Skip to content

„Vinland Saga: Sezon 2” Odcinek 11 Podsumowanie i zakończenie Wyjaśnienie: Jak się czuje Kanut po zdobyciu tronu Danii?

20 de marzec de 2023
Diseno sin titulo 27 1024x576 1

Witamy w podsumowaniu i wyjaśnieniu zakończenia sagi Vinland, sezon 2, odcinek 11, zatytułowany „Król i miecz”. Tempo sezonu 2 bardzo różni się od sezonu 1, a niektórzy ludzie poczuli się nieco zdradzeni, ponieważ serial jest teraz skoncentrowany na postaciach, a bitwy i krwawe walki zajęły drugorzędne miejsce w historii. Taka reakcja jest zrozumiała, ale trudno powiedzieć, że to błąd, że historia poszła w tym kierunku. Zamiast tego może to być jeden z najodważniejszych i najciekawszych ruchów w najnowszej historii anime.

W poprzednich odcinkach widzieliśmy, jak Thorfinnowi udało się wybudzić z depresji, a teraz młody Wiking znalazł nowy cel w życiu. Wraz ze swoim przyjacielem Einarem Thorfinn stał się pełnoprawnym farmerem; nauczenie się sztuki tworzenia czegoś zamiast niszczenia tego mogło uratować życie Thorfinnowi, ponieważ z pewnością był na ścieżce odebrania sobie życia. W międzyczasie odwiedziliśmy także Kanuta, którego charakter uległ drastycznej zmianie. Kanut jest teraz pełen ambicji i zrobi wszystko, by dostać to, czego chce — nawet zabicie własnego brata.

Poniższe akapity zawierają spoilery dotyczące Vinland Saga, sezon 2, odcinek 11. Czytasz na własne ryzyko.

Jak się czuje Kanut po zajęciu tronu Danii?

W poprzednich odcinkach udało nam się towarzyszyć Kanutowi w jego podróży. Młody, dziewczęcy chłopak z pierwszego sezonu nie żyje, a na jego miejsce mamy bardziej dojrzałego Kanuta, który został królem Danii i Anglii. Widzieliśmy Kanuta podczas jego kampanii wojskowych iz pewnością jest bezwzględny. Szczególnie dlatego, że idzie na wojnę nie tylko z myślą o zabijaniu, ale także o całkowitej dominacji zarówno nad ludźmi, jak i zasobami. W poprzednim odcinku widzieliśmy, że król Harald zmarł w wyniku zatrucia, a Kanut był za to odpowiedzialny.

POWIĄZANY:

Dlaczego Askeladd zabił króla? Czy zrobił to dla Kanuta?

To smutna opowieść, ponieważ Canute wierzy, że może stworzyć utopię, a zrobienie tego za wszelką cenę jest uzasadnione. Kanuta nawiedzają duchy, ale także odpowiedzialność za panowanie nad dwoma królestwami. Na początku tego odcinka znajdujemy go na podwórku, ćwiczącego szermierkę ze swoim Kapitanem Straży. Kanut jest cały ubrany w zbroję, podczas gdy jego przeciwnik ma lepszą mobilność. Wielu pomocników Kanuta obserwuje walkę i jest pod jej wrażeniem. Kanut jest dobrym i przebiegłym wojownikiem, chociaż na takiego nie wygląda.

Estrid, siostra Kanuta, również patrzy. Walka ją przeraża. Wie, że tylko trenują, ale wygląda to na prawdziwą walkę, a oni wyglądają, jakby mogli zrobić sobie krzywdę, jeśli nie będą ostrożni. Canute wykorzystuje zauroczenie swojego kapitana w swojej siostrze, aby przejąć przewagę i wygrać bitwę. Kanut musi wykazać się inteligencją i siłą przed tymi pomocnikami. Muszą zrozumieć, że Kanut jest silnym królem pod każdym względem i że muszą mu służyć, inaczej poniosą straszne konsekwencje.

Jednak najsilniejszym wrogiem Kanuta nie jest armia ani żaden z jego pomocników. Największym wrogiem Kanuta w tym momencie jego panowania są finanse. Musi napełnić swoje skarbce złotem. Dlaczego? Ponieważ rządzenie dwoma królestwami tak dużymi jak Dania i Anglia może być zbyt trudne dla jednego króla. Musiał podnieść podatki w Anglii i wykorzystywał te podatki do utrzymania armii duńskiej w Anglii, aby zachować kontrolę nad sytuacją. Kanut rozumie, że nadal jest zdobywcą i outsiderem w Anglii. Aby utrzymać tę armię, potrzebuje pieniędzy, których nie ma.

Canute oferuje rozwiązanie swojego problemu z pieniędzmi. Zachowa wysokie podatki w Anglii, ale musi też rekwirować ziemię od swoich wasali w Danii. To niebezpieczne posunięcie, ale Kanut jest przekonany, że mając armię, uda mu się uciec.

Jak Ketil i Leif spotykają się?

W poprzednim odcinku widzieliśmy, jak Ketil opuszcza swoją farmę. Przed wyjazdem obiecał Einarowi i Thorfinnowi, że będą wolni, gdy zasieją nasiona na nadchodzące żniwa. Teraz Ketil przybył do Danii i odkrył, że król Hagard nie żyje, a rządzi teraz Kanut. Ketilowi ​​towarzyszą jego synowie, Thorgil i Olmar. Ketil martwi się, że stracił poparcie króla Haralda i że musi teraz nawiązać stosunki z nowym królem. Thorgil mówi, że natychmiast zorganizuje audiencję u króla.

W międzyczasie widzimy, jak Olmar robi dokładnie to, co Ketil myślał, że zrobi; wdawać się w bójki z innymi ludźmi na ulicach. Olmar wdaje się w bójkę z handlarzem dywanów. Wygląda na to, że wpadli na siebie, a kupieckie dywany wylądowały na ziemi pokrytej błotem. Olmar dokucza kupcowi i wyciąga miecz, by działać jako łobuz przed kupcem i innymi ludźmi. Przybywa Ketil, uderza Olmara w głowę i płaci kupcowi za niedogodności.

1679353686 436 Vinland Saga Sezon 2 Odcinek 11 Podsumowanie i zakonczenie Wyjasnienie

W tym momencie pojawia się ojciec kupca, który przedstawia się jako Leif Ericson. To stary przyjaciel Thorfinna, który szuka go od lat. Ketil i Leif piją piwo, a Leif przedstawia syna, którego adoptował kilka lat temu. Nazywa się Thorfinn. Ketil informuje, że jedna z osób pracujących na jego farmie również nosi to nazwisko. Leif słyszy opis pracownika i przekonuje się, że Thorfinn Ketila jest jego zagubionym przyjacielem. Mówi Ketilowi ​​wszystko, a rolnik mówi mu, że Leif może za nimi podążyć, kiedy wróci na swoją farmę.

POWIĄZANY:

Kim jest prawdziwy Iron Fist Ketil w Vinland Saga? Oto, co wiemy

Leif próbuje przekonać swój transport, aby udał się na farmę Ketila, ale jest już za późno w sezonie. Wkrótce znajdą zamarznięte wody, jeśli natychmiast nie wyruszą na Grenlandię. Leif będzie musiał znaleźć inny środek transportu. Ketil ma swoją audiencję u Kanuta i wszystko idzie zgodnie z planem, dopóki Olmar nie prosi Kanuta, by został członkiem gwardii królewskiej. Olmar jest testowany i nie może nawet pokroić świni. Jednak Canute wydaje się sądzić, że Olmar może się przydać i ogłasza, że ​​farma Ketila będzie pierwszym kawałkiem ziemi, który zarekwiruje.

Czy Canute zmanipuluje Olmara, aby zrobił coś okropnego, przez co jego ojciec straci farmę? To jest całkiem możliwe. Wpłynie to również bezpośrednio na Thorfinna i Einara; ich wolność może być dalej niż im się wydaje.

  • Nelson Acosta

    Nelson Acosta

    Nelson Acosta jest zawodowym pisarzem i tłumaczem mieszkającym w Caracas w Wenezueli. Jest także członkiem Caracas Circle of Cinematographic Critics, stowarzyszenia krytyków filmowych w Wenezueli, którego celem jest ochrona i edukacja widzów na temat kina światowego i wenezuelskiego. on studiuje…

Czy ten post był pomocny?