Skip to content

Ugoda Fox News z Dominion nie wymaga wycofania się z anteny ani przeprosin

19 de kwiecień de 2023
GettyImages 1483129113

Ugoda Fox News w wysokości 787,5 miliona dolarów z Dominion Voting Systems nie wymaga, aby stacja wycofała się lub przeprosiła na antenie, potwierdziły źródła.

W późniejszych rozmowach z reporterami prawnicy Dominion zasugerowali, że suma ugody i dotychczasowe postępowanie obciążały sieć odpowiedzialnością za wzmacnianie fałszywych zarzutów, że firma zajmująca się oprogramowaniem wyborczym była zaangażowana w sfałszowanie wyborów w 2020 roku na korzyść Joe Bidena.

„Osiągnęliśmy nasze cele. Naszym celem była odpowiedzialność, a naszym celem było zadośćuczynienie naszemu klientowi” – ​​powiedział Justin Nelson, główny prawnik Dominion, w rozmowie z Wszykina. „I myślę, że w obu z nich osiągnęliśmy home run. Jesteśmy bardzo dumni z tego, co zrobiliśmy w tej sprawie i myślę, że po raz pierwszy ponieśliśmy odpowiedzialność za kłamstwa wyborów w 2020 roku”.

Fox wydał oświadczenie wkrótce po ogłoszeniu ugody, ale nie zawierało ono przeprosin ani bezpośredniego wycofania tego, co zostało powiedziane, zamiast tego odwoływało się do orzeczenia sądu w tej sprawie. „Uznajemy, że orzeczenia Trybunału stwierdzające, że pewne twierdzenia dotyczące Dominion są fałszywe” – czytamy w oświadczeniu. Sędzia Eric Davis wydał w zeszłym miesiącu opinię podsumowującą, orzekając, że 20 zeznań będących przedmiotem sprawy było fałszywych.

Ale Nelson powiedział: „Myślę, że to, czego szukamy, to odpowiedzialność. I myślę, że naprawdę to dzisiaj pokazało, płacąc ponad trzy czwarte miliarda dolarów. Kłamstwa mają konsekwencje. Przyznają również, że opinia podsumowująca nazwała ich kłamstwami”.

POWIĄZANE: Jake Tapper z CNN ma trudności z utrzymaniem kamiennej twarzy podczas czytania oświadczenia Fox News na temat ugody Dominion za 787 mln USD

„Z naszej perspektywy to, o co nam chodziło, jest tym, co osiągnęliśmy”.

Spekulacje na temat ugody zaczęły się w niedzielę, kiedy Davis opóźnił rozpoczęcie procesu o 24 godziny do dzisiaj. Fox wniósł pozew do sądu, w którym argumentował, że Dominion znacznie obniżył swoje roszczenie o odszkodowanie w wysokości 1,6 miliarda dolarów o ponad pół miliarda dolarów, powołując się na e-mail, który otrzymał od prawnika Dominion. Ale Dominion zakwestionował, że to robi.

POWIĄZANE: Wyjaśnienie procesu Fox News-Dominion: Rupert Murdoch, Tucker Carlson, jaka jest stawka i kto może wygrać

Spekulacje na temat ugody ucichły dzisiaj, gdy ława przysięgłych została wybrana, zaprzysiężona i zasiadła. Późnym rankiem wyglądało na to, że proces rozpocznie się na dobre, a źródła wskazują, że Rupert Murdoch może zostać wezwany na świadka w pobliżu początku sprawy Dominion, być może już w środę, gdy zacznie wzywać pierwszych świadków. Wiele osobistości z Fox News miało zająć stanowisko i zostać zapytanych przez Dominion w sprawie szeregu zawstydzających e-maili i wiadomości tekstowych opublikowanych w ostatnich miesiącach.

POWIĄZANE: Adwokaci i dyrektor generalny Dominion rozmawiają o 787,5 miliona dolarów ugody w sprawie o zniesławienie Foxa: „Prawda ma znaczenie, kłamstwa mają konsekwencje”

Kiedy sąd wrócił na posiedzenie po obiedzie, sytuacja uległa zmianie. Zamiast sprowadzić ławę przysięgłych z powrotem na salę sądową, Davis skulił się za zamkniętymi drzwiami z prawnikami Dominion i Fox News. Przez 2,5 godziny wypełniona po brzegi sala sądowa — wypełniona głównie dziennikarzami — mogła spekulować, co się dzieje. Reporterzy czytają mowę ciała prawników, szukając wskazówek. Sędzia najwyraźniej czekał na wiadomość, że ugoda została sfinalizowana przed podjęciem kolejnego kroku w sprawie: podziękowaniem i odwołaniem ławy przysięgłych.

Czy ten post był pomocny?