Skip to content

Ukryty atak — wszystko, co musisz wiedzieć

31 de maj de 2023
l intro 1685507007

Filmy Akcja i przygoda

John Cena i Jackie Chan wyglądają na zmartwionych

Wiele lat temu gatunek filmów akcji miał otrzymać jeden z najbardziej wybuchowych zespołów tagów, ponieważ John Cena i Jackie Chan zostali kiedyś ogłoszeni, że wystąpią razem w filmie. Wyposażony w duży budżet i w całości nakręcony w Chinach film, nazwany wówczas „Projektem X”, obiecywał dostarczyć zwycięską kombinację ekscytującej akcji i komedii z kumplami, która wydawała się idealnie pasować do głównych aktorów.

Cena i Chan dowiedli, że są gwiazdami kina akcji ze znakomitym komediowym wyczuciem. Chan to legenda filmów o sztukach walki, która odniosła znaczący sukces wśród zachodniej publiczności dzięki filmom takim jak seria „Godziny szczytu”. I nawet zanim wcielił się w Peacemakera lub brata Doma Toretto Jakoba w serii „Szybcy i wściekli”, Cena bawił tłumy na żywo jako 16-krotny mistrz świata w WWE.

„Projekt X” miał zadatki na wymarzoną współpracę, ale potem wszystko przybrało dziwny obrót, ponieważ nagle zniknął bez wzmianki o dacie premiery. Cena i Chan kontynuowali pracę nad innymi filmami, podczas gdy „Projekt X” wydawał się gotowy, by stać się kolejnym zagubionym kawałkiem mediów, którego nikt nie będzie miał szansy zobaczyć. Okazuje się jednak, że „Projekt X” żyje i ma się dobrze, ale teraz występuje pod inną nazwą. Zatytułowany „Hidden Strike”, nadchodzący film wreszcie wychodzi za pośrednictwem XYZ Films. Powiedziawszy to, oto wszystko, co musisz wiedzieć o „Hidden Strike”.

Kiedy ukaże się Hidden Strike?

Nadal nie wiadomo, kiedy ukaże się „Hidden Strike”. Ale ponieważ XYZ Films oficjalnie ujawnia plakat i zwiastun (więcej o tym później), jest prawdopodobne, że „Hidden Strike” trafi do publiczności wcześniej niż później. W każdym razie „Hidden Strike” przeszedł dość uciążliwą podróż, nawet zanim w ogóle został wydany. W pewnym momencie nadchodzący projekt nosił tytuł „Snafu” i to musi być najokrutniejszą przypadkową nazwą filmu, biorąc pod uwagę przeszkody, które utrzymywały go w zawieszeniu, mimo że technicznie był gotowy do debiutu od dłuższego czasu. Początkowo John Cena ogłoszono na Twitterze że filmowanie zakończyło się projektem w 2018 roku.

Niektóre wyzwania, które prawie uniemożliwiły nam zobaczenie tego projektu Ceny i Jackie Chana, obejmowały pandemię COVID-19, która zamknęła kina zarówno na rynku amerykańskim, jak i chińskim w 2020 r., oraz zmianę nastawienia społecznego w Chinach do filmów z udziałem chińskich i amerykańskich gwiazd. Po tym, Cena potencjalnie pogorszył sprawę z wydaniem „Hidden Strike”, kiedy odniósł się do Tajwanu jako kraju zamiast części Chin z grubsza podczas międzynarodowego wydania „F9”.

Jaka jest fabuła Hidden Strike?

Jackie Chan spada na Johna Cenę

Zgodnie ze streszczeniem XYZ Films, „Hidden Strike” skupia się na dwóch byłych żołnierzach, którzy współpracują, aby eskortować cywilów w bezpieczne miejsce, podróżując niesławną sześciopasmową drogą Bagdadu, Autostradą Śmierci. Obecne szczegóły fabuły nie odbiegają zbytnio od tego, co Jackie Chan ujawnił podczas rozmowy z The Hollywood Reporter w 2018 roku. Oprócz ratowania niewinnych, napad na ropę może być również w centrum rzeczy, dzięki celom filmu prawdziwi antagoniści. I być może postacie Cena i Chana nie zaczynają od tej samej drużyny na początku.

„W filmie obie postacie zaczynają jako całkiem normalni faceci, obaj są emerytowanymi żołnierzami, a nie superbohaterami” — powiedział Chan dla THR. „Na początku myślę, że jesteśmy przeciwnikami – myślę, że on jest złym facetem, a on myśli, że jestem złym facetem. Ale potem zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy po tej samej stronie i ścigamy prawdziwego wroga”. Szczegóły Chana z pewnością są zgodne ze znaną formułą filmowego zespołu, co powinno wyjątkowo pasować do ogólnego klimatu „Hidden Strike”. Poza tym perspektywa bycia świadkiem krótkiej walki Chana z Ceną, zanim obaj ominą innych przeciwników, wydaje się zbyt dobra, by ją odrzucić.

Kto występuje w Hidden Strike?

John Cena unosi brew

W „Hidden Strike” wystąpią Jackie Chan jako postać Luo Feng i John Cena jako Chris Van Horne. Film jest pierwszym razem, kiedy obaj pracowali razem w filmie. A w przypadku Ceny możliwość zagrania u boku Chana początkowo skłoniła go do pracy nad „Hidden Strike”. Cena powiedział kiedyś Colliderowi: „Zwykle mówię, że muszę przeczytać projekt, aby mnie przykuł. To jest jedno imię, w którym jeśli brzmi:” Hej, Jackie chce to zrobić ”, jestem sprzedany. ta beczka pieprzonej mądrości, a on próbuje ją rozdać i to jest niesamowite. Po prostu wspaniale jest być w pobliżu.

W „Hidden Strike” wystąpi także duński aktor Pilou Asbæk, którego fani mogą pamiętać jako Euron Greyjoy w „Grze o tron” HBO, a także Batou w filmie fabularnym „Ghost in the Shell”. Asbæk zagra postać o imieniu Owen Paddock w filmie „Hidden Strike”. Zhenwei Wang, Amadeus Serafini, Li Ma i Rachael Holoway dopełniają resztę obsady „Hidden Strike”.

Kto reżyseruje Hidden Strike?

Scott Waugh stoi z żoną Beth

Umiejscowienie komedii akcji, takiej jak „Hidden Strike” na niektórych odcinkach autostrady, sugeruje, że prawdopodobnie czekają nas ekscytujące, wysokooktanowe dreszcze i eksplozje pojazdów. A jeśli tak jest, nic dziwnego, że w filmie Scott Waugh siedzi na krześle reżyserskim. Waugh jest znany z wyreżyserowania „Need For Speed”, filmu z 2014 roku opartego na przebojowej serii gier wideo, w której wystąpił Aaron Paul. Jeszcze w tym roku Waugh będzie miał na swoim koncie kolejny godny film akcji. Wyreżyserował także nadchodzący „Niezniszczalni 4”, którego premiera zaplanowana jest na 22 września 2023 roku.

W filmie „Hidden Strike” Waugh powiedział The Hollywood Reporter, jakie to szczęście mieć tak fizyczne gwiazdy w postaci Johna Ceny i Jackie Chana. Waugh powiedział THR: „Kiedy masz aktorów, którzy są naprawdę utalentowani fizycznie, możesz zaprojektować akcję, aby naprawdę to wykorzystać – to marzenie”. Pomiędzy oświadczeniem Waugha a jego dziedzictwem jako kaskadera, „Hidden Strike” powinno zawierać niesamowite akrobacje na drodze i poza nią.

Czy jest zwiastun Hidden Strike?

„Hidden Strike” mógł w końcu stracić swój niegdyś mityczny status dzięki oficjalnemu zwiastunowi od XYZ Films. Wydany 30 maja 2023 r. zwiastun daje nam pierwsze spojrzenie na projekt, który istnieje już od kilku lat i od razu pokazuje, czego możemy się spodziewać. Akcja „Hidden Strike” zaczyna się od kilku szczegółów dotyczących scenerii, a jej akcja toczy się w przyszłości, kiedy ropa znajduje się w sercu poważnego konfliktu.

To wszystko przypomina nam trochę „Mad Maxa”, a morze pustych samochodów, które gubimy w pustynnych piaskach, tylko wzmacnia to uczucie. Po pierwszej z licznych eksplozji otrzymujemy ujęcie naszych dwóch bohaterów, którzy mogą powstrzymać konflikt. Postacie Jackie Chana i Johna Ceny są pokazane siedząc w ciężarówce, ale gdy postać Ceny zmaga się z pasem bezpieczeństwa, jasne jest, że „Hidden Strike” będzie obfitował w śmiech.

Komediowe sztuczki są kontynuowane w kolejnej scenie, w której postać Ceny w humorystyczny sposób nadaje pseudonimy kilku innym ludziom, a chwilę później następuje kolejna przypadkowa chwila z zagubioną szpilką granatu. Ale nie martw się. Nadal jest dużo akcji. Na przykład zwiastun pokazuje kilka scen jazdy stylowego napadu na ropę w ruchu. I szczerze mówiąc, wraz z strzelaniną i walką na pięści, zwiastun zwiastuna „Hidden Strike” można prawie pomylić z innym filmem „Szybcy i wściekli”, zwłaszcza z końcową sceną. Naczepa kończy się odwróconą półciężarówką do góry nogami i na kursie, by zderzyć się z inną w cudownym zwolnionym tempie.

Czy ten post był pomocny?