Skip to content

Twórca „La Brea” na dzisiejszym finale 1. sezonu, 1988, zjazdach rodzinnych oraz postanowieniach i zwrotach akcji 2. sezonu

1 de grudzień de 2021
La Brea S1 finale 2

UWAGA SPOILERA: Ten artykuł zawiera szczegółowe informacje na temat dzisiejszego wieczoru La Brea Finał pierwszego sezonu.

„Myślę, że jedną z rzeczy, które sprawiają, że nasz program jest wyjątkowy, jest to, że lubimy odpowiadać na pytania szybko, szybciej niż inne programy, a następnie stawiać nowe” – mówi La Brea Twórca Davida Appelbauma z przełomowego dramatu science-fiction stacji NBC, który zakończył dziś swój pierwszy sezon podróży w czasie.

„Więc wszystkie te tajemnice, o których mówimy, to rzeczy, na które mamy kilka interesujących odpowiedzi, i tak, nie sądzę, żebyśmy pozostawili publiczność sfrustrowaną, jak to miało miejsce w przypadku innych programów z tego gatunku.” Co-showrunner dodał, drażniąc się, co będzie dalej.

Niecały miesiąc po serialu Natalie Zea, Eoin Macken, Jack Martin, Zyra Gorecki, Jon Seda, Chiké Okonkwo, Karina Logue, Veronica St. Clair, Rohan Mirchandaney, Nicholas Gonzalez, Lily Santiago, Chloe De Los Santos i Josh McKenzie od showrunnerów Appelbauma, Stevena Liliena i Bryana Wynbrandta został wznowiony na drugi sezon, dzisiejszy finał pierwszego sezonu „Topanga” wyrzucił wszystkie zasady, więzy rodzinne, czas i nie tylko.

A to wiele mówi na pokaz, który skupia się na matce (Zea) i synu (Martin) rozdzielonych przez ponad 11 000 lat od ojca (Macken) i córki (Gorecki) po tym, jak w słynnych dołach smoły w Los Angeles otwiera się ogromny zapadlisko. .

W tym duchu Appelbaum rozmawiał ze mną o napisanym przez siebie finale reżyserii Adama Davidsona. EP poruszyło temat ucieczki, wielkich huśtawek, Australii, nowych postaci, a także tego, gdzie sprawy mogą pójść w przyszłym roku lub nie.

OSTATECZNY TERMIN: Z Topangą naprawdę poszedłeś do oldschoolowej sieci, pakując dużo w jedną godzinę, a farba po odnowieniu była prawie wciąż świeża, prawda?

APPELBAUM: Cóż, jedną z rzeczy, które naprawdę chcieliśmy zrobić w finale, było ustawienie wielu klifów i możliwości na sezon 2. Wiesz, z Joshem i Rileyem przechodzącym przez światło, ujawniającymi budynek, śmierć Marybeth i Gavina , a Izzy schodzi do zapadliska, naprawdę staramy się ustawić te nowe potencjały w sezonie 2 i skierować ludzi w nowe podróże, aby odkryć nowe tajemnice.

OSTATECZNY TERMIN: Jeden sezon, przynajmniej jeszcze jeden przed końcem, czy masz lądowanie dla La Brea, kiedy nadejdzie czas?

APPELBAUM: Mamy na myśli punkt końcowy i mamy wiele ważnych drogowskazów na drodze do niego. Ale tak naprawdę nie staraliśmy się ustalać określonej liczby sezonów, aby się tam dostać. Osobiście uważam, że jest to rodzaj przedstawienia, w którym możemy wciąż poszerzać to, czym jest świat. Zdecydowanie uważam, że ma potencjał na dłuższą metę.

OSTATECZNY TERMIN: Tak więc krótko widzimy ze Scottem i dr Aldridgem tę wieżę na końcu. W tym samym czasie mamy teraz Gavina i Izzy’ego z powrotem w 10 000 pne w stanie Waszyngton, którzy próbują przedostać się do Kalifornii. Jak to wszystko zostanie połączone? Ponieważ rodzina w zasadzie się zjednoczyła, z wyjątkiem Josha, który wyjechał do 1988 roku, albo właściwie nie wiemy, dokąd się udał.

APPELBAUM: (ŚMIECH) Nie wiemy, gdzie się podział. Jedno, co powiem, to to, że będzie w nowym okresie czasu, którego serial jeszcze nie widział, więc otworzy to nowy świat możliwości.

OSTATECZNY TERMIN: Ale rodzina Harrisów nadal stanowi rdzeń, w czasie i być może w przestrzeni?

APPELBAUM: Jedną z ważnych historii napędzających program jest to, jak i czy ta rodzina może zostać ponownie zjednoczona. Dlatego chcemy, aby w tym finale były jak najbardziej rozdzielone. Teraz są rozdzieleni pod względem czasu, ale nawet w pewnym momencie, kiedy wrócą do siebie, zostaną rozdzieleni pod względem emocji i struktur relacji, które istniały przed rozpoczęciem historii. A także relacje, które powstały w wyniku tej historii. Więc masz rację, to jest naprawdę sedno, ta podróż o tej rodzinie, która próbuje ponownie połączyć się ze sobą.

OSTATECZNY TERMIN: A wieża, do której dr Aldridge zabiera Scotta pod koniec i mówi mu, że zbudowała?

APPELBAUM: Nie chcę zdradzać jej zbyt wiele, ale powiem, że widzowie otrzymają odpowiedzi bardzo wcześnie w sezonie. Wejdziemy do tego budynku i zrozumiemy, dlaczego tu jest i do czego jest używany.

OSTATECZNY TERMIN: Dlaczego szybkie ujawnienie?

APPELBAUM: Cóż, spodziewam się, że widzowie przyjdą dziś wieczorem, chcąc to wiedzieć od razu. Więc damy im to w pierwszym odcinku w sezonie 2. Zamierzamy to zbadać i nie będziemy ich frustrować, nie chcę powiedzieć dokładnie, co to jest.

OSTATECZNY TERMIN: Więc, gdzie jesteście teraz, jeśli chodzi o sezon 2?

APPELBAUM: Właśnie wczoraj założyliśmy pokój scenarzystów, ale wiesz, z pewnością rozmawialiśmy i planowaliśmy to, moi współshowrunnerzy, Bryan Wynbrandt i Steven Lilien, i ja. Zawsze rozmawiamy i wymyślamy, gdzie show może być, więc mamy teraz wiele z tych pomysłów.

OSTATECZNY TERMIN: Musiałbyś, mam na myśli, że masz obszerną obsadę. Czy zobaczymy jakieś nowe postacie wprowadzone w sezonie 2, jakieś znaczące nowe postacie?

APPELBAUM: Absolutnie.

Josh i Riley będą podróżować do nowego okresu czasu, w tym czasie poznamy nowe postacie. Będą inne osoby, które odkryjemy w świecie 10 000 lat p.n.e., ludzie związani z tym budynkiem, który widzimy pod koniec pierwszego sezonu. Więc na pewno zobaczymy nowe postacie, ponieważ jest to jedna z ważnych rzeczy chodzi o to, że chcemy poszerzać możliwości tego, czym jest, a to obejmuje znajdowanie nowych ludzi.

OSTATECZNY TERMIN: Na pewno miałeś jajka wielkanocne z pieprzem przez cały sezon 1…

APPELBAUM: To prawda, że ​​wspomnieliśmy o wielu różnych rzeczach, jeśli chodzi o to, czym są te zapadliska. Widzieliśmy tu złoto z czasów wojny secesyjnej, teraz widzieliśmy tu budynek, widzieliśmy krowę z kodem kreskowym. Jest wiele zagadek, które ustaliliśmy, a które planujemy zagłębić w sezonie 2, ale pierwszy sezon to tylko dziesięć odcinków, więc jest tylko tyle zagadek, na które możemy odpowiedzieć.

Myślę, że jedną z rzeczy, które sprawiają, że nasz program jest wyjątkowy, jest to, że lubimy odpowiadać na pytania szybko, szybciej niż inne programy, a następnie stawiać nowe. Więc wszystkie te tajemnice, o których mówimy, to rzeczy, na które mamy kilka interesujących odpowiedzi, i tak, nie sądzę, żebyśmy pozostawili publiczność sfrustrowaną, jak to miało miejsce w przypadku innych programów z tego gatunku.

OSTATECZNY TERMIN: W przeciwieństwie do wielu programów z dowolnego gatunku, dzieliła cię ogromna odległość od pokoju scenarzystów w Los Angeles i produkcji w Australii, nie wspominając o pandemii, która tam wybuchła i protokołach, które były później wymagane. Jak to wpłynęło na Twój program na co dzień?

APPELBAUM: Trudno jest dokładnie określić, jak wpłynęło to na dzień po dniu, ale wiesz, jedną z rzeczy, które moim zdaniem przemawia do ludzi w serialu, jest to, że jest to ucieczka…

OSTATECZNY TERMIN: Jak masz na myśli?

APPELBAUM: Ucieczka od rzeczywistości, a teraz ugrzęźnięcie i zaszycie się w naszych domach każdego dnia sprawia, że ​​pragniemy tego więcej. Być może więc zwiększyło to wyobraźnię i ciekawość sposobów ucieczki, które wykraczają poza nasze biura lub piwnice, w których codziennie pracujemy. Trudno powiedzieć, czy to miało taki efekt, ale wiesz, myślę, że jest to zdecydowanie możliwe.

Z samego poziomu produkcji byłem bardzo zaskoczony, jak jesteśmy w stanie sprawić, by wszystko działało zdalnie — zdalnie edytować, pisać zdalnie, zdalnie obsługiwać produkcję. Poszedłem na plan na kilka miesięcy, aby rozpocząć produkcję, ale i tak to całkiem zdumiewające, że jesteś w stanie wyprodukować serial, ledwo wychodząc z domu. To coś, czego nigdy bym się nie spodziewał 18 miesięcy temu.

OSTATECZNY TERMIN: Czy przewidujecie, że zmiany organizacyjne z pierwszego sezonu przejdą teraz w drugi sezon?

APPELBAUM: To świetne pytanie. Jeśli chodzi o Australię, z pewnością istnieją wyzwania logistyczne, głównie ze względu na różnice w strefach czasowych. Są przed nami 17 godzin, co samo w sobie jest niesamowitym pomysłem. Ale z drugiej strony strzelanie tam daje tak wiele wspaniałych możliwości.

Jeśli chodzi o to, jak inaczej poprowadzimy program – cóż, produkcja wkrótce ruszy, a my zajmiemy się wyzwaniami logistycznymi, z którymi zmierzyliśmy się w sezonie 1, z nowym wyglądem. Ale wiesz, to wielkie przedstawienie. Mamy naprawdę utalentowaną ekipę w Australii, świetnego reżysera i innych utalentowanych reżyserów, których zatrudniliśmy, więc bez względu na to, jak to się zmieni, czy nie, w końcu się do tego dobierzemy. To będzie tylko kilka późnych nocy.

OSTATECZNY TERMIN: W czasach, gdy seria przebojów wydaje się odległym marzeniem, La Brea osiągnął dobre wyniki w linearnej telewizji i okazał się największym jak dotąd wewnętrznym hitem dla Peacocka…

APPELBAUM: Tak, to naprawdę ekscytujące po prostu zobaczyć, w jaki sposób publiczność zareagowała na program. Oglądalność na żywo była dobra, ale teraz oglądanie online było naprawdę niesamowite, tak jak ludzie się dostrajają.

OSTATECZNY TERMIN: Więc, co sądzisz o tym, dlaczego udało ci się przebić na obu platformach, że tak powiem?

APPELBAUM: Myślę więc, że NBC i UniversalTV widzą, że serial działa i byli bardzo wspierającymi partnerami w programie i szczerze od początku byli zaangażowani w wizję serialu. Po prostu chcą więcej i przenoszą to na nowy poziom. Na szczęście naprawdę ufają naszym opowiadaniom i zawsze dawali nam dużo swobody w zakresie tego, czym te historie mogą być, i kładą za tym tak wiele wsparcia, i myślę, że nadal będą to robić.

Nasz program zawsze był pomyślany jako wielka huśtawka, coś, co mogło przyciągnąć wielu widzów z różnych segmentów oglądającej populacji. Myślę, że NBC i UTV tak naprawdę zareagowały na to, że chcieliśmy zrobić coś hałaśliwego.

Czy ten post był pomocny?