Skip to content

Vicky Eguia nie żyje: dyrektor ds. PR Amazon Studios miała 48 lat

26 de czerwiec de 2022
vicky 3 rotated e1656206277821

Weteranka PR Vicky Eguia, która pracowała przy kilku nagradzanych kampaniach filmowych, takich jak Labirynt Pana, La Vie en Rose i historycznym nagrodzonym Oscarem przez Amazon Studios Manchester nad morzem oraz Sprzedawca, zmarł po długiej walce z rakiem. Miała 48 lat.

Jej rodzina ujawniła tę wiadomość w poście na Facebooku na początku soboty.

Każdy reporter, publicysta lub filmowiec, który pracował z Vicky, zapamięta ją za jej radosnego, pełnego wdzięku, cierpliwego i zdolnego ducha. Jako dziennikarka, niezależnie od tego, czy pracowałaś z Vicky nad przełomową wiadomością, czy próbowałaś przeprowadzić wywiad z wielkim talentem podczas sezonu rozdania nagród (np. śniadanie z Nic Winding Refn) lub bilety na wielką premierę filmową w Cannes, zawsze dostarczała. Nie było prośby, która byłaby niemożliwa.

Przez ostatnie siedem lat Vicky pracowała w Amazon Studios, a jej ostatnie stanowisko to dyrektor ds. PR, różnorodności, równości i integracji oraz relacji ze społecznościami. Dołączyła do Amazon Studios jako Head of Publicity for Amazon Original Movies w 2015 roku. Była integralną częścią zespołu, który zapisał się w historii Amazon Studios jako pierwszy streamer, który został nominowany do najlepszego filmu i zdobył trzy Oscary za 2016 Manchester nad morzem (Najlepszy scenariusz oryginalny i najlepszy aktor) & Sprzedawca (Najlepszy film nieanglojęzyczny).

Podczas swojej kadencji nadzorowała kampanie reklamowe dotyczące wszystkiego, co dotyczyło studia, w tym publiczności i ulubionych nagród Wielki Chory, Zimna wojna, Dźwięk metalu, kolejny film Borata, Jedna noc w Miami, Coming 2 America i wiele więcej.

Przez całą swoją karierę Vicky od dawna współpracowała z dyrektorem studia i guru niezależnej dystrybucji, Bobem Berneyem i jego żoną, dyrektor ds. marketingu i PR Jeanne Berney. To Jeanne dała Vicky jedną ze swoich pierwszych prac w branży jako Account Executive w dziale filmowym Rogers & Cowan w 2000 roku.

Vicky pracowała z Bobem Berneyem podczas jego kadencji w Amazon, Apparition, Picturehouse i Newmarket Films. Prowadziła różne kampanie dla uznanych przez krytyków filmów, takich jak Bernie, Chłopiec od gazet, Jasna gwiazda, Młoda Wiktoria, Towarzysz domu prerii, upadek. W Newmarket Vicky pracowała nad przebojem kasowym Mela Gibsona z napisami, Pasja Chrystusa, który zarobił ponad 370 mln USD w krajowym kasie, a także tytuł Patty Jenkins 2003 Potwór który zapewnił Charlize Theron nagrodę dla najlepszej aktorki w Oscara. W Picturehouse Vicky odegrała kluczową rolę w kampaniach nagród dla Guillermo del Toro’s Labirynt Pana, który zdobył Oscary za scenariusz oryginalny, najlepszy film nieanglojęzyczny i najlepszą muzykę oryginalną, oraz La Vie en Rose, który zabrał do domu dwa Oscary dla najlepszej makijażu i najlepszej aktorki, rozpoczynając karierę Marion Cotillard w Hollywood.

W Rogers & Cowen Vicky specjalizowała się w księgowości korporacyjnej dla takich klientów jak IFC Films, Lionsgate i Newmarket Films, pracując przy kampaniach takich filmów jak: Y Tu Mama Tambimin, Jeździec wielorybów i 368 mln dolarów zyskujących na wartości Moje wielkie greckie wesele.

Vicky była znana z miłości do filmu i każdego aspektu rzemiosła. Była dumnym członkiem Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej.

Przed Ostatecznym terminem miałem okazję pracować z nią przy stronie PR, kiedy reprezentowałem reżyserską komedię fabularną Matta Washa Droga z udziałem Eda Helmsa i Dylana O’Briena. Dystrybutorem filmu była firma Millennium Entertainment, w której Vicky pełniła funkcję wiceprezesa ds. reklamy. Z Vicky zawsze miałaś przyjaciółkę w środku i zorganizowaliśmy wielką premierę w Landmark na Pico i mnóstwo prasy na temat małego filmu niezależnego.

„Vicky pracowała dla mnie na tak wielu stanowiskach i zawsze świetnie się bawiliśmy” – mówi dyrektor operacyjny Picturehouse Jeanne Berney „Wszykina”. z tego.”

„Vicky i ja przez lata przeżyliśmy wiele przygód i wiele się śmiałyśmy, ostatnio w Amazon”, dodaje dyrektor generalny Picturehouse, Bob Berney, „Zawsze będę myślał o tych zabawnych czasach”.

Czy ten post był pomocny?