Skip to content

Twórcy „Faudy” Lior Raz i Avi Issacharoff o nadchodzących projektach Netflix, Showtime; Tworzenie treści międzynarodowych i współpraca z Indiami – IFFI Goa

28 de listopad de 2022
Fauda creators

Fauda twórcy Lior Raz i Avi Issacharoff biorą udział w Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Indiach (IFFI) w Goa na światowej premierze czwartego sezonu serialu. Od czasu rozpoczęcia transmisji pierwszego sezonu w serwisie Netflix izraelski thriller polityczny zyskał ogromną popularność w Indiach, a także doczekał się remake’u w języku hindi, wyprodukowanego przez Applause Entertainment dla lokalnego streamera SonyLiv.

„Kiedy Netflix po raz pierwszy kupił program, zaczęliśmy zauważać w mediach społecznościowych, że zyskujemy tak wielu obserwujących w Indiach” — mówi Raz w rozmowie z Termin ostateczny na marginesie festiwalu. „Nie wiedzieliśmy, co się dzieje, ale zaczęliśmy rozumieć, że mamy dobre relacje z indyjską publicznością”.

Ta relacja jest czymś, co chcą dalej rozwijać w ramach dążenia do produkcji międzynarodowych treści za pośrednictwem Faraway Road Productions z siedzibą w Tel Awiwie i Los Angeles, która została niedawno przejęta przez Kevina Mayera i Toma Staggsa Candle Media. Raz i Issacharoff przyglądają się kilku projektom o tematyce indyjskiej lub indyjskiej, a obecnie pracują nad thrillerem szpiegowskim obracającym się wokół indyjskiej postaci, która dorastała w Delhi, ale przeprowadza się do Wielkiej Brytanii.

„Indie oferują nam ogromny rynek, ale także kreatywność, ludzi, którzy są zainteresowani tworzeniem treści i właśnie tego szukamy” — mówi Issacharoff. „Chcemy przenieść nasze treści do Indii i chcemy również przenieść indyjskie treści do świata zewnętrznego”. Raz kontynuuje: „Tutaj uwielbiają akcję i szpiegostwo thrillerów, ale lubią też badać relacje emocjonalne, a połączenie tych dwóch może zaowocować powstaniem tutaj dobrych programów telewizyjnych”.

Issacharoff mówi, że badają również rozwijające się treści w innych częściach świata, w tym w krajach arabskich, które mają umowy pokojowe z Izraelem. Ta międzynarodowa ekspansja stała się możliwa dzięki umowie z Candle Media, która umożliwiła duetowi zbudowanie pasa rozwojowego.

Kolejnym projektem w fazie rozwoju jest film oparty na prawdziwych wydarzeniach w USA podczas II wojny światowej. „To wielka amerykańska historia, na podstawie której nikt wcześniej nie nakręcił filmu” — mówi Issacharoff. „Postanowiliśmy rozwijać go samodzielnie. Pracujemy z amerykańskim scenarzystą i mamy nadzieję, że sprzedamy go jednemu z dużych studiów”.

Na poziomie międzynarodowym trwają również prace nad nadchodzącym filmem akcji o napadzie dla Netflix, opartym na prawdziwej historii rozgrywającej się między Afryką, Izraelem, USA i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Duet opracowuje również nową serię dla Netflix po tym, jak w zeszłym roku rozszerzyli swoją ogólną umowę, która oprócz Faudazawiera także thriller akcji Uderz i uciekaj.

„Nasza siła polega głównie na robieniu rzeczy bardziej na poziomie międzynarodowym, niekoniecznie musimy być w USA lub Izraelu” – mówi Issacharoff. „Nasze historie są oparte na postaciach i możemy zabrać je w różne miejsca”.

Podczas gdy wszystkie te projekty są na etapie rozwoju, Raz i Issacharoff nakręcili już nowy czteroodcinkowy miniserial dla Showtime. Niezatytułowany jeszcze serial, którego premiera zaplanowana jest na 2023 rok, jest thrillerem szpiegowskim opartym na wydarzeniach w USA i na Bliskim Wschodzie związanych z walką z terroryzmem.

Tymczasem, Tanaavhindi remake Fauda, który przenosi akcję do niespokojnego regionu Kaszmiru w Indiach, rozpoczął transmisję strumieniową w SonyLiv i zebrał dobre recenzje. Issacharoff mówi, że brytyjska firma wybrała program do remake’u, którego akcja toczy się w Irlandii Północnej w latach 70. Ale biorąc pod uwagę międzynarodowy sukces Faudy i globalne zapotrzebowanie na treści w lokalnym języku, czy nie powinno być już więcej przeróbek?

„Właściwie bardzo trudno to złamać” — mówi Raz. „W konflikcie izraelsko-palestyńskim wszystko, co się dzieje, dzieje się bardzo blisko domu. Podczas gdy Amerykanie jechali walczyć do Afganistanu czy Iraku, izraelskie domy znajdowały się zaledwie dwadzieścia kilometrów od strefy działań wojennych. Byliśmy więc pod tym względem dość wyjątkowi i trudno znaleźć podobną scenerię”.

Przed IFFI premiera pierwszego odcinka Fauda sezon 4Raz i Issacharoff wzięli udział w wydarzeniu „In Conversation” z hinduskim aktorem Rajkummarem Rao i wiceprezesem Netflix India ds. treści, Moniką Shergill.

Czy ten post był pomocny?