobili.

Thorfinn sugeruje, żeby lepiej zgłosili to Paterowi, ale Einar jest po prostu zbyt zły. Thorfinnowi udaje się go uspokoić i zgłaszają się do Patera, który wyjaśnia, że ​​​​również cierpiał z powodu zastraszania podczas swoich niewolniczych lat. Pater mówi, że zgłosi ten incydent mistrzowi. W drodze powrotnej ścieżki Einara i Thorfinna krzyżują się ze sługami, a Einar konfrontuje się z nim. Eianr ma zamiar zadać cios przywódcy łobuzów, ale Thorfinn uderza pierwszy, łamiąc mu szczękę i pozostawiając go bez kilku zębów. Rozpoczyna się bójka i kończy się odcinek.

  • Nelson Acosta

    Nelson Acosta

    Nelson Acosta jest zawodowym pisarzem i tłumaczem mieszkającym w Caracas w Wenezueli. Jest także członkiem Caracas Circle of Cinematographic Critics, stowarzyszenia krytyków filmowych w Wenezueli, którego celem jest ochrona i edukacja widzów na temat kina światowego i wenezuelskiego. on studiuje…

Czy ten post był pomocny?