Skip to content

Umarł Mark Fleischman: Były właściciel Studio 54 otrzymał pomoc w samobójstwie w Europie w wieku 82 lat

14 de lipiec de 2022
Fleischman

82-letni Mark Fleischman zmarł dzisiaj w wyniku wspomaganego samobójstwa w klinice w Szwajcarii, powiedzieli rodzina i przyjaciele.

Fleischman wcześniej ujawnił swoje plany, mówiąc, że ma stan zwyrodnieniowy i cierpi.

WCZEŚNIEJ: Mężczyzna, który kiedyś rządził nocnym życiem Nowego Jorku, powiedział mediom, że planuje zakończyć imprezę w lipcu.

Mark Fleischman, właściciel Studio 54 na Manhattanie, niegdyś najbardziej ekskluzywnego klubu na świecie, ma teraz 82 lata i porusza się na wózku inwalidzkim. Powiedział New York Post, że planuje wykorzystać szwajcarską organizację non-profit Dignitas, aby zakończyć swoje życie 13 lipca. Grupa pomaga asystowanym samobójstwom za pomocą śmiertelnej dawki barbituranów po długim procesie przesiewowym.

„Nie mogę chodzić, moje przemówienie jest popieprzone i nie mogę nic zrobić dla siebie” – powiedział Fleischman The Post. „Moja żona pomaga mi iść do łóżka i nie mogę się ubrać ani założyć butów. Wybieram łagodne wyjście. To dla mnie najłatwiejsze wyjście”.

Fleischman mieszka obecnie w Marina Del Ray w Kalifornii. Powiedział, że neurolodzy nie byli w stanie zdiagnozować jego choroby, która rozpoczęła się w 2016 roku.

Przejął Studio 54 w grudniu 1978 roku, kiedy partnerzy Steve Rubell i Ian Schrager zostali napadnięci i oskarżeni o uchylanie się od płacenia podatków, utrudnianie wymiaru sprawiedliwości i spisek. Opłaty dotyczyły podobno zgarnięcia prawie 2,5 miliona dolarów niezgłoszonych dochodów z wpływów klubu.

Rubell i Schrager zostali skazani na 3,5 roku więzienia i ukarani grzywną w wysokości 20 000 dolarów każdy za zarzut uchylania się od płacenia podatków. Zostali wysłani do więzienia w lutym 1980 roku, a Studio 54 zostało sprzedane w listopadzie tego roku za 4,75 miliona dolarów Fleischmanowi, który miał rozległe doświadczenie w branży hotelarskiej i klubów nocnych. Otworzył go ponownie, a następnie sprzedał w 1984 roku nowym właścicielom.

Klub został ostatecznie zamknięty w 1986 roku.

Fleischman napisał książkę o swoich doświadczeniach dla wydawcy Rare Bird. Wewnątrz studia 54 kronikarze miejsce, w którym celebryci, przyjaciele i piękni ludzie popijali szampana i dzielili się rzędami kokainy za pomocą zwiniętych studolarowych banknotów.

Studio 54 skupia się na nowej odsłonie FX Amerykańska historia kryminalna, obecnie w fazie rozwoju. Studio 54: Amerykańska opowieść kryminalna przyjrzymy się legendarnemu klubowi nocnemu, który stał się awatarem nocnego życia bogatych i sławnych.

Fleischman powiedział, że od jakiegoś czasu myśli o samobójstwie.

„Doszedłem do decyzji powoli” – powiedział. „Dwa lata temu uznałem, że nie warto żyć. Wziąłem dużo Xanaxu i wylądowałem w szpitalu”.

Odrodził się wtedy. Ale powiedział: „Przeczytałem książkę o kończeniu życia. Przeczytałem tam, że najłatwiej jest się udusić. Ale nie chciałem bólu. Miałem kupić broń. Ale wstawiła się moja żona. Zaczęliśmy szukać miejsca, w którym znalezienie kogoś, z kim można by to zrobić, byłoby legalne”.

Czy ten post był pomocny?