Skip to content

Vimeo zwalnia 11 procent siły roboczej, druga duża redukcja w ciągu roku

5 de styczeń de 2023
large slack imgs.com

Blog opublikowany dzisiaj przez CEO Anjali Sud poinformował pracowników Vimeo, że kolejne 11% siły roboczej zostanie zwolnionych.

Vimeo koncentruje się na dostarczaniu wideo w wysokiej rozdzielczości na różne urządzenia. Oprogramowanie modelu biznesowego Vimeo jako usługa.

Cięcia nastąpiły pół roku po tym, jak Vimeo zwolniło 6% siły roboczej w lipcu 2022 r. Sud obwinia „dalsze pogorszenie warunków ekonomicznych” za ostatnią rundę cięć. Jako winowajców tego krachu wymieniła „przedłużający się konflikt geopolityczny, rosnące stopy procentowe i obawy przed globalną recesją”.

Sprzedaż oraz badania i rozwój będą ukierunkowane na najnowsze zwolnienia. Sud powiedział, że oba działy stanowią większość pracowników firmy.

Spółka jest niezależnym podmiotem notowanym na giełdzie. Vimeo odnotowało 108,1 miliona dolarów przychodów w trzecim kwartale, pochodzących z 1,6 miliona subskrybentów

Pełny post Suda na blogu:

Drodzy Vimeanie,

Dziś podjęliśmy decyzję o zmniejszeniu liczebności naszego zespołu o 11%. Wszyscy, których praca jest dotknięta, otrzymali wiadomość e-mail i zaproszenie na spotkanie z liderem swojego zespołu i działem HR. Dla tych, którzy nas opuszczają: jesteśmy bardzo wdzięczni za wasze datki i dołożymy wszelkich starań, aby was wesprzeć. Będę kontaktować się bezpośrednio, aby zaoferować swoją pomoc.

To była bardzo trudna decyzja, która ma głęboki wpływ na każdego z nas. Jest to również słuszne, aby Vimeo było bardziej skoncentrowaną i odnoszącą sukcesy firmą, działającą z niezbędną dyscypliną w niepewnym otoczeniu gospodarczym. Dzięki temu możemy zarówno inwestować w nasze priorytety rozwojowe, jak i osiągać trwałe zyski, jednocześnie kontynuując innowacje, aby zapewnić moc wideo każdej firmie na świecie.

Dlaczego znowu to robimy? Dlaczego teraz?

Zeszłego lata zobowiązaliśmy się do uczynienia z Vimeo firmy przynoszącej trwałe zyski. Wywiązaliśmy się z tego zobowiązania, osiągając dodatnią skorygowaną EBITDA i dodatnie wolne przepływy pieniężne w trzecim kwartale 2022 r. — ale jak już mówiliśmy, nasze rezerwacje i trendy w przychodach wymagają ciągłej dyscypliny kosztowej, aby utrzymać tę trajektorię w przyszłości.

Od czasu, gdy w lipcu zmniejszyliśmy liczbę pracowników o 6%, zmieniło się kilka rzeczy. Obserwujemy dalsze pogorszenie warunków gospodarczych w postaci przedłużających się konfliktów geopolitycznych, rosnących stóp procentowych i obaw przed globalną recesją. Lepiej też rozumiemy, gdzie ustala się popyt po pandemii i jak może to wpłynąć na nasz samoobsługowy wzrost w najbliższej przyszłości. Wreszcie, mamy nowy zespół wykonawczy z jasnym planem skoncentrowania naszych inwestycji na 2 priorytetach biznesowych: ponowne przyspieszenie samoobsługi i podwojenie Vimeo Enterprise.

W ostatnim kwartale podjęliśmy działania mające na celu usprawnienie naszych kosztów niezwiązanych z zatrudnieniem, od wydatków na marketing, przez dodatki, po powierzchnię biurową. Jednak nasz zespół pozostaje naszym największym kosztem jako firmy. Wchodzimy w 2023 rok z bardziej ukierunkowaną strategią uproszczenia Vimeo, a ostatecznie wielkość i skład naszego zespołu musi odzwierciedlać ten cel. Ta redukcja pozwala nam osiągnąć nasze cele w zakresie wzrostu i rentowności w sposób, który jest znacznie mniej zależny od szerszego rynku, dając nam pełną kontrolę nad naszym przeznaczeniem.

Kto ma wpływ?

Dokonaliśmy redukcji na 2 sposoby: po pierwsze w obszarach strukturalnych naszego produktu i działalności, w których zdecydowaliśmy się znacznie ograniczyć koncentrację i inwestycje w 2023 r., a po drugie, usprawniając wielkość zespołów w całej firmie, aby działać wydajniej. W rezultacie w prawie każdym regionie i dziale Vimeo są obniżki. Większość osób, których to dotyczy, pracuje w dziale sprzedaży oraz badań i rozwoju, ponieważ te działy stanowią większość naszej siły roboczej. Jutro podzielimy się szczegółowymi informacjami na temat produktów i obszarów biznesowych, na które ma to największy wpływ w ratuszu.

Troszczymy się o ludzi, którzy nas opuszczają i zapewnimy im wsparcie finansowe i przejściowe, podobne do tego, co robiliśmy w przeszłości, z kilkoma ulepszeniami. Chociaż nie będziemy otwarcie udostępniać nazwisk pracowników, których to dotyczy, zapewniamy przejrzystość co do tego, z kim należy się kontaktować w sprawie krytycznych bieżących prac w okresie przejściowym.

Co dalej?

Wielokrotnie pokazaliśmy, że jako firma potrafimy robić trudne rzeczy. Jestem dumny z naszej zwinności i odporności, ale wiem też, że to, czego teraz potrzebujemy, to zjednoczenie się z ludzkością.

Dziękujemy tym, którzy nas opuszczają. Chcę, aby każdy z was wiedział, jak bardzo troszczymy się o waszą przyszłość, i abyście doświadczyli trwałych korzyści płynących z tej społeczności, gdy posuwacie się naprzód w swojej karierze.

Dla reszty naszego zespołu wchodzimy w rok 2023 z większą przejrzystością i strukturalnym dopasowaniem niż kiedykolwiek wcześniej. Wierzę w naszą strategię i w naszą zbiorową zdolność do jej realizacji, podobnie jak niezliczona liczba innych osób. Przyszłość pracy będzie opierać się przede wszystkim na wideo, aw czasach ograniczeń ekonomicznych świat potrzebuje łatwych i innowacyjnych rozwiązań, aby lepiej się komunikować i łączyć. Skupmy się dzisiaj na tym, aby z humanitaryzmem i troską stawić się przed kolegami i koleżankami. Jutro zbierzemy się o 9 rano czasu wschodniego, aby przedyskutować i zresetować, abyśmy mogli ruszyć do przodu w przyszłym tygodniu.

Z poważaniem,
Anjali

Czy ten post był pomocny?