Skip to content

Ujawniono premierowy tytuł Stranger Things 5. sezonu — co to oznacza?

7 de listopad de 2022
stranger things 4 finale

Jesteśmy długie sposoby na uzyskanie choćby śladu daty premiery, ale Dziwniejsze rzeczy fani mają teraz coś do przeżuwania — tytuł pierwszego odcinka ostatniego sezonu.

W ramach dorocznych obchodów „Dzień Stranger Things”, portale społecznościowe hitu Netflix ujawniły pierwszą stronę scenariusza premiery części 5, który został napisany przez The Duffer Brothers i jest zatytułowany… „Rozdział pierwszy: The Crawl”.

Już teraz fani spekulują, że podobnie jak w przypadku wielu rzeczy Dziwniejsze rzeczytytuł nawiązuje do klasycznego scenariusza Dungeons & Dragons, w którym „bohaterowie poruszają się po labiryncie/lochu, walcząc z różnymi potworami, unikając pułapek i rozwiązując zagadki”.

sezon 5. rozdział pierwszy. kraul. szczęśliwy dzień nieznajomych rzeczy pic.twitter.com/xCdNLjD7Yt

— Stranger Things (@Stranger_Things) 7 listopada 2022

Niestety, z filmowaniem w sezonie 5 nie ustawiono początek do 2023 roku jest to mniej więcej tak mięsista złośliwość, jakiej fani mogli się spodziewać w Stranger Things Day.

Co jeszcze wiadomo do tej pory? Jak wyszczególniono na liście Wszystko, co wiemy TVLine (załączona poniżej), sezon 5 nie rozpocznie się dokładnie tam, gdzie zakończył się sezon 4 – przynajmniej częściowo ze względu na szybkość, z jaką dorastają młodzi bohaterowie serialu. „Jestem pewien, że zrobimy skok w czasie”, powiedział Ross Duffer w czerwcu dla TVLine. “Idealnie byśmy strzelali [Seasons 4 and 5] plecami do siebie, ale po prostu nie było na to możliwego sposobu”.

Ale pomimo wspomnianego skoku czasu, sezon 5 jest „mniej restartem niż zwykle”, powiedział Matt Duffer naszej siostrzanej stronie Termin. „Sezon 5 bardziej przypomina część 2 sezonu 4.”.

Duffers powiedzieli również, że po kilku powiększonych odcinkach części 4, Dziwniejsze rzeczyFinał serialu będzie prawdopodobnie nie tylko pełnometrażowy, ale Powrót Króla-ish” — ukłon w stronę ostatniego filmu w Władca Pierścieniatrylogia, która trwała trzy godziny, 21 minut!

I choć zdjęcia rozpoczną się dopiero w przyszłym roku, „przerwa [between Seasons 4 and 5] tym razem powinno być nieco krótsze”, powiedzieli Duffers naszej siostrzanej witrynie Variety, „ze względu na fakt, że mamy już wstępny zarys i nie możemy sobie wyobrazić, że będzie kolejna sześciomiesięczna przymusowa przerwa” jak ta Część 4 trwała podczas pandemii.

Chcę czerpać? Dziwniejsze rzeczyczy na jakikolwiek inny program? Wyślij wiadomość e-mail na adres InsideLine@tvline.com, a odpowiedź na Twoje pytanie może zostać udzielona przez Matt’s Inside Line.

Jeśli lubisz TVLine, pokochasz nasze powiadomienia e-mail! Kliknij tutaj, aby zasubskrybować.

Czy ten post był pomocny?