Skip to content

Upfronts 2023: Pilot Buzz wyciszony przez strajk pisarzy

5 de maj de 2023
pilot 1

Po raz drugi w ciągu trzech lat ostatni etap pilotażowego sezonu telewizyjnego został wywrócony do góry nogami przez niezwykłe wydarzenie. W 2020 roku była to globalna pandemia. W tym roku jest to strajk pisarzy. Słyszałem, że przerwa w pracy, która rozpoczęła się 2 maja, nie wpłynęła na pilotów, z których wszystkie zostały ukończone przed wygaśnięciem kontraktu WGA ze studiami 1 maja.

Oczekuje się jednak, że wpłynie to na decyzje dotyczące odbioru, ponieważ sieci stoją przed możliwością, że żadna nowo zamówiona lub odnowiona seria scenariuszy nie może wejść do produkcji przez miesiące, jeśli impas między gildią scenarzystów a studiami nie zostanie szybko rozwiązany (co wydaje się mało prawdopodobne) .

Decyzji tych jest coraz mniej, ponieważ liczba sezonów pilotażowych gwałtownie spadła od czasu pandemii, z 14 pilotami w trzech sieciach, ABC, CBS i NBC, w tym roku. (Fox wydawał dramaty od razu do seriali HI-Surf I doktorze i ma trzy nowe seriale animowane na następny sezon; CW zaopatruje się w nabyte seriale fabularne.) Nie wszyscy piloci poznają swój los przed pierwszym tygodniem 15 maja; dla tych, którzy to zrobią, ich twórcy mogą otrzymywać wiadomości na temat linii pikiet WGA.

Proces rozwoju telewizji dotyczy wyłącznie scenarzystów, a oglądanie kulminacji ich wysiłków, zielonego światła serialu, granie z nimi na uboczu jest surrealistyczne.

Pomiędzy negocjacjami WGA, poważnymi wstrząsami kierowniczymi i zwolnieniami trudno było skupić się na tegorocznym sezonie pilotażowym, ponieważ znaczenie plotek pilotażowych blednie w porównaniu z wydarzeniami sejsmicznymi w naszej branży. Ale ponieważ jest to długoletnia tradycja Wszykina, oto, co słyszę w przeddzień pierwszych zamówień pilotażowych do serii. Ponieważ wszyscy są dość rozkojarzeni, zbieranie danych wywiadowczych było bardzo trudne, więc jak zwykle traktujcie poniższe informacje z przymrużeniem oka.

To do ustalenia, czy ABC dokona odbioru nowych seriali przed pierwszą prezentacją 16 maja. Podobnie jak wiele innych firm medialnych, mówi się, że sieć przyjmuje podejście wyczekujące na początku strajku scenarzystów, aby ocenić sytuację i ocenić, co zaangażowanie w serial oznaczałoby finansowo i logistycznie, gdyby przerwa w pracy scenarzystów rozciągała się na miesiące.

Mówi się, że ABC jest wysoko w godzinnej procedurze Drew Goddard bez tytułu, opartej na postaciach, z udziałem Kaitlin Olson, Projekt, remake francuskiego serialu Haut Potentiel Intellectuel (HPI)jest liderem od września, kiedy scenariusze Goddarda zrobiły wrażenie na kierownictwie ABC, zdobywając szybkie zamówienie pilotażowe.

oprócz HPIktóry jest uważany za zamek, Dobry Prawnik też dobrze wygląda, słyszę. Ma uznanie tytułu jako spinoff z Dobry Doktor a jego pilot z tylnym wejściem, z udziałem Kennedy’ego McManna i Felicity Huffman, został dobrze przyjęty.

Sprawy są nieco bardziej mętne, jeśli chodzi o dwa pozostałe piloty dramatów ABC, Jednostka zranionaz udziałem Bena McKenziego i Osądna czele z Sarah Shahi, które rywalizują ze sobą.

Słyszę sprzeczne informacje, czy ostatni ruch ABC, by odebrać flagowy program Foxa, jest proceduralny 9-1-1 miałoby wpływ Jednostka zranionaszanse. Nie ma tony nakładania się między 9-1-1, który obraca się wokół osób udzielających pierwszej pomocy, w tym ratowników medycznych, i Jednostka zraniona, opowiadający o zespole chirurgów urazowych i pielęgniarek, którzy ścigają się w terenie, aby pomóc pacjentom. Mimo to istnieje pewna wspólna płaszczyzna, a ABC ma już na swoim koncie dwa inne dramaty medyczne, Chirurdzy I Dobry Doktorktóre zostały przedłużone na kolejny sezon.

Choćby 9-1-1 nie jest bezpośrednim konkurentem Jednostka zraniona, zajmuje miejsce w harmonogramie ABC na następny sezon z dala od pilota czekającego na odbiór lub serii bąbelków czekających na odnowienie. (ABC nie podjęło jeszcze decyzji w sprawie Big Sky, nowicjusz: federalni, Firma, którą prowadzisz I Alaska Daily)

Osąd, dramat prawniczy obejmujący wiele linii czasowych, został w dużej mierze dobrze przyjęty, chociaż słyszałem również mieszane opinie na temat tego zaawansowanego projektu.

Jeśli chodzi o komedie, ABC ma dwie komedie w miejscu pracy z wielkimi gwiazdami, Obrońcy Publicznina czele z Anthonym Andersonem i Oddać (fka Ojczyzna), kierowany przez Ellie Kemper. Poprzeczka sieci dla komedii jest obecnie bardzo wysoka, ustalona przez nagradzanego półgodzinnego studenta drugiego roku Szkoła podstawowa Abbottawięc jest szansa, że ​​z tego pilotażowego cyklu nie wyjdzie żaden nowy serial komediowy ABC.

Będąc weteranem Goldbergowie odchodzi, powstrzymało się ABC Cudowne latawięc ma nowy sezon serialu komediowego na jesień. Connerowieodnowienie umowy jest zrobione, ABC również był zadowolony z nowicjusza Nie martwy Yet wydajność, i Ekonomia domu jest również możliwość odnowienia.

Zazwyczaj z tyłu, jeśli chodzi o czas wybierania pilotów do serii (a czasem ostatniej sieci, która podejmuje te decyzje), CBS przesuwa się na pole position w tym roku. Sieć Paramount, która po raz pierwszy odkąd ktokolwiek pamięta, nie przeprowadzi prezentacji w pierwszym tygodniu, planuje ujawnić swój jesienny harmonogram 9 maja, tydzień przed swoimi odpowiednikami. Oczekuje się, że piloci CBS uwzględnią swoje plany harmonogramu, więc oczekuje się, że sieć podejmie decyzje dotyczące odbioru w ciągu najbliższych kilku dni.

Pod każdym względem CBS ma silny kontyngent pilotażowy dramatu, podobnie jak dwa projekty oparte na własności intelektualnej od sprawdzonych twórców, którzy dostarczyli.

Wokół panował bardzo silny szum Matlockrestart klasycznej serii z Jane DziewicaJennie Snyder Urman, od etapu scenariusza. Pilot, w którym wystąpiła Kathy Bates, utrzymał tempo, kierując się pełną parą do przodu, ponieważ ci, którzy widzieli to wszystko, wydają się to uwielbiać.

Tymczasem Michelle i Robert King dostarczyli kolejnego silnego rywala Dobra żona odgałęzienie wszechświata Elsbeth z Carrie Preston w roli głównej. Został również bardzo dobrze przyjęty, tworząc jedną z tych zawstydzających sytuacji bogactwa dla CBS.

Jest trochę miejsca na wahania, ponieważ CBS ma trzy serie bąbelków do podjęcia decyzji, SWAT, wschodni Nowy Jork I Prawdziwe kłamstwa, więc można sobie wyobrazić, że obaj piloci dramatów trafią do serii kosztem odnowień. Sieć ma już jeden nowy serial dramatyczny na przyszły sezon, Abstraktz udziałem Justina Hartleya.

Trudniejsza sytuacja jest po stronie komedii, w której CBS odnowiło już swój obecny serial komediowy, więc prawdopodobnie będzie musiał wybrać między dwoma pilotami, Szybki startz udziałem Terry’ego Crewsa i Niezatytułowany projekt Wayans Ojciec-Synz udziałem Damona Wayansa i Damona Wayansa Jr., na jeden slot.

Wygląda to na przepychankę między nimi, a komedia Wayansa ma niewielką przewagę.

W zeszłym roku NBC brało pod uwagę tylko jednego pilota na wstępie, dramat Skok kwantowy, który został odebrany. Podobna sytuacja jest w tym roku.

Słyszałem, że oczekuje się, że sieć nie zadzwoni do większości – jeśli nie wszystkich – swoich pilotów, dopóki nie ujawni swojego harmonogramu 15 maja. Istnieje możliwość wcześniejszego zamówienia komedii, ale to się zmienia.

Z czterech pilotów NBC — dwóch dramatów i dwóch komedii — sieć widziała jeden dramat, Projekt bez tytułu Jenna Bans/Bill Krebs z udziałem Retty, Justina Spitzera i Erica Ledgina Szpital św. Denisa na czele z Wendi McLendon-Covey.

słyszę Szpital św. Denisa został entuzjastycznie przyjęty i wygląda bardzo dobrze do odbioru.

Telewizja NBC podobno polubiła też pilota z serialu Dobre dziewczyny trio Bansa, Krebsa i Retty, ale nie oczekuje się żadnej decyzji, ponieważ sieć czeka na dramat medyczny Wilkz udziałem Zachary’ego Quinto i komedii Amber Riffin Nie-zły bliźniak.

Sieć zarezerwowała dwa nowe seriale dramatyczne na następną jesień, Znaleziony I Irracjonalny.

Czy ten post był pomocny?