Skip to content

Umowa CW LIV Golf doprowadziła do rozmów o prawach sportowych ze „wszystkimi” i potencjalnych nowych umów już tej jesieni, mówi dyrektor generalny Nexstar, Perry Sook

17 de maj de 2023
LIV Golf Tulsa

Perry Sook, dyrektor generalny Nexstar, rodzica The CW, powiedział, że tegoroczna umowa sieci na transmisję wspieranego przez Arabię ​​​​Saudyjską toru LIV Golf doprowadziła do rozmów ze „wszystkimi” na tętniącym życiem rynku praw sportowych.

„Ogłosiło światu, że jesteśmy gotowi programować sport w weekendy”, powiedział o transakcji podczas spotkania na konferencji medialnej zorganizowanej przez firmę badawczą Wall Street SVB MoffettNathanson. Ze względu na wygasanie praw i okna negocjacyjne, Sook powiedział, że trudno powiedzieć, kiedy następny program sportowy na żywo może dołączyć do programu The CW, ale zauważył szczególnie aktywne rozmowy z konferencjami uczelnianymi Power 5 i grupami sportów motorowych. Kolejna umowa może zostać zawarta już tej jesieni, chociaż Sook powiedział również, że niektóre atrakcyjne opcje będą dostępne dopiero w 2026 roku.

Moderator Michael Nathanson opisał transakcję LIV jako „pozbawioną ryzyka” okazję, która „wpadła ci w oko” w styczniu zeszłego roku, po części dlatego, że inni potencjalni oferenci wycofali się z wyścigu z powodu powiązań z konkurencyjnym PGA. Nowa trasa była również kontrowersyjną własnością, biorąc pod uwagę powiązania rządu saudyjskiego z łamaniem praw człowieka, terroryzmem i zabijaniem Washington Post felietonista Dżamal Chaszodżdżi. Ponieważ było niewielu innych oferentów (LIV zadebiutował w 2022 r., a jego turnieje pojawiały się tylko na YouTube i innych platformach cyfrowych), umowa została zorganizowana jako umowa o podziale przychodów bez opłaty za prawa przez pierwsze dwa lata.

„Nasi partnerzy byli w 100% za tym” – powiedział Sook. „Ponieważ nie jest to okres sieciowy w The CW, oczyściliśmy go w 48 godzin w całym kraju. I to pomimo tego, że CW należące do CBS nie brały tego ze względu na ich związek z PGA. Powiedział, że odpowiedź od oddziałów brzmiała zasadniczo: „Żartujesz? Sport na żywo? Daj mi to”. Wszykina poinformował, że droga do zezwoleń była bardziej wyboista, niż firma opisała publicznie, z oporem ze strony stacji należących do Scripps, Weigel i innych grup oprócz CBS O&O.

Wydarzenie LIV, które odbyło się w ubiegłą niedzielę w Tulsa w stanie OK, zakończyło się rozczarowaniem dla lokalnych partnerów, ponieważ transmisja liniowa została nagle przeniesiona do aplikacji CW w trakcie trzydołkowego play-offu, który zadecydował o losach turnieju. Stacje dołączyły do ​​wcześniej zaplanowanych reklam informacyjnych lub seriali konsorcjalnych. Dustin Johnson, popularny dwukrotny mistrz główny, który w zeszłym roku przeszedł z PGA do LIV, prowadził w momencie przewrotu i ostatecznie wygrał turniej. Zapytany przez Nathansona, czego firma nauczyła się do tej pory z transmisji LIV, Sook zażartował: „Dowiedzieliśmy się, że prawdopodobnie nie chcesz przełączać się na aplikację z trzyosobowym play-offem z Dustinem Johnsonem z trzema dołkami do Iść. Ale użycie aplikacji w niedzielę wzrosło o 340%, więc życie nie było takie złe”.

Lokalne stacje, które przyjęły LIV, uznały to za obiecującą nową okazję sprzedaży w porównaniu z opłatami konsorcjalnymi i filmami tradycyjnie emitowanymi w weekendy. „Na poziomie lokalnym sprzedaje się to jak pogromcy gangów” – powiedział Sook. „Dealerzy samochodowi nie są głęboko zaangażowani w krajowe lub międzynarodowe rozmowy geopolityczne. Chcą przenieść produkt. To jest sport na żywo. Wszyscy są w środku.

Jeśli chodzi o sieć, sprzedaż „poprawiła każdy turniej” od marcowego debiutu LIV, powiedział Sook. „Udowodniliśmy, że jest to produkt wysokiej jakości, w który można inwestować, istnieją możliwości sponsoringu. Jesteśmy więc bardzo zadowoleni z faktu, że od podpisania kontraktu na dwa tygodnie przed wejściem na antenę, bez zbytniej promocji, osiągnęliśmy stały wzrost. Od tego momentu o to właśnie chodzi w CW, o stały wzrost”.

Zastanawiając się nad wczesnymi doświadczeniami z profesjonalnym golfem i potencjałem dodania kolejnych sportów w przyszłości, Sook opisał LIV jako „Mr. Right Now”, biorąc pod uwagę nieoczekiwane okoliczności. Mimo to, dodał, „nie spadł nam na kolana” – powiedział. „Musieliśmy go zdobyć i musieliśmy dużo sprzedać, ale udało się. Byli gotowi zaryzykować z nami. Byliśmy gotowi zaryzykować z nimi. Myślę, że obie strony są zadowolone.”

Czy ten post był pomocny?